Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Móda a krása

Pleťová séra: 5 otázek a odpovědí, které byste měly znát

Séra mají spolehlivý efekt, pokožku zkrášlují a omlazují. Ale musíte vědět, jaké si vybrat a hlavně jak je správně používat.
Vydáno: 11.10.2016, Anna Kopečková
Pleťová séra jsou sice drahá, ale velmi účinná
Pleťová séra jsou sice drahá, ale velmi účinná Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co to vlastně sérum je?

Jedná se o jeden krok komplexní kosmetické péče o pleť. Od ostatních produktů se sérum liší velmi vysokou koncentrací aktivních látek, které platí na různé projevy, které doprovázejí přirozené stárnutí pokožky. Při výrobě se na minimum redukuje tekutina, která u ostatních péčí tvoří velkou část obsahu dóz a kelímků. Výsledná hmota, obvykle gel, se do pokožky rychle a beze zbytku vstřebá, což se projeví jako bleskově viditelný účinek.

 

Proč jsou séra drahá?

První položkou, která ovlivňuje cenu, jsou laboratorní výzkumy a testy, které vzniku novinky předcházejí. Dále již zmíněný proces výroby séra je finančně náročnější než třeba míchání klasického pleťového krému. Navíc se používají látky, které jsou drahé, a neředí se, větší spotřeba zvyšuje cenu. Na té se také podepisují speciální obaly, které chrání obsah před kontaminací, skleněné lahvičky, kapátka nebo masážní aplikátory.

Může sérum nahradit krém?

Sérum nemá sloužit jako koncentrovanější krém, ale jako jeho předskokan. Složky séra pronikají do hlubších vrstev pokožky, proto je třeba další vrstvou péče obstarat i povrch pokožky, například přísunem hydratace, která se odsud snadno vytrácí. Pokožka ošetřená sérem tyto složky navíc využije až o polovinu lépe. Krém přidá i ochranu slunečního filtru, který brání předčasnému stárnutí pokožky.

Článek

potraviny pro krásnou pleť Foto:

7 potravin, díky kterým omládnete

Ztrácí vaše pleť pevnost, pružnost a pomalu ochabuje? Důvodem je nedostatek kolagenu. Jeho tvorbu můžete podpořit některými potravinami. Prozradíme vám, které to jsou.

 

Kdy začít používat séra?

Hydratační sérum ocení pleť už od 25. narozenin, omlazující produkty se vyplatí zařadit do každodenní péče už ve 35 letech. Především pokud máte genetický sklon k tvorbě vrásek nebo suchou pleť, na které se vrásky tvoří dřív. Sérum také likviduje špatný vliv okolního prostředí ve větších městech se znečištěným prostředím nebo následky pobytu v klimatizované místnosti. Vyhlazuje i stopy stresu.

Jak se séra nanášejí?

Alespoň jednou denně, buď ráno nebo večer, případně jako součást ranní i večerní péče. Můžete se také řídit doporučením výrobce. Základem je vyčištěná pleť, večer bez make-upu, ráno bez mastnoty a nečistot, které se přes noc vyloučí na povrch pleti. Séra stačí velmi malé množství, které se vklepe prsty do pokožky, nebo se lehce rozetře od brady směrem k čelu, od středu obličeje do stran a nahoru. Přiberte krk a dekolt a následujte vrstvou krému.

 

Vyberte si ve fotogalerii sérum své pleti na míru:

Anna Trnková

Článek je zařazen v: stárnutí, omlazení, vrásky, pleťové sérum, krém proti vráskám, vypnutí pleti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama