Pleťová séra: 5 otázek a odpovědí, které byste měly znát

Séra mají spolehlivý efekt, pokožku zkrášlují a omlazují. Ale musíte vědět, jaké si vybrat a hlavně jak je správně používat.

Co to vlastně sérum je?

Jedná se o jeden krok komplexní kosmetické péče o pleť. Od ostatních produktů se sérum liší velmi vysokou koncentrací aktivních látek, které platí na různé projevy, které doprovázejí přirozené stárnutí pokožky. Při výrobě se na minimum redukuje tekutina, která u ostatních péčí tvoří velkou část obsahu dóz a kelímků. Výsledná hmota, obvykle gel, se do pokožky rychle a beze zbytku vstřebá, což se projeví jako bleskově viditelný účinek.

Proč jsou séra drahá?

První položkou, která ovlivňuje cenu, jsou laboratorní výzkumy a testy, které vzniku novinky předcházejí. Dále již zmíněný proces výroby séra je finančně náročnější než třeba míchání klasického pleťového krému. Navíc se používají látky, které jsou drahé, a neředí se, větší spotřeba zvyšuje cenu. Na té se také podepisují speciální obaly, které chrání obsah před kontaminací, skleněné lahvičky, kapátka nebo masážní aplikátory.

Může sérum nahradit krém?

Sérum nemá sloužit jako koncentrovanější krém, ale jako jeho předskokan. Složky séra pronikají do hlubších vrstev pokožky, proto je třeba další vrstvou péče obstarat i povrch pokožky, například přísunem hydratace, která se odsud snadno vytrácí. Pokožka ošetřená sérem tyto složky navíc využije až o polovinu lépe. Krém přidá i ochranu slunečního filtru, který brání předčasnému stárnutí pokožky.

Kdy začít používat séra?

Hydratační sérum ocení pleť už od 25. narozenin, omlazující produkty se vyplatí zařadit do každodenní péče už ve 35 letech. Především pokud máte genetický sklon k tvorbě vrásek nebo suchou pleť, na které se vrásky tvoří dřív. Sérum také likviduje špatný vliv okolního prostředí ve větších městech se znečištěným prostředím nebo následky pobytu v klimatizované místnosti. Vyhlazuje i stopy stresu.

Jak se séra nanášejí?

Alespoň jednou denně, buď ráno nebo večer, případně jako součást ranní i večerní péče. Můžete se také řídit doporučením výrobce. Základem je vyčištěná pleť, večer bez make-upu, ráno bez mastnoty a nečistot, které se přes noc vyloučí na povrch pleti. Séra stačí velmi malé množství, které se vklepe prsty do pokožky, nebo se lehce rozetře od brady směrem k čelu, od středu obličeje do stran a nahoru. Přiberte krk a dekolt a následujte vrstvou krému.

Vyberte si ve fotogalerii sérum své pleti na míru:

Anna Trnková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.