NÁVOD: Jak správně líčit oči blízko u sebe

Za správnou vzdálenost očí je považována přibližně délka jednoho oka. Je-li vzdálenost vašich očí menší, máte je blízko u sebe a je dobré na to brát při líčení ohled. Poradíme vám, jak vytvořit magický pohled.

Ženám, které mají oči posazené blízko u sebe, nejvíce sluší takzvaný efekt kočičích očí, kdy stíny protáhnete trochu za vnější koutek.

Modelka, kterou vidíte na fotografiích, používá při denním líčení make-up, tvářenku a řasenku. Má krásné velké oči a výrazné řasy, špatně zvoleným stínováním je ale nedokáže pořádně prodat. Tmavý stín si aplikuje po celém oku, a kvůli tomu se jí oči ještě více opticky přibližují k sobě. Špatně také volí odstín make-upu a tvářenky, kterou navíc dostatečně nerozmazává do ztracena, a tvářenka tak působí velmi nepřirozeně.

AMATÉRSKÝ make-up: TAKHLE NE!

Pozor na to, když aplikujete stín u konce víčka. Tady je třeba postupovat směrem nahoru, abychom očím dodali optimistický výraz. Na to mnoho žen zapomíná a snaží se pouze kopírovat tvar oka.

PROFESIONÁLNÍ make-up: TAKHLE ANO!

Pro efekt oddálení používáme u vnitřního koutku světlejší barvy, směrem ven pak tmavší. K zelenohnědým očím se hodí pro zvýraznění fialové odstíny.

Co radí profesionální vizážistka Lica Arabadzi z Make-Up Institute Prague?

1. Při líčení jsem se zaměřila na optické oddálení očí a na stínování vnějšího koutku oka. Oddálení docílíme tak, že u vnitřního koutku nanášíme světlý stín, který oko rozevře, a směrem ke straně obličeje pak tmavší stín, který oko oddálí.

2. Na horní víčko, pod obočí a k vnitřnímu koutku naneste světlý stín. U vnějšího okraje záhybu horního víčka rozetřete středně tmavý stín směrem ke středu a pod obočí. Tmavší stín pak naneste nad linii řas. Vyvarujte se příliš tmavých stínů a konturovacích tužek kolem očí. 
Nevhodné je také kouřové líčení.

3. Při úpravě oka tužkou či tekutou oční linkou přetáhněte linku za vnější linii, ve vnitřním koutku začněte naopak kreslit linku půl milimetru za místem, kde začínají růst řasy.

Co také pomůže:

Obočí by nemělo být rostlé příliš blízko kořene nosu.

Výraznějšího efektu dosáhnete, pokud na vnitřní koutky oka použijete světlou konturovací tužku.

Řasy zvýrazněte řasenkou směrem šikmo ven a pomocí kleštiček je vytáhněte co nejvíce nahoru.

Zdroj: časopis Health&Beauty

Zaujal vás tento článek? Můžete si jich přečíst mnohem víc. Prolistujte si zdarma jedno z čísel časopisu Health&Beauty:

Rádi byste, aby vám časopis Health&Beauty chodil rovnou do schránky? Doporučujeme zřídit si předplatné tištěné verze časopisu za pouhých 196 Kč za rok. Roční předplatné obsahuje 4 výtisky. TIŠTĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 196 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na asistent@luxuryguide.cz. Do předmětu vpište "předplatné" a do textu zprávy svoji adresu. Harmonogram vydání: březen, květen, srpen, listopad. ELEKTRONICKÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 48 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na https://cs.publero.com/title/health-beauty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.