Odstrašující příběh: Injekční výplně mi znetvořily obličej

Přemýšleli jste někdy, zda chcete stárnout důstojně? Bez jakýchkoliv zákroků, byť třeba jen neinvazivních, které nepronikají dovnitř organismu? Nebo se nějakým omlazujícím procedurám nebráníte? Možná, že změníte názor, až si přečtete odstrašující příběh čtyřiapadesátileté Američanky Carol.

Carol Bryan pracovala v estetickém zdravotnickém průmyslu po celé roky. Informací o všelijakých zákrocích měla tedy víc než dost. Jakmile překročila 35 let, okouzlil ji botox mezi oči, který jí nepřišel nijak drastický. Vlastně si řekla, že je to skoro přirozené, takové jemné, že s botoxem koketuje každá druhá žena, proč ho tedy nezkusit taky.

V roce 2009, kdy bylo Carol 47 let, jí lékaři řekli, že by ve svém věku mohla zkusit nové výplně, které by zaplnily objem ztraceného čela a lícních kostí. Carol věděla, že je to bezpečné. Nicméně netušila, že určité druhy výplní jsou určeny jen pro určité oblasti lidského těla. Podstoupila tedy proceduru, kdy ale byly dvě výplně z různého materiálu spolu smíchány v jedné injekční stříkačce a navíc aplikovány do míst, kam by se vůbec dávat neměly. Jak to asi mohlo dopadnout?

Carol měla typické vedlejší účinky – modřiny a otoky – zpočátku nic neobvyklého. Jenže 3 měsíce po zákroku se to opakovalo. Lékaři jí sdělili, že by měla podstoupit nějaké nápravné procedury. Jenže po nich se poškození ještě víc zhoršilo, že se Carol bála na sebe podívat do zrcadla. Bylo to tak strašné, že se musela maskovat šátkem, kloboukem a slunečními brýlemi. Carol omezila veškerý kontakt s nejbližším okolím a utápěla se ve svém pokoji v hluboké depresi. Dokonce už ani nereagovala na telefony a e-maily. To celé trvalo neuvěřitelné 3 roky!

Takhle Carol vypadala ještě v roce 2013.

Tohle období ji přivedlo k víře. Začala se modlit a zpytovat svědomí. Snažila se uvěřit, že všechno bude jako dřív. Deprese měla sice obrovské, ale měla tak silný pud sebezáchovy, že jí to nedovedlo k sebevraždě. Nicméně odloučení od rodiny a pocity, že je ten největší vyvrhel, byly naprosto šílené.

Pak nastal rok 2013 a její tehdy 21letá dcera vešla do jejího pokoje a řekla: „Mami, tohle už fakt není v pořádku a ani to lepší nebude, jestli s tím nebudeme něco dělat, vždyť je to katastrofa! Aby se to mohlo zlepšit, neodmítej, prosím, naši pomoc.“ A to byl pro Carol impuls to nevzdat a bojovat. Její dcera maminku nafotila a fotky společně s příběhem a velkou prosbou zaslala na e-maily do všech fakultních nemocnic v zemi. Odpověděli jí jen z jediné.

Ředitel této nemocnice si domluvil s Carol schůzku, aby vše osobně probrali. Jakmile ji spatřil, chtělo se mu lítostí brečet. Nakonec svolal tým lékařů, s nimiž probral možnosti léčby včetně eventuálních rizik, kterých bylo poměrně dost. Pořád ale lepší tohle než dosavadní život. Nastala dlouhodobá hospitalizace. Všechno to byla velká loterie, protože s podobným případem se ještě doktoři nesetkali.

Dlouhá cesta zpět

Lékaři zjistili, že cizí materiál ve tkáních zatvrdnul a začal tahat, což způsobilo znetvoření obličeje. Po první operaci Carol oslepla na jedno oko, protože se část výplně uvolnila a stlačila zrakový nerv. To mělo za následek ztrátu průtoku krve. Psal se tehdy duben 2013. Další operace proběhla o půl roku později, v říjnu. Odborníci Carol sdělili, že se chystají odstranit její čelo až na kost. Nic jiného bohužel dělat nemohli. Odstraněnou tkáň z čela se snažili nahradit tkání podobných vlastností z jejího těla, konkrétně ze zad. Zákrok trval celých 17 hodin a byl velmi úspěšný. Nicméně čelo stále vyčnívalo ven.

Fotografie z dubna 2016.

Příští operace byla naplánována na prosinec 2013, kdy bylo cílem stáhnout čelo blíže ke kosti. Na některých místech se objevily černé nekrotické jizvy, ale naštěstí poblíž vlasů, takže nebyly skoro vidět. Další dva zákroky proběhly v roce 2014, poslední před rokem, v červenci 2015. Lékaři by rádi naplánovali ještě jednu operaci, ale Carol je už teď naprosto spokojená a neskutečně šťastná. Odhodila brýle, šátek i klobouk a začala si s rodinou a přáteli vynahrazovat vše, o co za těch několik protrpěných let přišla.

-šp-/foto: Carol Bryan/womenshealthmag.com


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.