Móda a krása

11. října 2016 04:50

Martina Čerňanská

Módní poradna: Jak a s čím nosit kotníčkové boty

Podzim se přihlásil o slovo v plné síle, takže je ideální doba na to schovat všechno letní oblečení včetně sandálů a balerín. Než ale nazujeme kozačky nebo jiné boty s pořádným kožíškem, je čas na klasické podzimní kotníčkové boty.

Právě teď je obchodech doslova záplava těchto modelů – od klasických chelsea boots (nízké boty s pružným pásem tkaniny na bocích boty) až po variace s jehlovým podpatkem. A ač se všechny tyto boty zdají na první pohled jako snadno kombinovatelné, opak je pravdou. I zde platí pravidla, která byste měly dodržovat, aby byl výsledný outfit co nejlepší. My jsme je pro vás shrnuli, takže si je pozorně prostudujte a pak už jen hurá na nákupy:

Se širokými kalhotami

K širokým kalhotám se rozhodně nejvíce hodí kotníkové boty do špičky a na vyšším podpatku. Abyste dosáhly efektu dokonale dlouhých nohou, spodní lem kalhot by měl končit zhruba 1–2 cm od země a rozhodně by měla být vidět špička boty (raději zapomeňte na tak širkové kalhoty, kdy se vám bota úplně ztratí – to sluší opravdu málokomu).

K boyfriend džínům také raději zvolte boty s vyšším podpatkem. A abyste tento velmi pohodlný střih kalhot zároveň povýšili na ženský a elegatní model, ohrňte spodní lem tak, aby vám bylo vidět trochu kůže nad kotníkem – to vypadá opravdu sexy.

Co rozhodně nedělejte: Nikdy si široké kalhoty nezastrkujte dovnitř bot. Opticky vám to nejen zkrátí délku nohou, ale vypadá to jednoduše nevkusně.

S úzkými džínami a legínami:

V tomto případě se zkuste podívat po těch botách, které nemají rovné zakončení (viz obrázek vpravo). Také se nesnažte natahovat legíny přes boty. Jednoduše je zastrčte dovnitř – toto ovšem dělejte pouze v případě, že se jedná o legíny nebo super skiiny džíny.

Co rozhodně nedělejte: Neohrnujte džíny nebo legíny nad botama. Opticky vám to zkrátí nohy a vy budete vypadat o pár centimetrů kratší.

Se sukní

K sukni zvolte boty na vyšším podpatku. Nejlépe vypadají s delší sukní – určitě se vyhněte kombinaci s minisukní. Ideální délka je midi a se střihem se nebojte experimentovat. Vyzkoušejte zkombinovat kotníkové boty s pouzdrovou sukní, která končí těsně nad nebo pod koleny – vypadá to fantasticky.

Pokud váháte s barvou, zvolte základní černou (obzvlášť pokud máte pocit, že vaše nohy nemají parametry topmodelek). Stejně tak jako klasické lodičky v nude odstínu vaše nohy opticky prodlouží a zeštíhlí, tak stejný efekt dokážou i černé kotníkové boty v kombinci s černými neprůhlednými punčochami. Toto je nesmrtelná kombinace, se kterou neuděláte chybu v kanceláři ani na večírku.

Pokud zvolíte sukni, vždy zvolte variantu bot s podpatkem. Jedině tak docílíte toho správného efektu a nebudete si zbytečně zkracovat nohy.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.