zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Máte suché a zničené vlasy? Pomůže vám to, co máte v kuchyni

1/5: Zelený čaj
Vlasy zelený čaj

Zelený čaj obnovuje přirozený lesk a pomáhá odstranit elektrizování. Oplach si připravíte jednoduše – do džbánu nalijte horkou vodu a vložte tři čajové sáčky. Nechte louhovat, dokud se voda neochladí na pokojovou teplotu. Oplach používejte až po šamponu, už nesmývejte vodou.

 

Čaj také obnovuje barvy na barvených vlasech. Nicméně je třeba vybírat konkrétní druh čaje na konkrétní barvu vlasů. Například heřmánkový čaj zesvětluje, takže je lepší pro blondýnky, zatímco černý čaj ztmavuje a hodí se spíš pro brunetky a zrzky.

 

2/5: Vejce
Vlasy vejce

Jsou-li vaše vlasy náchylné k lámání, mají-li roztřepené konečky a krepatí se, pak jim nový život zařídíte vaječným zábalem. Vejce obsahují proteiny, které posilují a opravují poškozené vlasy, ale také jsou plné živin, jež vysušeným vlasům zase dodají sílu.

 

Jak na to? Rozmíchejte vejce v malé misce a poté nanášejte přímo na vlasy. Pěkně pečlivě, aby vejce mohlo obalit každý jednotlivý vlásek. Poté nasaďte koupací čepici a nechte alespoň 15 minut působit. Nakonec vejce z vlasů velmi pečlivě vymyjte vlažnou vodou, není už nutné šamponovat.

 

Na další variantu masky potřebujete také bílý jogurt a mandlový olej. Rozšlehejte dvě vejce a smíchejte s polovinou hrnku plnotučného jogurtu a dvěma lžícemi mandlového oleje. Důkladně ingredience promíchejte a aplikujte na vlasy. Nechte působit 30 minut, před smytím však ještě důkladně vmasírujte do vlasů i pokožky. Poté pečlivě opláchněte šamponem a vlažnou vodou.

 

3/5: Majonéza
Vlasy majonéza

Vzhledem k tomu, že základní složou majonézy jsou vejce, i z této omáčky si připravíte skvělý kondicionér, který obnoví lesk vlasů a udrží kadeře jemné, silné a zdravé. Chcete-li použít majonézu jako kondicionér, měla byste se vyhnout kupovaným nekvalitním omáčkám, ve kterých je víc chemie než vajec. Raději si majonézu připravte doma.

 

Do suchých vlasů i vlasové pokožky vmasírujte asi polovinu šálku majonézy, nasaďte koupací čepici a nechte půl hodiny působit. Nakonec důkladně opláchněte vlažnou vodou a hydratačním šamponem a nechte volně uschnout.

 

 

4/5: Želatina
Vlasy želatina

Želatina je bohatým zdrojem bílkovin, proto funguje jako zpevňující ošetření pro extrémně poškozené a krepaté vlasy, neboť jim dodá vlhkost a jemnost. Také stimuluje růst vlasů, takže působí jako prevence plešatění.

 

Chcete-li k péči o vlasy použít želatinu, smíchejte jednu lžíci práškové želatiny s šálkem teplé vody a míchejte, dokud se želatina nerozpustí. Přidejte lžíci octa a 5 kapek citronového, rozmarýnového nebo levandulového esenciálního oleje. Dobře promíchejte a pak aplikujte na suché vlasy a vlasovou pokožku. Zakryjte vlasy koupací čepicí, nechte působit 10 minut a pečlivě opláchněte vlažnou vodou.

5/5: Máslo
Vlasy máslo

Víte, že máslo může vrátit lesk spáleným a krepatým vlasům? Je totiž plné prospěšných tuků, které posilují jednotlivá vlasová vlákna a vrací vlasům zdraví a lesk. Použití je velmi jednoduché. Z másla ukrojte tenký plátek, který rozehřejte v dlaních a rozteklé máslo vetřete přímo do vlasů. Až budete mít máslo na hlavě, nasaďte si koupací čepici a nechte masku 20 minut působit. Nakonec si vlasy umyjte šamponem, který vám pomůže máslo z vlasů zase vymýt.

 

Stejným způsobem můžete využít i kokosový olej.

 

reklama