Móda a krása

23. srpna 2016 04:15

Martina Čerňanská

Perfektní spodní prádlo je základ. Neděláte při jeho výběru těchto 8 chyb?

Perfektní spodní prádlo je základ. Neděláte při jeho výběru těchto 8 chyb?

Nosíte bílé prádlo pod bílé oblečení

Bílá barva podprsenky vytvoří kontrast k vaší pleti a to vytvoří kontrast k vašemu outfitu. Zní to sice zvláštně, ale jednoduše – bílá pod bílou je špatně, protože je hodně vidět. Ideálně volte prádlo tělové barvy.

Kupujete si malou podprsenku

Spousta žen má tendenci si kupovat menší podprsenku než by měly. Jde pravděpodobně o pocit, že v menší podprsence budou vaše prsa vypadat větší. Bohužel tomu tak není. Pokud chcete větší prsa, kupte si push-up, ale nekupujte si menší prádlo. Správná velikost vám nezdeformuje prsa a bude vypadat pod oblečeím lépe.

Nevybíráte si prádlo podle outfitu

Výběrem špatného spodního prádla můžete pokazit celý outfit. Pod upnuté šaty z tenkého materiálu si nikdy neberte krajkovou podprsenku - vytvoří nepěkný vzor na látce. Pokud máte na sobě tílko s tenkými ramínky, popř. s překříženými ramínky na zádech, zvolte podprsenku bez ramínek nebo takovou, kde se dají ramínka různě nastavit.

Nedíváte se při výběru na švy

Je důležité, aby švy na podprsence byly ploché a nevyčnívaly. V opačném případě se vám budou rýsovat pod oblečením a to nikdy nevypadá hezky.

Nosíte v létě síťované prádlo

I když prádlo z tohoto materiálu může zdát prodyšné (jsou tam dírky, no ne?), tak faktem je, že je vyrobeno ve většině případů z umělých materiálů, tudíž je neprodyšné a zadržuje pot a vlhkost. V létě je proto lepší nosit prádlo bavlněné.

Nosíte světlé prádlo pod tmavé oblečení

I když jste si jistá, že vám nikde prádlo nevykukuje, přesto tuto chybu nedělejte. Některé tmavé textilie totiž mohou propouštět světlo, a tudíž vám může začít prádlo prosvítat a to není nic hezkého. A pokud se vystavíte blesku fotoaparátu, tak věřte, že na výsledném obrázku bude vaše prádlo viděno v celé své kráse.

Perete prádlo v pračce

Horká voda a odstřeďování vašemu prádlu nedělají dobře. Nejlepší je prát ho v ruce jemným pracím prostředkem, popř. použít prací sáček a zvolit program praní ve studené vodě. Rozhodně nikdy prádlo nedávejte do sušičky!

Šetříte

Šetřit na spodním prádle se nevyplácí. Levné prádlo = horší zpracování a použití levnějších materiálů. Jednorázově tudíž ušetříte, ale v dlouhodobém horizontu je tomu naopak. Proto si raději našetřete a kupte si kvalitní prádlo, které vám skvěle sedí a dlouho vydrží.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.