Máte lámavé vlasy a roztřepené konečky? Tohle vám pomůže

Máte lámavé vlasy a roztřepené konečky? Tohle vám pomůže

Lámavost vlasů je záludná v tom, že vám kvůli ní vlastně nikdy nenarostou pořádně dlouhé vlasy. Než by to totiž vůbec stihly udělat, ulomí se, roztřepí se. A pokud ne, stejně to, co zbude, vypadá spíš jako pometlo než jako zdravá hříva. Receptem je vlasy zastřihnout a preventivně ne/dělat třeba toto:

Vlasy nedrbejte ručníkem

Vlasy ručníkem jen jemně promačkejte, netřete je příliš o sebe. To vše vlasy oslabuje a zamotává. Zvláště pokud máte dlouhé vlasy.

Šetrnější než froté ručník může být např. bavlněné tričko, do kterého vlasy zabalíte.

Nejlepší je, když necháte vlasy volně uschnout.

Nekartáčujte vlasy namokro

Počkejte, až vlasy proschnou. Naneste na ně vyživující emulzi, která usnadní rozčesávání a ochrání vlasy před horkým vzduchem fénu. K rozčesávání použijte hřeben s co nejširším rozestupem zubů.

Fénujte opatrně

Vlasy nepřesušujte. Ke konci nechte fén jen nastudeno. Některé přístroje mají dokonce čidla, která hlásí, že vlasy jsou příliš vysušené.

Spěte na jemném

Sežeňte si hedvábný nebo saténový podhlavník. Čím tvrdší látka, tím víc se vám vlasy mechanicky odírají. Podobné je to s límcem bund a kabátů. Když si krk zabalíte do hedvábného šátku, budete tím chránit i kvalitu vlasů.

Kupte si šetrnou gumičku

K dostání jsou gumičky z umělé hmoty, které vlasy netrhají, ani na nich nezanechávají stopy otlaku. Jsou dražší než ty obyčejné, ale dobře drží a jen tak neprasknou.

Citlivé rozčesávátko

Pod stromeček si můžete přát jemný rozčesávací kartáč tangle teezer. Připomíná trochu kartáče na hřebelcování koní, ovšem je také velmi účinný a šetrný.

Poskytněte vlasům výživu

Investujte do dobré vlasové masky a aplikujte ji aspoň jednou týdně. Dobrý je i olivový olej, jen se hůř vymývá. Zevnitř vlasům dodejte výživu v podobě potravin, které podpoří růst vlasů.

ČTĚTE: Delší vlasy: 6 potravin pro rychlejší růst

Sdílejte článek
Štítky ručník

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.