Móda a krása

1. července 2016 04:45

Martina Čerňanská

Kosmetické vychytávky, které vám změní život

Kosmetické vychytávky, které vám změní život

O kosmetických vychytávkách si dnes a denně přečtete jistě mnoho. Ale kdo se má v té záplavě informací vyznat, které jsou opravdu ty nejlepší a hlavně, které doopravdy fungují? My jsme tento nelehký úkol udělali za vás a představujeme vám 5 těch nejlepších, které se v poslední době objevily a které jsme za vás vyzkoušeli.

Bělení zubů pomocí kurkumy

K tomuto domácímu a kvalitnímu bělení vám bude stačit pouze lžíce kokosového oleje a malá lžička kurkumy. Vše míchejte v mističce, dokud se nevytvoří jemná pasta. Poté naneste přiměřené množství na kartáček a vyčistěte si zuby, jako byste použili klasickou zubní pastu. Jelikož kurkuma obsahuje abrazivní složky (podobně jako jedlá soda), během chvilky budou všechny skvrny z vašich zubů pryč. Nezapomeňte si po vyčistění několikrát vypláchnout pořádně pusu, abyste dostali veškerou kurkumovou pastu pryč.

Odstranění laku na nehtech pomocí vody s citronem

Smíchejte v misce čerstvě vymačkanou citronovou šťávu s teplou vodou a ponořte do ní ruce. Během chvilky se vám lak z nehtů odloupne a poté je vatovým tamponkem můžete ještě dočistit. Kyselost v citronu jednoduše barvu rozloží.

Kleště na řasy a vysoušeč vlasů

Pokud toužíte po opravdu krásných a dlouhých řasách, ale žádné umělé nechcete, vyzkoušejte následující trik: vezměte obyčejné kleště na řasy a po dobu 15 sekund je pomocí fénu zahřívejte. Poté ihned kleště použijte tak, jak jste zvyklá. Teplo způsobí to, že vaše řasy získají na objemu a navíc prodlouží dobu, kdy budou vypadat skvěle bez delšího zásahu.

Změna barvy rtěnky pomocí korektoru

Znáte to určitě také. Stojíte v drogerii, snažíte si vybrat pro sebe ten nejlepší odstín rtěnky a když ho konečně máte, venku na denním světle zjistíte, že je moc tmavá. Ve většině obchodů je totiž pouze umělé světlo a to výslednou barvu změní. Ale nebojte se, nyní už nebudete muset nový přírůstek do vaší kosmetické výbavy vyhazovat nebo dávat kamarádce. Jednoduše naneste obyčejný korektor, který používáte na zakrytí nerovností pleti, na vaše rty v jemné vrstvě a poté použijte rtěnku. Neutrální béžový odstín dokáže o stupeň stáhnout barvu a vaše rty budou vypadat přesně tak, jak jste původně chtěla.

Zakysaná smetana jako pomocník na pupínky

Tuto vychytávku jsme vám již před časem představovali, ale protože opakování je matka moudrosti, nebude na škodu si ji připomenout. Připravte si mističku se zakysankou, navlhčete si v teplé vodě ručník a s jeho pomocí jemně vmasírovávejte smetanu do pokožky. Nechte několik minut působit a poté ve sprše důkladně opláchněte. Kyselina mléčná obsažená v zakysané smetaně rozbíjí nahromaděné tuky v pokožce a vy pak budete mít krásnou a hladkou kůži.

připravila: Martina Čerňanská

Sdílejte článek
Štítky rtěnka řasy nehty kurkumovník

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.