Nejdražší šaty všech dob: Kdo je měl na sobě a kolik stály?

Nejdražší šaty všech dob: Kdo je měl na sobě a kolik stály?

Když jde o krásné šaty a snahu vypadat co nejlépe, pro řadu známých žen není žádná cena příliš vysoká.

Audrey Hepburn, předávání Oscarů v roce 1954

Na vyhlášení Oscarů, které se konalo v New Yorku, si Audrey Hepburn oblékla šaty pod kolena od Givenchyho. V roce 2011 byly vydraženy za téměř 131 300 dolarů.

Princezna Diana, festival v Cannes

Princezna Diana si tyto večerní šaty z hedvábného šifonu z dílny návrhářky Catherine Walker oblékla celkem třikrát. Poprvé při focení svého portrétu, na premiéru opery v roce 1989 a naposledy na festivalu v Cannes v roce 1997. Vydražily se za celkem 137 500 dolarů.

Elizabeth Taylor, předávání Oscarů v roce 1970

Nestárnoucí kráska si tyto nádherné šifonové šaty oblékla v roce 1970 na předávání Oscarů. O necelých 20 let později byly vydraženy za 167 500 dolarů.

Cate Blanchett, předávání Oscarů v roce 2007

Stříbrné šaty na jedno rameno poseté kamínky Swarovski od Armaniho, v kterých známá herečka zazářila na předávání Oscarů, stály téměř 200 tisíc dolarů.

Beyoncé, Met Gala v roce 2016

Tyhle latexové šaty si nechala Beyoncé vyrobit na zakázku a říká se, že každá perla na nich stála 6 až 8 tisíc dolarů. Přesná cena šatů není známa, ale vzhledem k tomu, že jsou drahými perlami pokryté odshora až dolů, určitě stály zpěvačku pěkných pár set tisíc.

Paris Hilton, vyhlášení Hollywoodských cen krásy

Blýskavé šaty s neuvěřitelným půl milionem kamínků Swarovski si oblékla Paris na letošní vyhlášení Hollywood Beauty Awards. Jsou z dílny mladého talentovaného návrháře Augusta Gettyho a stály 270 tisíc dolarů.

Svatební šaty Amal Clooney

Šaty, které si Amal oblékla v roce 2014 na svou svatbu, jsou z dílny Oscara de la Renty. Stály neuvěřitelných 380 tisíc dolarů. Že by předsvatební dar od George?

Svatební šaty Kate Middleton

Vévodkyně z Cambridge vypadá vždy skvěle, ale v roce 2011 svými svatebními šaty od návrhářky Sarah Burton ohromila celý svět. Měly krásné krajkové rukávy a dlouhou elegantní vlečku a stály 400 tisíc dolarů.

Audrey Hepburn, šaty ze Snídaně u Tiffanyho

Slavné šaty od Givenchyho, které nosila Audrey Hepburn v neméně slavném filmu Snídaně u Tiffanyho z roku 1961, se v roce 2006 vydražily za neuvěřitelných 923 tisíc dolarů.

Marilyn Monroe, šaty z písně Všechno nejlepší, pane prezidente

V roce 1961 tyto šaty s 2500 růžovými kamínky navrhl Jean-Louis Berhaulto speciálně na vystoupení zpěvačky v newyorské Madison Square Garden, kde zpívala prezidentu Johnu F. Kennedymu na oslavě jeho 45. narozenin. V roce 1999 se šaty v aukci prodaly za 1,4 milionu dolarů.

Julie Andrews, šaty z filmu Sound of Music

Muzikál Za zvuků hudby (Sound of Music) je jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Šaty, které v něm nosí hlavní představitelka, se sice neblýskají množstvím drahých perel nebo kamínků, ani nejsou z drahých látek, ale přesto se vydražily za neuvěřitelnou sumu – 1,5 milionu dolarů.

Nicole Kidman, předávání Oscarů v roce 1997

Krásné žluté šaty s výšivkou z dílny Christian Dior Haute Couture si Nicole Kidman oblékla na 69. ročník udílení Oscarů. Stály 2 miliony dolarů.

Jennifer Lawrence, předávání oscarů v roce 2013

V šatech od Diora vypadala talentovaná herečka nádherně. Taky stály celkem dost – 4 miliony dolarů! Když v nich šla po schodech na pódium, aby si převzala cenu za nejlepší ženský herecký výkon (za film Terapie láskou), zakopla. Později to v rozhovoru pro Vogue vtipně okomentovala: „Jestli to bylo schválně? Bezpochyby!"

Marilyn Monroe, šaty z filmu Slaměný vdovec

Slavná není jen fotka, na níž stojí Marilyn ve vzdouvajících se bílých šatech, ale i ony šaty, ve kterých herečka slavnou scénu natočila. Po hereččině smrti v roce 1962 držel šaty na dlouhá léta pod zámkem jejich autor, návrhář William Travilla, až se mělo za to, že jsou ztracené. Teprve když v roce 1990 zemřel, ukázal je jeho kolega veřejnosti a staly se součástí soukromé kolekce. Jejich majitelka je dala nakonec v roce 2011 do aukce, kde byly vydraženy za 5,6 milionu dolarů!

-ak-

Sdílejte článek
Štítky dolar film Princezna Diana Marilyn Monroe herec dílna oděv Ceny Oscar ceremoniál Cen Akademie Filmový festival v Cannes Beyoncé Knowles Audrey Hepburnová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.