Chcete mít velké oči? 7 make-up triků, díky kterým to bude hračka

Oči jsou do duše okno. Každá z nás by si přála, aby byly co nejvýraznější. Očima můžeme doslova čarovat a pro muže jsou jedním z největších lákadel. A my vám ukážeme, jak si zvětšit pomocí make-up triků!

Bohužel nejsme všechny obdařeny kukadly jako mrkací panenka. Jak docílíme toho, že se budou zdát opticky alespoň o něco větší?

1. Oči zdůrazněte obočím

Když protáhnete o něco víc obočí směrem ke spánkům a nebudete ho přehnaně vytrhávat, tak tento přirozený rám oko dostatečně zvýrazní. Lehkými tahy ho dokreslete tužkou.

2. Bez řasenky ani ránu

Řasenka je pro vaše oči něco jako lodičky na podpatku pro vaše nohy. Klidně použijte dvě řasenky od jedné značky naráz –na prodloužení i na zhuštění.

3. Bílá tužka

Vnitřní koutek oka vymalujte bílou tužkou na oči. Opticky si tak zvětšíte bělmo a projasníte pohled.

4. Kleštičky na řasy

Používají je všechny modelky. Opatrně řasy nakruťte nahoru a pak aplikujte řasenku. Nikdy naopak. Řasy by se vám mohly polámat. Pro lepší účinek můžete kleštičky nahřát fénem na vlasy, vydrží vám nakroucené celý den.

5. Oční stíny co nejvýš

Když si budete líčit oči, nezůstávejte jen u pohyblivého víčka. Stíny aplikujte i do oblouku mezi oko a obočí. Váš pohled bude vypadat dramatičtější, proto ho volte především pro večerní líčení.

Pomocníci, díky kterým vám optické zvětšování očí půjde jako po másle:

Bad Gal Gang řasenka, Benefit, 830 Kč, Bílá gelová linka, Sephora, 290 Kč, Klšetě na řasy Tweezerman, 370 Kč, foto: archiv značek

6. Světlé barvy zvětšují

Na pohyblivé víčko používejte především světlé stíny, díky nim oko vystoupí. Tmavší používejte jen na postranní partie oka. Na oblouky pod obočím můžete použít líčidlo s jemnými třpytkami.

7. Nezapomeňte na spodní řasy

Ovšem nenanášejte si na ně řasenku, ta by vám rychle opadala a pak by vám zůstaly jen kruhy pod očima. Raději si řasy nechte profesionálně nabarvit a nebo je nechte nenamalované. Uvidíte, že to bude vypadat výborně!

Vždycky si můžete samozřejmě nalepit řasy umělé, nebo si řasy nechat prodloužit v kosmetickém salonu. Ovšem pokud dáváte přednost přirozenosti, vyšetřete si denně jen několik minutek navíc a určitě se budete cítit příjemněji než s nalepenými řasami...

Mohlo by vás také zajímat z oblasti krásy:

autor: MM


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.