Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Nemáte co na sebe? Ale máte! Poradíme vám, jak si uspořádat šatní skříň

Máme tendenci vybírat si z hromádky oblečení to, co leží navrchu. Je to jednoduché, neztrácíme čas, neriskujeme, oblékáme se automaticky. Škoda ale všech pokladů, které již léta spí na dně skříně a na které jste byly ve chvíli nákupu tak hrdé.
Vydáno: 29.10.2016
Nemáte co na sebe?
Autor: thinkstock.com Nemáte co na sebe?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Škoda pro vás, které jste mohly něčím podtrhnout svůj vzhled. Nasaďte si archeologické brýle a začněte pátrat…Dvakrát ročně, při změně sezony, proberte skříně. Je to únavné, ale stojí to za to. Nejdřív ze všeho zapomeňte na „dvouleté pravidlo“, jež nám velí zbavit se všeho oblečení, které jsme za poslední dvě sezony nevzaly na sebe. Toto archaické pravidlo se nevztahuje na celý šatní.

Zapomeňte!

Oblečení, které vám velikostně nesedí - i když se móda neustále vrací, velikost se mění. Zapomeňte na úzká trička tak sotva pro dvanáctileté holčičky (nosí širší), špatné délky (rovné, příliš krátké kalhoty), bundy s příliš širokými rukávy (jako ty z devadesátých let), džíny s příliš úzkým pasem, které vás zbytečně nadívají, nebo v nichž naopak plavete.

Ošoupané oblečení – takové oblečení vytváří zanedbaný vzhled, jedinou výjimkou je hezká patina na kvalitní kůži. Zapomeňte na kabáty s odřeným límcem, lokty nebo místy, kde se odírá kabelka. Vyhněte se zplstnatělým svetrům, punčocháčům s vytaženými nitěmi i botám s ochozenými podpatky.

Levné oblečení bez ducha – nijak drahé a nehezké šaty, špatně střižený kabát koupený v rychlosti za sychravého počasí, „sexy“ šaty, které jste měly na sobě jednou na nevydařené schůzce, šátek à la Hermès, ale opravdu jen à la, zastaralý koženkový pásek nebo ošklivé plastové etno šperky made in China.

Ponechte si!

Základní kousky dobré kvality: lněná a bavlněná trička, kašmírový svetr bez žmolků, bílé košile, kozačky, lodičky s dokonalým klenutím, baleríny… Zkrátka ty nejlepší přátelé pro život.

Designové kousky od známých návrhářů – i když je nosíte zřídkakdy, vytáhnete je vždy s radostí. Toto oblečení a doplňky málokdy vyjdou z módy a je možné je vždy zkombinovat se základními nebo novými kousky ve vašem šatníku.

Organizujte!

Rozdělte si oblečení podle sezony a podle druhu. Budete mít lepší přehled a lépe se vám bude kombinovat. Místo toho, abyste nosily pořád dokola vyzkoušené kombinace, zahrajte si na módní redaktorku, která připravuje modely. Jde o to, vytvořit co největší počet outfitů pomocí saka, sukně, šatů, košilové halenky, bot,…

Zkuste mísit žánry, barvy, tvary, zkoušejte, nebojte se. Velmi rychle zjistíte, jaké bohatství vaše skříň skrývá. Vyfoťte si oblečení, ve kterém se cítíte opravdu dobře. Bude se vám to hodit pro rána, kdy vás přepadne oblékací lenost.

zdroj: kniha Šik jako Francouzka od autorů Isabelle Thomasová a Frédérique Veyssetová; vydalo nakladatelství Ikar.

Článek je zařazen v: designéři, capsule wardrobe, francouzská móda, dámský šatník, křivák, šik jako francouzka, nadčasový módní styl
Reklama