Nohy jako v bavlnce: V zimě potřebují extra péči

V zimě naše nohy většinou zmizí v tlustých ponožkách a teplých kozačkách, ale to neznamená, že bychom je měli přehlížet. Hýčkejte je v každé roční době, zaslouží si to.

Jednou týdně rozmazlete své nohy extra porcí péče. Večer nohy potřete silnou vrstvou krému, navlékněte si tenké bavlněné ponožky a nechte působit přes noc. Ráno pak bude kůže měkká a hebká, i drobné trhliny se takhle rychleji zahojí.

Rovné nehty

Nehty byste si měla stříhat zhruba každé tři týdny. Obzvlášť snadno to jde po sprchování nebo po koupeli, když změknou. Nehty na nohou zastřihujte rovně, jinak by mohly zarůstat.

  • Masáže pro příjemný pocit

Masáž podporuje prokrvení a nádherně nohy uvolňuje. A takhle se to dělá: Sedněte si pohodlně na postel. Pravé lýtko položte na levé stehno, levou rukou podržte chodidlo a pravým palcem je jemně masírujte malými krouživými pohyby. Potom nohy vyměňte. Snadněji to jde s trochou masážního oleje.

  • Voňavá svěžest

Jsou-li nohy celý den uzavřeny v pevných botách, potom ocení osvěžení deodorantem na nohy ve spreji. Nebo můžete zkusit dubový odvar, který mírní tvorbu potu: 2 lžíce dubové kůry zalijte asi 205 ml studené vody, nechte asi 10 minut odstát, pak pomalu přiveďte k varu, povařte 5–8 minut a sceďte.

  • Jemná brusná kúra

Trápí vás zrohovatělá chodidla? Tak tvrdou kůži jednoduše obruste. Nejlépe to půjde po sprchování nebo koupeli pemzou nebo speciálním pilníkem na zrohovatělou kůži. Čím více pilujete, tím rychleji se kůže tvoří. Proto pravidelně (jednou týdně) odstraňujte jenom vrchní vrstvu.

  • Malý kurz gymnastiky

Ideální jsou úchopová cvičení, protože trénují pohyblivost a posilují svalstvo. A takhle se to dělá: Sedněte si na židli. Prsty jedné nohy zvedněte ze země kapesník a přendejte ho do druhé nohy. Dobré je také střídavě krčit a zvedat špičky. Opakujte asi pětkrát každou nohou.

  • Ponořit a uvolnit

Koupel je pro nohy učiněné blaho. Do umyvadla nalijte 7–10 litrů vody teplé vody 36–38 °C, do vody vložte nohy a koupejte je nejdéle 15 minut. Potom nohy důkladně osušte. Unavené nohy povzbudíte koupelí s 5 lžícemi mořské soli nebo soli z Mrtvého moře. Heřmánková koupel (do vody vmíchejte 20–30 kapek heřmánkového oleje) zklidní podrážděnou pokožku a působí protizánětlivě. Proti suché a rozpraskané kůži pomůže syrovátková koupe – ve vodě rozpustíte 3 vrchovaté lžíce syrovátkového prášku a přidáte ještě 3 lžíce oleje z pšeničných klíčků.

Mohlo by vás také zajímat:

(leo)


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.