Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Nejsem dost hezká. Co mám dělat?

Být krásný ještě neznamená totéž jako být šťastný. Velice důležité pro šťastný život však je, aby byl člověk se svým tělem a celkovým vzhledem spokojený. Aby se naučil mít rád sám sebe takového, jaký je.
Vydáno: 11.05.2015
Mnohé ženy na sobě zbytečně hledají chyby
Mnohé ženy na sobě zbytečně hledají chyby Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Krása a fyzické komplexy

Fyzická krása, která působí na všechny okolo, ještě nemusí být stejně vnímána svým nositelem. I ty nejznámější modelky mají své komplexy a nejsou na sobě se vším spokojeny.

Fyzické nedostatky, které však lidem připadají tak hrozné, jejich okolí mnohdy ani nezaznamená. Jak je to možné? Protože fyzické komplexy vznikají ze zkreslení rozdílu mezi představou o sobě samém a obrazem, který člověk vidí v zrcadle. Komplexy se odehrávají pouze v mysli zakomplexovaného člověka a ostatní je tedy vidět nemohou.

 

Jak být sám se sebou spokojenější

Nejsnazším, ale asi také finančně nejnáročnějším způsobem, jak být spokojenější se svým vzhledem, je svěřit se do rukou plastických chirurgů. Je sice pravda, že plastická chirurgie mnohdy dokáže ženám zvýšit sebevědomí a splnit jejich sny o větších ňadrech či menším nose, ale rozhodně není všemocná. Pokud si někdo myslí, že podstoupí pár plastických operací a automaticky se stane krásným, tak se mýlí.

Aby se člověk stal skutečně krásným, musí se takovým sám cítit. V mnoha případech pomůže, požádá-li žena o radu profesionálního kadeřníka, vizážistku a odborníky na módu. Jindy se stačí zeptat kamarádek nebo partnera. I ti totiž dokážou poradit.

V případě nespokojenosti se svým tělem je na čase začít se věnovat nějakému sportu. Ten totiž nejen zbavuje přebytečných kil, ale i zlepšuje náladu, stejně jako třeba sex. Velice důležitý pro krásu je i dostatek spánku. Během něj se uvolňuje melatonin – hormon mládí a svěžesti, který stimuluje vlastní regenerační procesy pleti.

Lepší pocit ze svého těla zaznamenáte i tehdy, pokud se budete stravovat zdravě (jíst ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, ryby, ořechy a semínka) a nebudete zapomínat na pitný režim (při nedostatku tekutin je pleť vysušená). Suchá pleť pak nejen zvýrazňuje vrásky, ale kvůli nedostatku vody v těle se jich mnohem více i tvoří. Důležitá pro zdraví a krásu je i relaxace.

Každá žena může být krásná, když jí někdo ukáže, jak na to.

Soutěžte s PROFISKIN.cz o make-up stylovou proměnu s vizážistkou!

 

Krásná sama pro sebe

Krása je vždy subjektivní a co je krásné pro jednoho člověka, nemusí být krásné pro druhého. Především proto je velice důležité, aby se vaše tělo zdálo krásné především vám. Být krásným by člověk měl být kvůli sobě a pro sebe, ne kvůli druhým a pro ně.

Je sice velice obtížné změnit to, co si sami o sobě myslíte a jak se na sebe díváte, ale určitě stojí za to to zkusit. Přestaňte se tedy porovnávat s ostatními. Při pohledu do zrcadla na sobě přestaňte hledat nedostatky, ale začněte se soustředit na to, co se vám naopak líbí. Snažte se myslet pozitivně, co se vašeho těla a jeho tvaru týče, radujte se z každého shozeného kilogramu nebo změny, která nastane.

10 nedostatků na kráse, kterých si muži hned všimnou

Jakých chyb se při krášlení vyvarovat, aby muž hned při první schůzce neměl chuť vzít nohy na ramena? Samozřejmě, co člověk, to jiný názor, natož mínění chlapa! Přesto existují určité obecné nedostatky na naší, ženské kráse, kterých si muži všímají. Co tedy určitě nedělat?

Podivné rty

Podivné rty

Představte si muže s knírem, v němž mu uvázly drobky. Je to podobné, jako žena s přehnaně lesklými a až nepřirozeně vypadajícími rty, na nichž má přilepené drobky od svačiny. Žádný muž se nechce líbat s něčím takovým. Rty jsou považovány za falický symbol, jsou tedy velmi smyslné a navozují rozmanité erotické fantazie – tedy tehdy, pokud o ně správně pečujete. Jestliže používáte rtěnku denně, třeba do práce, volte raději decentnější odstíny. S přibývající tmou a dle typu příležitosti můžete s barvami rtěnek více experimentovat.

 

Dysmorfobie aneb strach z vlastní ošklivosti

Lidé trpící tzv. dysmorfobií jsou přesvědčeni, že trpí hrůznými fyzickými nedostatky, které jim brání žít jako ostatní lidé. Mnoho času tráví pokusy o utajení svého nedostatku před okolím, neustále zkoumají svůj obraz a oddávají se přísným rituálům. Musí se například postavit ze "správné" strany, ihned po probuzení se nalíčit... Tito lidé také trpí určitým druhem paranoie, myslí si, že jsou neustále vystaveni posměchu ze strany okolí.

Tato porucha se většinou začíná objevovat v dospívání nebo časné dospělosti a její příčiny jsou často v dětství. Negativní hodnocení, které si tito lidé v minulosti vyslechli a které se týkalo jejich vzhledu, si vzali za vlastní. Nyní žijí v neustálé nespokojenosti se sebou samými a jen odborník jim může pomoci v tom, aby tuto situaci změnili.

Jak být sebevědomou ženou snadno a rychle

V soukromí ani v profesním životě se vám nedaří tak, jak byste si představovala? Dostala jste výpověď nebo vás opustil partner a nová láska je v nenávratnu? Cítíte se zdrcená a vaše sebedůvěra dostala pořádný šrám? Přinášíme vám hojivé triky, které rány zacelí a vy si zase začnete věřit.

Vzpomeňte si na vaše úspěchy

Vzpomeňte si na vaše úspěchy

Aktuálně se vám nedaří a dá se říci, že vám osud hází klacky pod nohy? Posbírejte je a zatopte jimi! Seberte odvahu na důležité kroky ve vaší úspěšné minulosti. Vzpomeňte si na postup v kariéře, na daleký výlet, na který jste si sama vydělala, na získání titulu, kterým se teď pyšní vaše jméno, zkrátka na cokoli, co se vám podařilo, a že toho určitě nebylo málo! I po letech buďte na sebe pyšná, a klidně i po desáté se znovu pochvalte. Užívejte si těchto kladných emocí pro další útok, při kterém si vezmete od života to, co chcete.

Pohled na sebe je dán nastavením mozku

Pokud se trápíte tím, jak vypadáte, někdo vám ve vaší minulosti dal najevo, že jste oškliví či nepřijatelní. Do mozku se vám dostaly programy, podle kterých vám mozek počítá emoce vlastního nepřijetí. Těchto programů se můžete zbavit tak, že je vymažete z hlavy. Více o tom, jak je můžete vymazat, najdete zde.

 

Aleš Kalina

Aleš Kalina Foto:

Aleš Kalina považuje za své poslání říkat lidem, jak to udělat, aby se už konečně cítili dobře. Má 25 let zkušeností v oblasti koučinku. Je hlavním koučem a školitelem společnosti MindSoft s.r.o. a autorem metody emočních rovnic, která nám pomáhá pochopit, proč se v daných situacích cítíme právě tak, jak se cítíme, a poněvadž se nejčastěji rozhodujeme na základě svých emocí, pomáhá nám pochopit i důvody rozhodování. Vydal dvě knihy – Emoční rovnice a Partnerský manuál – a několik motivačních CD.

Než se začal naplno věnovat koučinku, byl členem top managementu mezinárodních korporací (Microsoft, Telenor ČR, EDS, Sodexho Pass ČR). V roce 2007 byl zapsán do knihy Who is Who. Více informací na jdete na www.aleskalina.cz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama