Móda a krása

19. listopadu 2017 10:00

Martina Čerňanská

Módní trendy z minulosti, které by měly zůstat navždy pohřbeny

V módě již bylo vše vymyšleno a jediné, co se děje, je to, že se vše v poměrně pravidelných intervalech vrací. Jsou ale trendy, které by měly zůstat navždy hluboko pohřbeny.

Jsou trendy, které jsou super a můžeme být jedině rádi, že se vracejí – široké nohavice, trička s potisky, kalhotové kostýmy... a jistě bychom jich ještě mnoho našli. Pak jsou ale trendy, které byly v určitém období velmi "fashion", ale doufáme, že jediné místo, kde si je budeme připomínat, jsou dobové fotky a filmy.

A které trendy z let minulých nám přišly opravdu, ale opravdu nešťastné?

„Zpomalující“ sukně z roku 1910

Na začátku minulého století byla móda ještě velmi omezená, co se týče různých vychytávek. Jako například obyčejná guma. Což způsobovalo, že se sukně (kalhoty byly ještě v té době pro ženy zapovězeny) velmi ničily, protože se při chůzi zadrhávaly a trhaly. Chytré dámy si v té době vymysleli trik – přepásaly si sukně stuhami (v pase a pod koleny). Tím zamezily ničení sukně a zároveň chůze vypadala velmi úhledně. Ovšem spěchat se v ní nedalo ;)

Jak se v tomhle chodilo? Foto: Wikipedia

Špičaté podprsenky Torpéda

Trend bullet bra neboli špičatých podprsenek česky zvaných torpéda, byl trend velmi zábavný, ale i trochu sexy. Vzhledem k tomu, jak dokáže být dnešní spodní prádlo krásné a pohodlné zároveň, se nám může zdát tento trend jako děsivý, ale uznejme, že i z obyčejného trika dokázala tato podprsenka vytvořit velmi erotický kousk.

Sexy trend, ne? Foto: eastnews

Účes à la včelí úl

Všichni víme, že drdoly, lehce natupírované vlasy, nadzvednuté vlasy, prostě updo účesy, vypadají dobře a jsou velmi lichotivé, ale vše má své meze. Je nesmírně důležité se při tupírování včas zastavit a nezpůsobit si na hlavě něco, co vypadá jako velký včelí úl.

Pozor na nízké stropy. Foto: eastnews

Pánská móda 70. let

70. léta nebyla k mužům moc vstřícná. Móda byla… jednoduše byla hrozná a vzýváme všechny velikány současné módy, aby už nikdy nic podobné nedopustili.

Pánská móda 70. let, jedním slovem – hrůza! Foto: eastnews.ru

Oblečení na aerobik v 80. letech

Aerobik vtrhl i do našich životů a jako na každý jiný sport, i na něj bylo potřeba se pořádně obléknout. Z dnešního pohledu se se teplé návleky na nohy v kombinaci s elastickým trikotem (ideálně s tanga kalhotkami) a legínami může zdát směšná, ale kdo to v té době na hodině aerobiku neměl, jako by nebyl.

Kdo chodil v 80. letech na aerobik, musel mít úbor. Foto: Wikipedia

Tupírování a lak na vlasy

80. léta byla speciální nejen co se oblečení na aerobik týče, ale také účesy byly velmi zajímavé. Trvalá, tupírování, nakrepované vlasy, lak na vlasy. Ideálně vše naráz a ještě víc!

Jsou trendy z minulosti, které by se už vracet raději neměly. Foto: awkwardfamilyphotos

Mullet účes neboli pro znalce „na Jágra“

Tento účes je z 80. a 90. let a nosili ho především muži (bohužel i některé dámy ho vyzkoušely, ale naštěstí to nikdo nestihl zdokumentovat). V Česku tento účes proslavil hokejový Bůh Jaromír Jágr, proto se mu dodnes říká familiárně „na Jágra“. Jestli to byl účes slušivý, posuďte sami.

Účes "na Jágra". Foto: eastnews.ru

Falešné opálení

Kolem roku 2000 se rozmohl jeden velmi nehezký trend – falešné opálení. Pokud jste si ho navíc pořizovali v soláriu (myšleno, trávili jste tam všechny volné minuty), jednalo se dokonce o velmi nezdravý trend. Ale i všechny možné nástřiky a samoopalovací krémy, které v minulosti uměly vytvořit pouze oranžovou (a mnohdy nesouvislou) vrstvu, vypadaly velmi odpudivě a jsme opravdu rádi, že je tento trend již minulostí.

Toto přirozeně nevypadá. Foto: Everett Collection

Uznejte, že budeme všichni nejraději, když se žádný z těchto trendů již nikdy na výsluní nevrátí. Raději se podívejte na to, co aktuálně trendy je a s čím můžete zazářit:

autor: MM

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.