zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pikantnosti ze života Marilyn Monroe: Kráska, které štěstí moc nepřálo

Původně brunetka nezměnila jen barvu vlasů, ale i rodné  jméno
Autor: Pinterest.com Původně brunetka nezměnila jen barvu vlasů, ale i rodné jméno
anna kopečková , Vydáno: 17.10.2015
Jako jedna z prvních nafotila lechtivé snímky pro časopis Playboy, pobývala v sirotčinci, pracovala jako dělnice a hned v šestnácti se provdala. Blonďatá diva pobláznila svět, ale život se s ní nemazlil.

reklama

Přestože je dodnes považována za sex symbol, nechyběla jí inteligence, odhodlání, ani kus odvahy. Je spousta věcí, které o milence Johna F. Kennedyho nejspíš víte. Ale určitě nevíte všechno...

Nešťastné dětství

Světlo světa spatřila 1. června 1926 v Los Angeles jako Norma Jeane Mortenson. Svého biologického otce nikdy nepoznala a její matka Gladys kvůli psychickým problémům nebyla schopna se o svoji holčičku postarat. Ze začátku o ní pečovala rodina či známí, ale prošla si i pěstounskou péčí a dokonce celé dva roky pobývala v sirotčinci. Aby se z tamního prostředí co nejdříve vymanila, rozhodla se provdat na doporučení své tety (pečovatelky) Grace za Jamese Doughertyho, a to již v šestnácti letech. V opačném případě by musela trávit ještě dva roky navíc v dětském útulku, tedy až do své plnoletosti.

63edaa699f6f8d840da470ff72baa607 Foto:

 

Z továrny na módní mola

Začala pracovat v továrně, kde kontrolovala padáky. Tam ji shodou okolností nafotil fotograf do magazínu a začalo se blýskat na lepší časy. Norma vzbudila rozruch a její nevšední krása jí otevřela cestu k modelingu. Neváhala si přebarvit vlasy na platinovou blond, protože v té době byl právě tento odstín v módě, ona sama byla brunetkou.

A právě díky modelingu se dostala k herectví, všiml si jí hledač talentů a projevil o ni zájem. V tomto momentě si Norma změnila po několika pokusech jméno na Marilyn Monroe a dala se rozvést. Jako vdaná by totiž kontrakt nemohla podepsat. A jak už to tak bývá, i sama Marylin si musela projít několika „štěky“, aby se dostala ke snímkům, které jí zaručily popularitu, například  k filmu Asfaltová džungle.

 

Slavná díky nahotě

Plavovlasá kráska ale dobyla svět úplně něčím jiným. Ke hvězdám popularity ji totiž vynesly až její akty, které se mimo jiné objevily v dnes prestižním magazínu Playboy. Ano, Marilyina božská krása si získala své zaryté mužské obecenstvo a není se čemu divit, její křivky byly opravdu dokonalé. To ale v nahrávací společnosti nevítali s nadšením.

a1f6534ba35aac9d2f53ac88e0169f3d Foto:

 

Po několika filmových trhácích se rozhodla odjet do New Yorku studovat herectví. Chtěla se totiž stát uznávanou herečkou a ne platit za prostoduchou blond modelínu. Tady začala randit se Arthurem Millerem, kterého si později vzala nejenom z lásky, ale i proto, že se chtěla stát respektovanou umělkyní, a to jí mělo zaručit právě manželství s věhlasným spisovatelem. Dokonce si otevřela i svou vlastní nahrávací společnost, odkud vzešly oblíbené filmy.

Deprese, alkohol a sex

Marylin dala její matka Gladys do vínku nejen nevšední krásu, ale bohužel i dědičnou náchylnost k duševním potížím. Marilyn později trpěla depresemi, ujížděla na alkoholu,ve velkém polykala tišící léky a po mnoha pokusech vedoucích k otěhotnění samovolně potratila. Také v rámci vztahů se Monroe nedařilo. S Millerem se po čase rozvedla, celým životem ji ale doprovázely milostní eskapády. Padla i do náruče proslulému proutníkovi - americkému prezidentui J.F. Keneddymu. Podle všeho jí ale nestačil jen on, zálusk měla i na jeho bratra Roberta, se kterým údajně také měla pletky. Některé zdroje uvádějí, že se za jednu noc stihla vyspat s oběma.

070585c74c7701cc8adcdf0cdc2331a2 Foto:

Pletky s hlavou státu se jí ale staly osudnými. Zemřela krátce po rozchodu s Keneddym, 5. srpna 1962. Bylo jí 36 let. Marilyn našli mrtvou v jejím bytě byla zcela nahá a se sluchátkem v ruce. Co však doopravdy stálo za úmrtím úspěšné herečky se dodnes přesně neví. Někdo tvrdí, že za vším je sebevražda, jiní to vidí na úkladnou vraždu.

A ještě pár pikantností a střípků ze života Marylin

- K příležitosti 45. narozenin J.F Keneddyho zazpívala v Madison Sqaure Garden v nádherné róbě a podle toho, jak zpívala a když připomeneme fakt, že pod šaty v hodnotě 12 000 dolarů neměla žádné spodní prádlo, se začalo šuškat, že mezi nimi je něco víc, než ryzí přátelství. Inu, na každém šprochu je opravdu pravdy trochu.

- Koupila si nádhernou haciendu v Brentwoodu, která se stala dějištěm několika schůzek s JFK.

- Potýkala se s chronickou nespavostí.

- Monroe bylo dívčí příjmení její matky.

- Marilyn můžete vidět ve filmech jako Někdo to rád horké, Mustangové, Páni mají radši blondýnky, Jak si vzít milionáře, Niagára, Klepáním se neobtěžuj, Princ a tanečnice a mnoho dalších.

- Ambiciózní modelka a herečka se narodila ve znamení blíženců, což by mimo jiné také vysvětlovalo nestálost na poli lásky a vztahů.

- Velmi ráda četla a milovala šampaňské značky Dom Pérignon.

- Byla vdaná celkem třikrát.

- A nakonec inspirace od Marylin pro ostatní ženy: "Co si oblékám na spaní? Chanel č.5.“

 

-len-/foto: pinterest.com

Sisi v podání Romy Schneider

Slavné ženy napříč historií: Císařovna Sisi - nezkrotná a posedlá dietami

Lady Diana: 10 věcí, které o ní asi nevíte

Diana s rodinou Foto:

Přestože letos uplynulo od tragické smrti anglické princezny Diany už 18 let, v srdcích mnoha lidí, a to i Čechů, zůstává stále. Fanoušky zajímala její elegantní móda i netradiční vystupování v rámci tak konzervativní britské královské rodiny. Její jméno se poslední dobou hodně skloňuje v souvislosti se starším synem, princem Williamem, jeho manželkou vévodkyní Kate a s jejich rozkošnými dětmi.

Přesto to všechno, co už bylo o princezně napsáno, existuje několik skutečností, které nejsou veřejnosti tolik známé.

Až do devíti let se učila doma

Až do devíti let se učila doma

V době, kdy byla Diana dítětem, bylo běžné, že děti z vyšší společenské třídy měly svého domácího učitele. Po rozvodu rodičů však musela navštěvovat školu v Norfolku, kde její rodina bydlela. Ve 12 letech pak byla poslána do exkluzivní internátní školy.

 

Ve škole však nebyla vzornou studentkou. Poté, co nesložila dvě zkoušky, musela školu v Británii v 16 letech opustit. Její otec ji zapsal ve Švédsku, aby si mohla dokončit vzdělání.

 


reklama

Související témata: Monroe , marylin

reklama

Přečtěte si také

reklama