Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Pleťová séra: 5 otázek a odpovědí, které byste měly znát

Séra mají spolehlivý efekt, pokožku zkrášlují a omlazují. Ale musíte vědět, jaké si vybrat a hlavně jak je správně používat.
Vydáno: 11.10.2016
Pleťová séra jsou sice drahá, ale velmi účinná
Autor: Thinkstock Pleťová séra jsou sice drahá, ale velmi účinná
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co to vlastně sérum je?

Jedná se o jeden krok komplexní kosmetické péče o pleť. Od ostatních produktů se sérum liší velmi vysokou koncentrací aktivních látek, které platí na různé projevy, které doprovázejí přirozené stárnutí pokožky. Při výrobě se na minimum redukuje tekutina, která u ostatních péčí tvoří velkou část obsahu dóz a kelímků. Výsledná hmota, obvykle gel, se do pokožky rychle a beze zbytku vstřebá, což se projeví jako bleskově viditelný účinek.

Cvičení proti vráskám: Obličejová gymnastika, která omlazuje

Stejně jako pravidelný pohyb zkrášluje tělo, cvičením si můžete vylepšit i tvář. Pravidelné cvičení platí na vrásky a posiluje ochabující pokožku.

Co se děje

Cvičení napíná a posiluje obličejové svaly, což vede k pevnější a hladší pokožce. Bříšky prstů ji při něm současně masírujete a aktivujete reflexní body. Pokožka se uvolní, prokrví a zkrášlí. Kombinace cviků, masáže a krémů ubere tváři pár let.

Cvičení proti vráskám... Foto:

Jak na to

Přidejte si cvičení mezi večerní kosmetické rituály. Pečlivě si vyčistěte pokožku a naneste noční krém. Sedněte si před zrcadlo, ve kterém uvidíte celou tvář, krk a dekolt.

Cvičení aktivuje svaly, ovšem hlídejte si, aby se během něj pokožka zbytečně nemačkala do vrásek, nemračte se a nepitvořte.

Každý cvik opakujte 3x. Proveďte postupně celou sestavu nebo si vyberte cviky pro partie, které potřebují omladit.

Uvnitř článku vám také ukážeme 5 tipů krémů, které se hodí k použití společně s těmito cviky. Účinek bude dokonalejší...

Cvik 1

Uvolnění čela, zmírnění svislých vrásek mezi obočím

Konečky prstů položte do středu čela, malíčky pod obočí. Lehce tlačte na pokožku a zároveň prsty posouvejte směrem ke spánkům. Oči otevřete dokořán, obočí povytáhněte, čelo nekrčte. Vydržte pět vteřin a přitom jemně tiskněte malíčky k sobě.

 

Proč jsou séra drahá?

První položkou, která ovlivňuje cenu, jsou laboratorní výzkumy a testy, které vzniku novinky předcházejí. Dále již zmíněný proces výroby séra je finančně náročnější než třeba míchání klasického pleťového krému. Navíc se používají látky, které jsou drahé, a neředí se, větší spotřeba zvyšuje cenu. Na té se také podepisují speciální obaly, které chrání obsah před kontaminací, skleněné lahvičky, kapátka nebo masážní aplikátory.

Může sérum nahradit krém?

Sérum nemá sloužit jako koncentrovanější krém, ale jako jeho předskokan. Složky séra pronikají do hlubších vrstev pokožky, proto je třeba další vrstvou péče obstarat i povrch pokožky, například přísunem hydratace, která se odsud snadno vytrácí. Pokožka ošetřená sérem tyto složky navíc využije až o polovinu lépe. Krém přidá i ochranu slunečního filtru, který brání předčasnému stárnutí pokožky.

7 potravin, díky kterým omládnete

Ztrácí vaše pleť pevnost, pružnost a pomalu ochabuje? Důvodem je nedostatek kolagenu. Naše tělo ho přirozeně vytváří ve velké míře pouze asi do 35 let. Poté začne pokožka pomalu ochabovat. Znovu aktivovat kolagen můžete různě. Třeba pomocí aktivních látek, dermatologických či kosmetických přístrojů nebo také stravou. Které potraviny tvorbu kolagenu nejvíce podporují?

Ryby

Kolagen - ryby

Proč je jíst: posilují buňky, odbourávají tuk, potlačují záněty šlach a svalů

Patří sem: tuňák, losos, ryby s bílým masem

Jak často: alespoň 1x týdně

Ryby jako tuňák a losos mají hodně dobrých tuků známých jako omega-3 mastné kyseliny. Při nedostatku omega-3 začne tělo vytvářet kožní buňky z nekvalitních tuků. Ty pak mohou být citlivé na toxiny či jiné vnější faktory, jako je mýdlo, pyl nebo některá jídla. Kožní buňky vytvořené ze správných tuků, jako jsou omega-3, nejsou tak náchylné na narušení toxiny a alergeny.

 

 

Kdy začít používat séra?

Hydratační sérum ocení pleť už od 25. narozenin, omlazující produkty se vyplatí zařadit do každodenní péče už ve 35 letech. Především pokud máte genetický sklon k tvorbě vrásek nebo suchou pleť, na které se vrásky tvoří dřív. Sérum také likviduje špatný vliv okolního prostředí ve větších městech se znečištěným prostředím nebo následky pobytu v klimatizované místnosti. Vyhlazuje i stopy stresu.

Jak se séra nanášejí?

Alespoň jednou denně, buď ráno nebo večer, případně jako součást ranní i večerní péče. Můžete se také řídit doporučením výrobce. Základem je vyčištěná pleť, večer bez make-upu, ráno bez mastnoty a nečistot, které se přes noc vyloučí na povrch pleti. Séra stačí velmi malé množství, které se vklepe prsty do pokožky, nebo se lehce rozetře od brady směrem k čelu, od středu obličeje do stran a nahoru. Přiberte krk a dekolt a následujte vrstvou krému.

 

Vyberte si ve fotogalerii sérum své pleti na míru:

Anna Trnková

Článek je zařazen v: stárnutí, omlazení, vrásky, pleťové sérum, krém proti vráskám, vypnutí pleti
Reklama