Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Nejdražší šaty všech dob: Kdo je měl na sobě a kolik stály?

1/14: Audrey Hepburn, předávání Oscarů v roce 1954
nejdražší šaty audrey 1

Na vyhlášení Oscarů, které se konalo v New Yorku, si Audrey Hepburn oblékla šaty pod kolena od Givenchyho. V roce 2011 byly vydraženy za téměř 131 300 dolarů.

2/14: Princezna Diana, festival v Cannes
nejdražší šaty diana

Princezna Diana si tyto večerní šaty z hedvábného šifonu z dílny návrhářky Catherine Walker oblékla celkem třikrát. Poprvé při focení svého portrétu, na premiéru opery v roce 1989 a naposledy na festivalu v Cannes v roce 1997. Vydražily se za celkem 137 500 dolarů.

3/14: Elizabeth Taylor, předávání Oscarů v roce 1970
nejdražší šaty liz

Nestárnoucí kráska si tyto nádherné šifonové šaty oblékla v roce 1970 na předávání Oscarů. O necelých 20 let později byly vydraženy za 167 500 dolarů.

4/14: Cate Blanchett, předávání Oscarů v roce 2007
nejdražší šaty blanchett

Stříbrné šaty na jedno rameno poseté kamínky Swarovski od Armaniho, v kterých známá herečka zazářila na předávání Oscarů, stály téměř 200 tisíc dolarů.

 

5/14: Beyoncé, Met Gala v roce 2016
nejdražší šaty beyonce

Tyhle latexové šaty si nechala Beyoncé vyrobit na zakázku a říká se, že každá perla na nich stála 6 až 8 tisíc dolarů. Přesná cena šatů není známa, ale vzhledem k tomu, že jsou drahými perlami pokryté odshora až dolů, určitě stály zpěvačku pěkných pár set tisíc.

6/14: Paris Hilton, vyhlášení Hollywoodských cen krásy
nejdražší šaty paris

Blýskavé šaty s neuvěřitelným půl milionem kamínků Swarovski si oblékla Paris na letošní vyhlášení Hollywood Beauty Awards. Jsou z dílny mladého talentovaného návrháře Augusta Gettyho a stály 270 tisíc dolarů.

7/14: Svatební šaty Amal Clooney
nejdražší šaty amal

Šaty, které si Amal oblékla v roce 2014 na svou svatbu, jsou z dílny Oscara de la Renty. Stály neuvěřitelných 380 tisíc dolarů. Že by předsvatební dar od George?

8/14: Svatební šaty Kate Middleton
nejdražší šaty kate

Vévodkyně z Cambridge vypadá vždy skvěle, ale v roce 2011 svými svatebními šaty od návrhářky Sarah Burton ohromila celý svět. Měly krásné krajkové rukávy a dlouhou elegantní vlečku a stály 400 tisíc dolarů.

9/14: Audrey Hepburn, šaty ze Snídaně u Tiffanyho
nejdražší šaty audrey 2

Slavné šaty od Givenchyho, které nosila Audrey Hepburn v neméně slavném filmu Snídaně u Tiffanyho z roku 1961, se v roce 2006 vydražily za neuvěřitelných 923 tisíc dolarů.

10/14: Marilyn Monroe, šaty z písně Všechno nejlepší, pane prezidente
nejdražší šaty marilyn 1

V roce 1961 tyto šaty s 2500 růžovými kamínky navrhl Jean-Louis Berhaulto speciálně na vystoupení zpěvačky v newyorské Madison Square Garden, kde zpívala prezidentu Johnu F. Kennedymu na oslavě jeho 45. narozenin. V roce 1999 se šaty v aukci prodaly za 1,4 milionu dolarů.

11/14: Julie Andrews, šaty z filmu Sound of Music
nejdražší šaty sound of music

Muzikál Za zvuků hudby (Sound of Music) je jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Šaty, které v něm nosí hlavní představitelka, se sice neblýskají množstvím drahých perel nebo kamínků, ani nejsou z drahých látek, ale přesto se vydražily za neuvěřitelnou sumu – 1,5 milionu dolarů. 

12/14: Nicole Kidman, předávání Oscarů v roce 1997
nejdražší šaty nicole

Krásné žluté šaty s výšivkou z dílny Christian Dior Haute Couture si Nicole Kidman oblékla na 69. ročník udílení Oscarů. Stály 2 miliony dolarů.

13/14: Jennifer Lawrence, předávání oscarů v roce 2013
nejdražší šaty jennifer

V šatech od Diora vypadala talentovaná herečka nádherně. Taky stály celkem dost – 4 miliony dolarů! Když v nich šla po schodech na pódium, aby si převzala cenu za nejlepší ženský herecký výkon (za film Terapie láskou), zakopla. Později to v rozhovoru pro Vogue vtipně okomentovala: „Jestli to bylo schválně? Bezpochyby!"

14/14: Marilyn Monroe, šaty z filmu Slaměný vdovec
nejdražší šaty marilyn 2

Slavná není jen fotka, na níž stojí Marilyn ve vzdouvajících se bílých šatech, ale i ony šaty, ve kterých herečka slavnou scénu natočila. Po hereččině smrti v roce 1962 držel šaty na dlouhá léta pod zámkem jejich autor, návrhář William Travilla, až se mělo za to, že jsou ztracené. Teprve když v roce 1990 zemřel, ukázal je jeho kolega veřejnosti a staly se součástí soukromé kolekce. Jejich majitelka je dala nakonec v roce 2011 do aukce, kde byly vydraženy za 5,6 milionu dolarů!

 

-ak-

reklama