Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Odstrašující příběh: Injekční výplně mi znetvořily obličej

Přemýšleli jste někdy, zda chcete stárnout důstojně? Bez jakýchkoliv zákroků, byť třeba jen neinvazivních, které nepronikají dovnitř organismu? Nebo se nějakým omlazujícím procedurám nebráníte? Možná, že změníte názor, až si přečtete odstrašující příběh čtyřiapadesátileté Američanky Carol.
Vydáno: 24.05.2016
Carol Bryan před a po
Autor: womenshealtmag.com Carol Bryan před a po
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Carol Bryan pracovala v estetickém zdravotnickém průmyslu po celé roky. Informací o všelijakých zákrocích měla tedy víc než dost. Jakmile překročila 35 let, okouzlil ji botox mezi oči, který jí nepřišel nijak drastický. Vlastně si řekla, že je to skoro přirozené, takové jemné, že s botoxem koketuje každá druhá žena, proč ho tedy nezkusit taky.

V roce 2009, kdy bylo Carol 47 let, jí lékaři řekli, že by ve svém věku mohla zkusit nové výplně, které by zaplnily objem ztraceného čela a lícních kostí. Carol věděla, že je to bezpečné. Nicméně netušila, že určité druhy výplní jsou určeny jen pro určité oblasti lidského těla. Podstoupila tedy proceduru, kdy ale byly dvě výplně z různého materiálu spolu smíchány v jedné injekční stříkačce a navíc aplikovány do míst, kam by se vůbec dávat neměly. Jak to asi mohlo dopadnout?

Carol měla typické vedlejší účinky – modřiny a otoky – zpočátku nic neobvyklého. Jenže 3 měsíce po zákroku se to opakovalo. Lékaři jí sdělili, že by měla podstoupit nějaké nápravné procedury. Jenže po nich se poškození ještě víc zhoršilo, že se Carol bála na sebe podívat do zrcadla. Bylo to tak strašné, že se musela maskovat šátkem, kloboukem a slunečními brýlemi. Carol omezila veškerý kontakt s nejbližším okolím a utápěla se ve svém pokoji v hluboké depresi. Dokonce už ani nereagovala na telefony a e-maily. To celé trvalo neuvěřitelné 3 roky!

Carol Bryan po zákroku Foto: Takhle Carol vypadala ještě v roce 2013.

Tohle období ji přivedlo k víře. Začala se modlit a zpytovat svědomí. Snažila se uvěřit, že všechno bude jako dřív. Deprese měla sice obrovské, ale měla tak silný pud sebezáchovy, že jí to nedovedlo k sebevraždě. Nicméně odloučení od rodiny a pocity, že je ten největší vyvrhel, byly naprosto šílené.

Pak nastal rok 2013 a její tehdy 21letá dcera vešla do jejího pokoje a řekla: „Mami, tohle už fakt není v pořádku a ani to lepší nebude, jestli s tím nebudeme něco dělat, vždyť je to katastrofa! Aby se to mohlo zlepšit, neodmítej, prosím, naši pomoc.“ A to byl pro Carol impuls to nevzdat a bojovat. Její dcera maminku nafotila a fotky společně s příběhem a velkou prosbou zaslala na e-maily do všech fakultních nemocnic v zemi. Odpověděli jí jen z jediné.

Ředitel této nemocnice si domluvil s Carol schůzku, aby vše osobně probrali. Jakmile ji spatřil, chtělo se mu lítostí brečet. Nakonec svolal tým lékařů, s nimiž probral možnosti léčby včetně eventuálních rizik, kterých bylo poměrně dost. Pořád ale lepší tohle než dosavadní život. Nastala dlouhodobá hospitalizace. Všechno to byla velká loterie, protože s podobným případem se ještě doktoři nesetkali.

Dlouhá cesta zpět

Lékaři zjistili, že cizí materiál ve tkáních zatvrdnul a začal tahat, což způsobilo znetvoření obličeje. Po první operaci Carol oslepla na jedno oko, protože se část výplně uvolnila a stlačila zrakový nerv. To mělo za následek ztrátu průtoku krve. Psal se tehdy duben 2013.  Další operace proběhla o půl roku později, v říjnu. Odborníci Carol sdělili, že se chystají odstranit její čelo až na kost. Nic jiného bohužel dělat nemohli. Odstraněnou tkáň z čela se snažili nahradit tkání podobných vlastností z jejího těla, konkrétně ze zad. Zákrok trval celých 17 hodin a byl velmi úspěšný. Nicméně čelo stále vyčnívalo ven.

Carol Bryan po operacích Foto: Fotografie z dubna 2016.

Příští operace byla naplánována na prosinec 2013, kdy bylo cílem stáhnout čelo blíže ke kosti. Na některých místech se objevily černé nekrotické jizvy, ale naštěstí poblíž vlasů, takže nebyly skoro vidět. Další dva zákroky proběhly v roce 2014, poslední před rokem, v červenci 2015. Lékaři by rádi naplánovali ještě jednu operaci, ale Carol je už teď naprosto spokojená a neskutečně šťastná. Odhodila brýle, šátek i klobouk a začala si s rodinou a přáteli vynahrazovat vše, o co za těch několik protrpěných let přišla.

-šp-/foto: Carol Bryan/womenshealthmag.com

7 potravin, díky kterým omládnete

Ztrácí vaše pleť pevnost, pružnost a pomalu ochabuje? Důvodem je nedostatek kolagenu. Naše tělo ho přirozeně vytváří ve velké míře pouze asi do 35 let. Poté začne pokožka pomalu ochabovat. Znovu aktivovat kolagen můžete různě. Třeba pomocí aktivních látek, dermatologických či kosmetických přístrojů nebo také stravou. Které potraviny tvorbu kolagenu nejvíce podporují?

Ryby

Kolagen - ryby

Proč je jíst: posilují buňky, odbourávají tuk, potlačují záněty šlach a svalů

Patří sem: tuňák, losos, ryby s bílým masem

Jak často: alespoň 1x týdně

Ryby jako tuňák a losos mají hodně dobrých tuků známých jako omega-3 mastné kyseliny. Při nedostatku omega-3 začne tělo vytvářet kožní buňky z nekvalitních tuků. Ty pak mohou být citlivé na toxiny či jiné vnější faktory, jako je mýdlo, pyl nebo některá jídla. Kožní buňky vytvořené ze správných tuků, jako jsou omega-3, nejsou tak náchylné na narušení toxiny a alergeny.

 

5 zkrášlovacích zákroků: Kdy jít, jak to probíhá a kolik vás to bude stát?

Není žádným tajemstvím, že i Češky stále více využívají možnosti omlazení, které nabízejí šikovné ruce plastických chirurgů. Existuje řada metod, jejichž aplikace zabere necelou hodinu. Ženy však stále častěji sahají po zákrocích, jako je face-lift či úprava očních víček, které vyžadují použití skalpelu. Láká je fakt, že na rozdíl od rychlých ošetření mají výdrž až 10 let a omlazující efekt je skutečně výrazný.

5 zkrášlovacích zákroků - Který byste si vybrala vy? Foto:

√ Které zákroky Češky nejčastěji vyžadují

√ Jak tyto zákroky probíhají a jaký je jejich výsledek

√ Výhody a rizika jednotlivých zákroků

√ Pooperační péče

√ Trvanlivost zkrášlujícího efektu

Hluboké vrásky, kruhy pod očima a unavený smutný výraz. To je pohled, který žádná z nás nechce každý den vídat v zrcadle. I když je nám kolem čtyřiceti, často vypadáme i o 10 let starší. Náročná kariéra, výchova dětí a špatná životospráva udělaly své. Zkusme využít možností, které v dnešní době umí plastická chirurgie, a podstoupit omlazující zákrok. Možná se dostaví nejen větší spokojenost s vaším vzhledem, ale také vyšší sebevědomí.

Pět TOP zákroků plastické chirurgie v oblasti obličeje nám představí MUDr. Hana Zimovčáková z brněnské Body kliniky.

1. Face-lift

Face – lift

Face-lift je jednou z nejvyhledávanějších metod chirurgického zkrášlení obličeje. Hlavním důvodem je zásadní proměna vzhledu a viditelné omlazení. V důsledku stárnutí a ztráty elasticity kůže dochází k jejímu povolení a ke změně rozložení tukových polštářků. Face-lift však dokáže v tomto ohledu skutečné zázraky. Zákrok je prováděn v celkové anestezii a v jeho průběhu je odstraněna přebytečná kůže a podkožní tuk a zpevněn vazivový aparát. Tím dojde k vypnutí pleti, vyhlazení vrásek a celkovému omlazení. Typů face-liftu je více, od menších zákroků zaměřených na určitou část obličeje, až po celkové vypnutí obličeje, spánků a krku.

U face-liftu není přesně určený věk, ve kterém je ideální ho podstoupit. Hodně záleží na kvalitě a typu kůže, profesi, dědičných faktorech, ale i na slunečním záření, kterému je kůže vystavována. Dolní hranice se proto pohybuje mezi 40 až 50 lety. Obecně však platí, že čím dříve žena face-lift podstoupí, tím dříve se znovu objeví projevy stárnutí. Hospitalizace obvykle trvá dva až tři dny. Je nutné počítat s tím, že dva až tři týdny po operaci přetrvávají na obličeji otoky a modřiny. Proto je vhodné zajistit si na tuto dobu dovolenou v práci. Pacientka by po zákroku měla vynechat větší fyzickou námahu celý měsíc po operaci. Výsledný efekt obvykle vydrží pět až deset let a zákrok je možné podstoupit opakovaně.

Orientační cena zákroku: do 50 000 Kč

 


Čokoláda je věčné pokušení

Přemýšlíte o botoxu? Zapomeňte, stačí jíst čokoládu! Máte celulitidu? Jezte grapefruit!


Článek je zařazen v: botox, omlazení pleti, vrásky, injekční výplně
Reklama