Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Nohy ve skvělé kondici? Žádný problém!

Pokud míříte k moři na last minute nebo chcete napravit škody na vašich nožkách, máme pro vás funkční tahák.
Vydáno: 31.08.2016
Jak udržet nohy ve skvělé kondici? Poradíme vám!
Autor: thinkstock.com Jak udržet nohy ve skvělé kondici? Poradíme vám!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vaše nohy si péči zaslouží, vždyť vás nosí celý den! Máme pro vás hned několik rad a tipů, jak dát sbohem nejčastějším vadám na kráse v oblasti dolních končetin.

Tipy, jak efektivně oholit nejen vaše nožky, co zabírá na křečové žíly, jak bojovat s celulitidou nebo jak na dokonalou pedikúru, vám přinášíme právě teď:

 

Když vám vrásky přidělávají chloupky, a to nejenom na nohách!

Nožky ve skvělé kondici holení Foto:

Pokud míříte na dovolenou a nemáte v úmyslu se každý den holit pro efekt sametově hladké pokožky, s předstihem buďto zaplujte do salonu, kde vám pomohou shodit porost formou cukrové pasty, nebo sáhněte po voskových páscích. Zanícené pupínky můžete jemně vydezinfikovat a po té ošetřit zklidňující emulzí například s aloe vera. Pamatujte na to, že s čerstvě vytrhanými chloupky byste neměla do bazénu s chlorem a taky na ostré sluníčko. Mohla byste si vykoledovat nevzhlednou kožní reakci nebo vyrážku. Tip: Pokaždé vás po holení svědí pokožka? Možnou alternativou je holení na mokro, při kterém nedostává kůže tolik zabrat, nebo depilační krémy, které chloupek „rozpustí“.

 

 


 

Křečové žíly : Častá a mnohdy bolestivá záležitost

Nožky ve skvělé kondici  žíly Foto:  

 

Vysedávání v kanceláři, nedostatek pohybu, nezdravé stravování, nadváha, hormonální antikoncepce nebo genetická predispozice. Přesně tyto faktory mohou být odpovědné za tvorbu nevzhledných žilních provazců, které se klikatí přes lýtka či stehna. Tady nepomůže nic jiného, než změna životního stylu a dodržování jistých preventivních zásad.

Jakmile dorazíte z práce, dejte nohy nahoru, jděte se projít. Máte-li nadváhu, usilujte o její snížení, jezte zdravě, zajděte si na lymfatickou masáž, povzbuďte tok lymfy, dodejte tělu bioflavonoidy (citrusy) a rutin (pohanka) a také si hlídejte hodnoty krevního tlaku, ať v případě potřeby nepřetěžujete jak srdce, tak cévy. Rozhodně také típněte cigarety, používejte stahovací punčochy a najděte se v pohybu, co vás bude bavit.

 

Celulitida: Věčný strašák všech žen

Nožky ve skvělé kondici celulitida Foto:

Už dávno není pravdou, že pomerančová kůže postihuje pouze a jenom ženy s nadváhou. Nevyhýbá se totiž ani těm štíhlým. Důvodem, proč vám na zadečku naskáčou nevzhledné hrbolky a ďolíčky, je nevyhovující krevní cirkulace v podkoží a nedostatečná funkce lymfy. Rizikovým obdobím je především puberta, těhotenství a menopauza, kdy se tělo potýká s hormonální nerovnováhou. Na pozoru by se také měly mít uživatelky antikoncepce.

Ale co s tím? V první řadě ozdravte jídelníček, sportujte, povzbuďte tok lymfy a pečujte o postižená místa speciálními krémy, masáží za pomoci šťávy z citronu nebo kávy. Nezapomínejte ani na oblíbené střídaní teplé a studené vody. V žádném případě ale nesedněte na lep obchodníkům a neutrácejte za kosmetické „zázraky“, co vám naslibují hory doly a ve výsledku vám udělají jedině průvan v peněžence.

Pokud (u)děláte tohle všechno a pomerančová kůže na hýždích i tak prospívá, netrapte se tím. Pár hrbolků vám na sexappealu rozhodně neubere, a to především za předpokladu, že jim to sama nedovolíte.

Pedikúra: Vytáhněte sandálky a obruste paty

Nožky ve skvělé kondici lázeň Foto:

I kdybyste se svému okolí pochlubila těmi sebekrásnějšími botkami a vklouzla do nich s patami jako dinosaurus, veškerý kladný dojem by byl fuč. Před tím, než znovu nazujete sandálky (počasí ještě slibuje teplé dny), se na příchod slunce řádně připravte.

Nachystejte si lázeň s vlažnou vodou a trochou vonné soli. Ponořte chodidla do lavórku, dokud zrohovatělá kůže nezměkne. Pak se vyzbrojte pemzou, popřípadě pilníkem a počínejte si s nimi tak, dokud nánosy kůže nevezmou roha. Jemný efekt znásobíte použitím peelingu, co dokonale obrousí zbylé odumřelé kožní buňky a přispěje k sametovému výsledku. Jakmile budete mít hotovo, osušte chodidla, ostříhejte nehty, zapilujte hrany a naneste masku. Ve finále pak pečlivě nakrémujte plosky a dodejte kýženou hydrataci. Tip: Odlupuje se vám kůže na chodidlech? Zřejmě máte co do činění s mykózou. Skvěle zabírá Celestin krém, nebo Clotrimazol.

Článek je zařazen v: pedikúra, křečové žíly, holení nohou, jak na celulitidu
Reklama