OTESTUJTE SE: Jakou hydrataci potřebuje vaše pleť?

Horké dny kradou pokožce vodu. Udělejte si malý test, který určí, jak je na tom vaše tvář, a najděte tu pravou péči pro kosmetický vodní režim.

Vodní koloběh

Možná nevíte, že voda tvoří 70 % pokožky. Zásoby se berou z jídla a pití a leží v hluboké vrstvě dermis, odkud se stále uvolňují do vyšších vrstev. Z té horní rohové se odpaří.

Fungující proces udržuje pleť hladkou a svěží, ovšem když se naruší, třeba právě teď horkem, sluncem a klimatizací, pleť se vysušuje a ztrácí pohodu. Napraví to zvýšení přísun vody v podobě nápojů a kosmetické péče.

Jak jste na tom vy?

Pokožka vám prozradí, kolik vody potřebuje. Za každou kladnou odpověď si připočtěte jeden bod:

1. Po večerním čistění je pokožka napnutá.

2. Na tváři se dělají suché šupinky.

3. Pokožka často zčervená.

4. Povrch pleti je nerovný a drsný.

5. Objevují se malé vrásky, po nakrémování zmizí.

Výsledek 0–1 bod: Pohoda

Navzdory sezoně je hydratace vaší pleti dostatečná. Podpořte ji v tom ochranným denním krémem s SPF filtrem, který dobrý stav udrží. Krémování chrání pleť nejen před ztrátou vody, ale také před vlivem UVA paprsků, které urychlují stárnutí. Hydratační péči ocení také tenká pokožka okolo očí, odkud se voda vytrácí velmi rychle. Dejte si krém do ledničky, chlad při nanášení působí proti otékání očí.

Denní ochranný krém s kyselinou hyaluronovou a SPF 30 NovAge Oriflame, 649 Kč

Oční krém pro intenzivní 24 hodinovou hydrataci pleti AquaporinActive Eucerin, 415 Kč (v lékárně)

Výsledek 2–3 body : Varování

Na nic nečekejte a do ranní kosmetické péče nasaďte specialistu, který nejen doplní vodu, ale také ji dokáže v pleti udržet. Mezi osvědčené složky patří například kyselina hyaluronová. Krém je vhodný i pro noční péči, kdy se pokožka přirozeně opravuje a pořádný doušek jí k tomu přijde vhod.

O spoustu vody připraví pleť nevhodné odličování. Napravte to pomocí krémového čistidla, které smázne make-up, ale současně o tvář pečuje.

Hyaluronový hydratační krém s vitaminy A, B6 a E, ideální pro zralou a suchou pleť Rugard, 295 Kč (v lékárně)

Pečující čisticí krém hlídající hydratační rovnováhu s panthenolem Nivea, 137 Kč

Výsledek 4–5 bodů: Pohroma

Pokožka vám dává pořádně najevo, že chce pít. Začněte péči tím, že jí po ranní očistě dopřejete hydratační sérum. Nevynechávejte ani krk a dekolt. Nanesením séra dodáte pleti vodu, ale také vytvoříte prostředí, díky kterému lépe využije následně nanesený krém. Vyberte si ho podle typu pleti, možná vás překvapí, že i mastná pleť může trpět dehydratací. Jednou týdně naneste krém v silnější vrstvě na 20 minut jako masku.

Hydratační sérum s rostlinnými ceramidy bez parfému a konzervačních látek Ryor, 198 Kč

Matující hydratační krém pro mastnou pleť s výtažky z okurky Avon Care, 99 Kč

Anna Trnková/Foto archiv firem

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.