Móda a krása

31. srpna 2016 04:30

Martina Čerňanská

Nohy ve skvělé kondici? Žádný problém!

Pokud míříte k moři na last minute nebo chcete napravit škody na vašich nožkách, máme pro vás funkční tahák.

Vaše nohy si péči zaslouží, vždyť vás nosí celý den! Máme pro vás hned několik rad a tipů, jak dát sbohem nejčastějším vadám na kráse v oblasti dolních končetin.

Tipy, jak efektivně oholit nejen vaše nožky, co zabírá na křečové žíly, jak bojovat s celulitidou nebo jak na dokonalou pedikúru, vám přinášíme právě teď:

Když vám vrásky přidělávají chloupky, a to nejenom na nohách!

Pokud míříte na dovolenou a nemáte v úmyslu se každý den holit pro efekt sametově hladké pokožky, s předstihem buďto zaplujte do salonu, kde vám pomohou shodit porost formou cukrové pasty, nebo sáhněte po voskových páscích. Zanícené pupínky můžete jemně vydezinfikovat a po té ošetřit zklidňující emulzí například s aloe vera. Pamatujte na to, že s čerstvě vytrhanými chloupky byste neměla do bazénu s chlorem a taky na ostré sluníčko. Mohla byste si vykoledovat nevzhlednou kožní reakci nebo vyrážku. Tip: Pokaždé vás po holení svědí pokožka? Možnou alternativou je holení na mokro, při kterém nedostává kůže tolik zabrat, nebo depilační krémy, které chloupek „rozpustí“.

Křečové žíly : Častá a mnohdy bolestivá záležitost

Vysedávání v kanceláři, nedostatek pohybu, nezdravé stravování, nadváha, hormonální antikoncepce nebo genetická predispozice. Přesně tyto faktory mohou být odpovědné za tvorbu nevzhledných žilních provazců, které se klikatí přes lýtka či stehna. Tady nepomůže nic jiného, než změna životního stylu a dodržování jistých preventivních zásad.

Jakmile dorazíte z práce, dejte nohy nahoru, jděte se projít. Máte-li nadváhu, usilujte o její snížení, jezte zdravě, zajděte si na lymfatickou masáž, povzbuďte tok lymfy, dodejte tělu bioflavonoidy (citrusy) a rutin (pohanka) a také si hlídejte hodnoty krevního tlaku, ať v případě potřeby nepřetěžujete jak srdce, tak cévy. Rozhodně také típněte cigarety, používejte stahovací punčochy a najděte se v pohybu, co vás bude bavit.

Celulitida: Věčný strašák všech žen

Už dávno není pravdou, že pomerančová kůže postihuje pouze a jenom ženy s nadváhou. Nevyhýbá se totiž ani těm štíhlým. Důvodem, proč vám na zadečku naskáčou nevzhledné hrbolky a ďolíčky, je nevyhovující krevní cirkulace v podkoží a nedostatečná funkce lymfy. Rizikovým obdobím je především puberta, těhotenství a menopauza, kdy se tělo potýká s hormonální nerovnováhou. Na pozoru by se také měly mít uživatelky antikoncepce.

Ale co s tím? V první řadě ozdravte jídelníček, sportujte, povzbuďte tok lymfy a pečujte o postižená místa speciálními krémy, masáží za pomoci šťávy z citronu nebo kávy. Nezapomínejte ani na oblíbené střídaní teplé a studené vody. V žádném případě ale nesedněte na lep obchodníkům a neutrácejte za kosmetické „zázraky“, co vám naslibují hory doly a ve výsledku vám udělají jedině průvan v peněžence.

Pokud (u)děláte tohle všechno a pomerančová kůže na hýždích i tak prospívá, netrapte se tím. Pár hrbolků vám na sexappealu rozhodně neubere, a to především za předpokladu, že jim to sama nedovolíte.

Pedikúra: Vytáhněte sandálky a obruste paty

I kdybyste se svému okolí pochlubila těmi sebekrásnějšími botkami a vklouzla do nich s patami jako dinosaurus, veškerý kladný dojem by byl fuč. Před tím, než znovu nazujete sandálky (počasí ještě slibuje teplé dny), se na příchod slunce řádně připravte.

Nachystejte si lázeň s vlažnou vodou a trochou vonné soli. Ponořte chodidla do lavórku, dokud zrohovatělá kůže nezměkne. Pak se vyzbrojte pemzou, popřípadě pilníkem a počínejte si s nimi tak, dokud nánosy kůže nevezmou roha. Jemný efekt znásobíte použitím peelingu, co dokonale obrousí zbylé odumřelé kožní buňky a přispěje k sametovému výsledku. Jakmile budete mít hotovo, osušte chodidla, ostříhejte nehty, zapilujte hrany a naneste masku. Ve finále pak pečlivě nakrémujte plosky a dodejte kýženou hydrataci. Tip: Odlupuje se vám kůže na chodidlech? Zřejmě máte co do činění s mykózou. Skvěle zabírá Celestin krém, nebo Clotrimazol.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.