Dejte rtům červenou! Jak proměnit ústa v nepřehlédnutelný klenot

Červená barva má spoustu odstínů, dovede působit svůdně, ale také elegantně. Stačí si vybrat správnou rtěnku, dopřát rtům přípravu, a pak už jen sebevědomě vyrazit ven.

Na startu

Rudých rtů si každý všimne. Před líčením proto investujte čas do přípravy dokonalého podkladu. Suché šupinky nebo barva, která se rozpíjí do okolí rtů, zničí sebelepší nalíčení.

Ideální je starat se o rty každý den. Po vyčištění zubů si mokrým kartáčkem jemně plochu rtů promasírujte, snadněji se oddělí odumřelé kožní buňky na povrchu, také se pokožka prokrví a rty vypadají přirozeně plnější. Pokud máte na rtech suché šupinky, nasaďte peeling každý den, dokud se rty nevyhladí. Vedle specialistů, které seženete v parfumeriích, si snadno můžete vytvořit domácí obrušující péči z trošky medu a hrubého cukru. A pokud nejste na sladké, smíchejte hrubou mořskou sůl s olivovým olejem na kašičku.

Ráno začněte péči balzámem v dostatečném, alespoň 20minutovém předstihu před líčením. Zkuste tip modelek – mají balzám na nočním stolku a nanášejí ho na rty hned pro probuzení. Před ranní hygienou se většina vstřebá a navíc chrání před vysušováním pokožky během sprchování.

Balzám vždy použijte i před usnutím. Zajímavý tip je používat na rty oční krém v silnější vrstvě, působí pak jako maska a ráno jsou rty krásně vyživené a hladké.

Barva na míru

Porcelánová pleť – studené odstíny červené s nádechem do modra

Světlá pleť – červená s růžovým podtónem, korálově červená

Tmavá pleť – teplejší červená s nádechem třešní

Tip: Raději než na hřbetu ruky zkoušejte odstín na bříšku ukazováčku, tam je odstín pokožky podobný přirozené barvě rtů.

Krok za krokem

  • Rtěnka bude držet na rtech, když jí vytvoříte rám pomocí konturovací tužky. Nesnažte se měnit tvar rtů, to je u výrazných barev náročné, raději okopírujte přirozenou konturu těsně pod hranicí rtů. Pečlivě dotáhněte linku až do konce koutků.
  • Klasickou rtěnkou můžete malovat rty jedním tahem od koutku ke koutku. U tekutých rtěnek hrozí, že by se v koutcích hromadil nadbytek barvy, proto je výhodnější nanášet rtěnku nadvakrát, směrem od středu do stran.
  • Jako profík nanesete rtěnku pomocí plochého štětečku. Naneste barvu na obě strany. Úzkou hranou vymalujte konturu rtů, pak štětečkem otočte a širší plochou naneste barvu na celou plochu rtů. Rty otiskněte do kapesníku a přidejte druhou vrstvu.
  • Drobné nedostatky na obrysu rtů napravíte pomocí tyčinky namočené do odličovače očí. Ten je vhodný i pro večerní odličování, odstraní barvu spolehlivě a současně pečuje o pohodu pokožky.

3 rady pro bezchybné rty

1. Sytě nalíčené rty tvoří dominantu líčení a dopřejte jim to naplno. Ostatní barvičky na tváři omezte, mohlo by se stát, že to přeženete a výsledný efekt bude dobrý leda tak do nočního podniku. Nic nezkazíte, když použijete jenom řasenku.

2. Najít barvu konturovací tužky, která by byla stejná jako červená rtěnka, není snadné. Raději než tmavší dejte přednost světlejší barvě. Sázkou na jistotu je tužka v přirozené barvě rtů, nebo si kupte konturovací tužku bezbarvou.

3. Pro posílení sytosti barvy a prodloužení trvanlivosti líčení můžete konturovací tužku použít jako podklad. Nejprve vykreslete obrys rtů a potom jemným šrafováním vybarvěte celou plochu rtů. Rtěnka také lépe přilne, když před líčením rty napudrujete.

Tip pro začátečnice

Jestli si nejste jisté, zda si na červenou rtěnku troufnete, začněte trénovat tónovaným balzámem. Na výraznější rty si pomalu zvyknete, navíc se balzám snadno nanáší a není nutné ho průběhu dne tolik hlídat, což je u červené rtěnky nezbytné.

-at-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.