Móda a krása

26. července 2016 04:45

Anna Kopečková

Nejlepší účes pro vašeho muže? Vyberte mu ho podle tvaru jeho obličeje

Nejlepší účes pro vašeho muže? Vyberte mu ho podle tvaru jeho obličeje

Typ účesu, který by se hodil k obličeji, by neměl být jen ženskou záležitostí, ale měli by se na to zaměřit i chlapi. Leckdy by se divili, jak jim „nesprávný“ účes může přidat na kilech nebo na věku.

Obdélníkový

Pokud má muž široké čelisti, které jsou zhruba ve stejné šířce jako lícní kosti, a jeho hlava je delší než širší, zkuste klasiku – nepoužívat strojek, ale stříhání nůžkami. Účes pomocí klasické nůžkové techniky zanechávající délku vlasů na vrcholu hlavy a zároveň i delší, ale sestřižené vlasy po stranách, bude vypadat naprosto skvěle.

Srdcovitý

Pokud jsou jeho lícní kosti a čelo široké, zatímco brada je špičatá, má srdcovitý obličej. V tomto případě jsou optimální střihy, které jsou kratší po stranách, nebo kdy jsou strany pevně sčesané dozadu. Jestliže si partner s tímto typem obličeje zároveň vyčeše vlasy nahoru, pomůže mu to protáhnout obličej. Pokud je fanouškem vousů, budou dobře vypadat i kotletky, které taktéž obličej prodlouží.

Oválný

Pokud je brada vašeho partnera zaoblená, jeho tvář delší než širší a čelo je o něco širší než čelisti, má oválný tvar obličeje. Má štěstí, protože se jedná o nejvíce vyvážený typ, kterému může slušet téměř cokoliv. Je tedy jen na něm (nebo na vás), zda preferuje krátké a jednoduché sestřihy, nebo naopak vlasy delší a nadýchanější. V podstatě není problém experimentovat, nikdy to nebude vypadat zle.

Podlouhlý

Muž s obličejem, který je o dost delší než širší, by se měl vyhýbat účesům, jež jsou nadýchanější, mají větší objem, protože mohou zvýraznit jeho délku. Jestliže chce váš partner kratší sestřih po stranách, měl by mít kraťoučké vlasy i na temeni. A je-li příznivcem vousů, navrhují vizážisté spíše menší knírek nebo kratší délku vousů, což může pomoci „rozbít“ výrazné svislé linie obličeje.

Kulatý

Pokud má váš přítel kulatý obličej, odborníci radí vyvažovat tvar z několika úhlů. Tedy jak ze stran, tak i díky délce vlasů na temeni hlavy, která společně s objemem pomůže protáhnout tvář. Špatně nebude vypadat ani účes a la rozčepýřené kuře nebo nedbalá elegance.

Čtvercový

Ze známých osobností má tento typ obličeje Brad Pitt. Je mu váš přítel podobný? Má skoro stejně ostré čelisti jako on, široké přibližně stejně jako čelo? Pak může zkusit třeba „ježka“ nebo tzv. faded style, tedy zastřižení vlasů na krku a jejich zarovnání. Tento tvar obličeje má velmi silnou strukturu a výraznou čelist, proto je pro něj klíčové udržet kratší sestřih a zakulatit tak ostré hrany.

Trojúhelníkový

Pro tento tvar je typická úzká brada a širší lícní kosti. Doporučení zní následovně – nechat si na vrcholku hlavy víc vlasů sestříhaných ve vrstvách a o něco bohatší účes po stranách, aby to vyvážilo šířku lícních kostí.

-šp-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.