Pikantnosti ze života Marilyn Monroe: Kráska, které štěstí moc nepřálo

Jako jedna z prvních nafotila lechtivé snímky pro časopis Playboy, pobývala v sirotčinci, pracovala jako dělnice a hned v šestnácti se provdala. Blonďatá diva pobláznila svět, ale život se s ní nemazlil.

Přestože je dodnes považována za sex symbol, nechyběla jí inteligence, odhodlání, ani kus odvahy. Je spousta věcí, které o milence Johna F. Kennedyho nejspíš víte. Ale určitě nevíte všechno...

Nešťastné dětství

Světlo světa spatřila 1. června 1926 v Los Angeles jako Norma Jeane Mortenson. Svého biologického otce nikdy nepoznala a její matka Gladys kvůli psychickým problémům nebyla schopna se o svoji holčičku postarat. Ze začátku o ní pečovala rodina či známí, ale prošla si i pěstounskou péčí a dokonce celé dva roky pobývala v sirotčinci. Aby se z tamního prostředí co nejdříve vymanila, rozhodla se provdat na doporučení své tety (pečovatelky) Grace za Jamese Doughertyho, a to již v šestnácti letech. V opačném případě by musela trávit ještě dva roky navíc v dětském útulku, tedy až do své plnoletosti.

Z továrny na módní mola

Začala pracovat v továrně, kde kontrolovala padáky. Tam ji shodou okolností nafotil fotograf do magazínu a začalo se blýskat na lepší časy. Norma vzbudila rozruch a její nevšední krása jí otevřela cestu k modelingu. Neváhala si přebarvit vlasy na platinovou blond, protože v té době byl právě tento odstín v módě, ona sama byla brunetkou.

A právě díky modelingu se dostala k herectví, všiml si jí hledač talentů a projevil o ni zájem. V tomto momentě si Norma změnila po několika pokusech jméno na Marilyn Monroe a dala se rozvést. Jako vdaná by totiž kontrakt nemohla podepsat. A jak už to tak bývá, i sama Marylin si musela projít několika „štěky“, aby se dostala ke snímkům, které jí zaručily popularitu, například k filmu Asfaltová džungle.

Slavná díky nahotě

Plavovlasá kráska ale dobyla svět úplně něčím jiným. Ke hvězdám popularity ji totiž vynesly až její akty, které se mimo jiné objevily v dnes prestižním magazínu Playboy. Ano, Marilyina božská krása si získala své zaryté mužské obecenstvo a není se čemu divit, její křivky byly opravdu dokonalé. To ale v nahrávací společnosti nevítali s nadšením.

Po několika filmových trhácích se rozhodla odjet do New Yorku studovat herectví. Chtěla se totiž stát uznávanou herečkou a ne platit za prostoduchou blond modelínu. Tady začala randit se Arthurem Millerem, kterého si později vzala nejenom z lásky, ale i proto, že se chtěla stát respektovanou umělkyní, a to jí mělo zaručit právě manželství s věhlasným spisovatelem. Dokonce si otevřela i svou vlastní nahrávací společnost, odkud vzešly oblíbené filmy.

Deprese, alkohol a sex

Marylin dala její matka Gladys do vínku nejen nevšední krásu, ale bohužel i dědičnou náchylnost k duševním potížím. Marilyn později trpěla depresemi, ujížděla na alkoholu,ve velkém polykala tišící léky a po mnoha pokusech vedoucích k otěhotnění samovolně potratila. Také v rámci vztahů se Monroe nedařilo. S Millerem se po čase rozvedla, celým životem ji ale doprovázely milostní eskapády. Padla i do náruče proslulému proutníkovi - americkému prezidentui J.F. Keneddymu. Podle všeho jí ale nestačil jen on, zálusk měla i na jeho bratra Roberta, se kterým údajně také měla pletky. Některé zdroje uvádějí, že se za jednu noc stihla vyspat s oběma.

Pletky s hlavou státu se jí ale staly osudnými. Zemřela krátce po rozchodu s Keneddym, 5. srpna 1962. Bylo jí 36 let. Marilyn našli mrtvou v jejím bytě byla zcela nahá a se sluchátkem v ruce. Co však doopravdy stálo za úmrtím úspěšné herečky se dodnes přesně neví. Někdo tvrdí, že za vším je sebevražda, jiní to vidí na úkladnou vraždu.

A ještě pár pikantností a střípků ze života Marylin

- K příležitosti 45. narozenin J.F Keneddyho zazpívala v Madison Sqaure Garden v nádherné róbě a podle toho, jak zpívala a když připomeneme fakt, že pod šaty v hodnotě 12 000 dolarů neměla žádné spodní prádlo, se začalo šuškat, že mezi nimi je něco víc, než ryzí přátelství. Inu, na každém šprochu je opravdu pravdy trochu.

- Koupila si nádhernou haciendu v Brentwoodu, která se stala dějištěm několika schůzek s JFK.

- Potýkala se s chronickou nespavostí.

- Monroe bylo dívčí příjmení její matky.

- Marilyn můžete vidět ve filmech jako Někdo to rád horké, Mustangové, Páni mají radši blondýnky, Jak si vzít milionáře, Niagára, Klepáním se neobtěžuj, Princ a tanečnice a mnoho dalších.

- Ambiciózní modelka a herečka se narodila ve znamení blíženců, což by mimo jiné také vysvětlovalo nestálost na poli lásky a vztahů.

- Velmi ráda četla a milovala šampaňské značky Dom Pérignon.

- Byla vdaná celkem třikrát.

- A nakonec inspirace od Marylin pro ostatní ženy: "Co si oblékám na spaní? Chanel č.5.“

-len-/foto: pinterest.com

Sdílejte článek
Štítky New York film časopis Los Angeles Marilyn Monroe herec Playboy Monroe marylin John F. Kennedy mladší Arthur Miller Norma

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.