Móda a krása

12. srpna 2015 04:20

Lucie Průchová

Nová móda na Instagramu: Dívky ukazují své stehenní strie a jizvy po sebepoškozování!

Uživatelky internetu, hlavně ty, co vlastní účet na Instagramu a Twitteru, se rozhodly ukázat svá stehna bez grafických úprav. Chválí své strie a jizvy. Proč to dělají?

Někdy stačí malý impuls, který spustí lavinu. Tak tomu bylo i tentokrát – jedna dívka, mající účet na Twitteru, zveřejnila fotografii svých strií. Po chvíli to prostě udělaly desítky, stovky a tisíce dalších. Tak se zrodila tato lavina pod názvem #ThighReading, jejímž cílem je, aby se ženy naučily sebelásce.

Internetové uživatelky z celého světa pravděpodobně cítily, že je to to, co zrovna potřebují. Veřejně se odhalit, aby bylo naprosto jasné: nejsem dokonalá, ale mám ráda své tělo. Bez ohledu na to, jaké jsou moje nedostatky. Někdy se objeví po úspěšném boji s nadváhou, často jsou to následky těhotenství, a stává se, že vznikají i v důsledku příliš rychlého růstu.

Ale dívky neukazují jen své strie, na postech se objevily i fotografie mladých žen, které měly nebo mají problém se sebepoškozováním. I tyto uživatelky se rozhodly ukázat svá stehna pokrytá jizvami.

Myslíte si, že to někomu pomůže, že se opravdu ženy začnou vidět jako krásnější a nebudou se tolik stydět za své nedokonalé tělo? Nebo je to jen další divná móda sociálních sítí, u které je obtížné hledat nějaký smysl?

Podívejte se na ty, co se své nedostatky nebojí ukázat:

Sdílejte článek
Štítky Instagram Twitter

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.