zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Obyčejný balzám na rty a jeho všestranné využití

Balzám na rty můžete využívat i jinými způsoby
Autor: thinkstock.com Balzám na rty můžete využívat i jinými způsoby
cernanm , Vydáno: 13.12.2016
Klasický bezbarvý balzám na rty (nebo chcete-li jelení lůj) má v kabelce snad každá žena. Obzvlášť v zimě bez něj nedá kdekdo ani ránu. Věděli jste ale, že ho můžete využít i jinak než jako pomádu na rty?

reklama

Stojí pár korun, ale spousta z nás si bez něj neumí představit život. A jak vám nyní dokážeme, má dokonce mnohem všestrannější využití než jen hydrataci rtů.

Už žádné otlaky

Koupila jste si nové boty, cítíte, že vás dřou na patě a zapomněla jste si náplasti? Nevadí. Určitě u sebe máte balzám na rty – potřete jím místo, kde cítíte, že by mohl vzniknout puchýř a máte po problému.

 

  • Sundavání prstenů

Otekly vám vinou tepla lehce prsty a nemůžete sundat prsteny? Každý jistě zná trik s použítím mýdla. Ten je samozřejmě osvědčený a funguje, ale co dělat, když zrovna nejste poblíž koupelny? Pomůže tyčinka na rty – potřete balzámem celý kroužek a okolí prstenu a uvidíte, jak snadno vám prsten skouzne z prstu.

  • Kůže jako nová

Pokud se na vašich kožených lesklých botách objevily malé škrábance, nepanikařte. Potřete postižená místa balzámem na rty a všechny nedokonalosti budou rázem pryč. Tento trik můžete využít i u kožených kabelek, pásků, ale i nábytku.

  • Drobné ranky a bodnutí hmyzem

Balzám na rty 2 Foto:

To, proč našim rtům dělají jemné balzámy tak dobře, je fakt, že obsahují hydratační a zvláčňující složky. Což znamená, že mj. skvěle poslouží ke zmírnění svědění a pomohou urychlit hojení drobných ranek a odřenin. Také snižují zarudnutí pokožky, takže se vám případné jizvy krásně zahojí.

  • Upravené vlasy i obočí

Klasický jelení lůj využijete i v péči o vlasy. Naneste ho trochu na hřeben a pročešte jím vlasy (pozor, vyhněte se kořínkům, jinak budou vaše vlasy vypadat mastně). Zabráníte tak jejich poletování a budou vypadat upravenější.
Přetřete tyčinkou lehce obočí a rázem bude vypadat lépe.

  • Podklad pro parfém

Místa, kam obvykle nanášíte parfém (zápěstí a krk), potřete balzámem na rty a až poté aplikujte svou oblíbenou vůni. Vydrží pak mnohem déle.

  • Rýma a odřený nos

Rýmu měl určitě v životě každý z nás, a tudíž všichni víme, jak se neustálým smrkáním odírá pokožka v okolí nosu. A to není nic příjemného. Proto vyzkoušejte následující trik – několikrát za den potřete okolí nosu balzámem na rty. Hydratační složky v tyčince se postarají o to, že až rýma konečně zmizí, vy nebudete mít ještě týden poté odřený a zarudlý nos.

-mh-

reklama

Související témata: beauty , balzám na rty , tyčinka na rty , jelení lůj , otlaky , bodnutí hmyzem

reklama

Přečtěte si také

reklama