Móda a krása

12. srpna 2015 04:20

Lucie Průchová

Nová móda na Instagramu: Dívky ukazují své stehenní strie a jizvy po sebepoškozování!

Uživatelky internetu, hlavně ty, co vlastní účet na Instagramu a Twitteru, se rozhodly ukázat svá stehna bez grafických úprav. Chválí své strie a jizvy. Proč to dělají?

Někdy stačí malý impuls, který spustí lavinu. Tak tomu bylo i tentokrát – jedna dívka, mající účet na Twitteru, zveřejnila fotografii svých strií. Po chvíli to prostě udělaly desítky, stovky a tisíce dalších. Tak se zrodila tato lavina pod názvem #ThighReading, jejímž cílem je, aby se ženy naučily sebelásce.

Internetové uživatelky z celého světa pravděpodobně cítily, že je to to, co zrovna potřebují. Veřejně se odhalit, aby bylo naprosto jasné: nejsem dokonalá, ale mám ráda své tělo. Bez ohledu na to, jaké jsou moje nedostatky. Někdy se objeví po úspěšném boji s nadváhou, často jsou to následky těhotenství, a stává se, že vznikají i v důsledku příliš rychlého růstu.

Ale dívky neukazují jen své strie, na postech se objevily i fotografie mladých žen, které měly nebo mají problém se sebepoškozováním. I tyto uživatelky se rozhodly ukázat svá stehna pokrytá jizvami.

Myslíte si, že to někomu pomůže, že se opravdu ženy začnou vidět jako krásnější a nebudou se tolik stydět za své nedokonalé tělo? Nebo je to jen další divná móda sociálních sítí, u které je obtížné hledat nějaký smysl?

Podívejte se na ty, co se své nedostatky nebojí ukázat:

Sdílejte článek
Štítky Instagram Twitter

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.