Móda a krása

15. června 2016 04:20

Martina Čerňanská

Pleťové masky z nejčistších darů přírody

Pokud se vám zdá vaše pleť mdlá a bez života, měla byste jí dopřát řádnou péči a dodat tolik potřebné živiny, díky nimž se vaše pokožka rozjasní a získá tolik potřebnou pružnost a mladistvý vzhled.

Pleťovou masku nemusíte za každou cenu kupovat v obchodě. Stačí trocha času, pár domácích surovin a kvalitní masku si můžete vyrobit za pár korun samy doma.

Spousta surovin, které najdete ať už v lednici, nebo jejím okolí, poslouží skvěle k výživě pleti. Může se jednat o jogurty s živou kulturou, med či poslední dobou stále oblíbenější čerstvé klíčky, které díky vysokému obsah vitamínů, minerálů, antioxidantů i proteinů jsou neuvěřitelně skvělým elixírem mládí. Můžete vyzkoušet např. čerstvé bio klíčky Happyeat, u kterých můžeme zaručit, že jsou vždy v té správné kvalitě. O příznivém účinku čerstvých klíčků věděli již staří Číňané a Egypťané, kteří z nich vyráběli mastičky na hojení ran a na ošetření pleti. Klíčením se totiž maximalizuje využitelnost minerálů a stopových prvků rostliny. Během tohoto procesu vznikají enzymy, které jsou tolik důležité pro správné fungování a tvorbu a obnovu pleti.

Jak na to?

Před aplikací domácí masky pleť očistěte, aby se do ní tento přírodní elixír co nejlépe vstřebal. Pleť nahřejte nad napařovací lázní, aby se otevřely všechny póry a výživné látky z pleťové masky mohly působit uvnitř pleti. Před rituálem krásy určete svůj typ pleti, podle které pak zvolíte vhodné ingredience ke tvorbě masky. Ne všechny přírodní suroviny aplikované na nesprávný typ pleti vám mohou prospět! Pokud na již mastnou pleť aplikujete avokádo, které je určeno pro svůj obsah olejových kyselin na pleť suchou, může být vaše pleť po umytí ještě více mastná.

  • Pleťová maska pro suchou pleť

K výrobě pleťové masky použijte klíčky vojtěšky, které díky obrovskému množství bílkovin udržují pružnost a hydrataci pleti, a jedno zralé avokádo. Obě ingredience rozmačkejte na kašičku a naneste na obličej. Po 15 minutách masku smyjte. Vojtěška obsahuje velké množství křemíku, který v kombinaci s avokádem zlepšuje elasticitu pleti a pokožku vyživuje a zjemňuje.

  • Pleťová maska na problematickou a mastnou pleť

Připravte si bílý jogurt nejlépe s živou kulturou, která se tak stane aktivní složkou připravované pleťové masky. Ten smíchejte s rozdrcenými čerstvými klíčky pšenice. Hlavním zdrojem pšeničných klíčků je zinek. Ten je skvělým bojovníkem proti kožním zánětům a bolavým vřídkům. Pro své účinky je tato maska vhodná pro pleť se sklonem k akné. Hotovou kašičku zakápněte medem, který má protizánětlivé účinky a naneste na obličej. Masku nechte působit po dobu 20 minut, ať všechny aktivní látky proniknou hluboko do pokožky a pomohou tak v boji proti akné.

  • Vyživující pleťová maska pro zralou pleť

Ve hmoždíři roztlučte klíčky jetele a přidejte kapku olivového oleje. Klíčky jetele oplývají tzv. estrogenními vlastnostmi. Pokles pružnosti způsobuje nedostatek estrogenu, kterého je v ženském těle s přibývajícím věkem čím dál méně. Aplikací této zázračné rostliny dostanete do pleti látky, které v období menopauzy vaše tělo začíná postrádat. Výsledná maska má tekutější konzistenci, tedy ji aplikujte a nechte působit nejlépe vleže. Po 15 minutách ji smyjte a pleť ošetřete krémem.

  • Rozjasňující maska na povadlou pleť

Rozdrcené mungo klíčky zakápněte sezamovým olejem a přidejte lžičku medu. Výslednou kašičku naneste na obličej a nechte působit 15 minut. Mungo klíčky kromě toho, že vyčistí póry, vybělí pigmentové skvrny a rozjasní vaši tvář. Mungo fazole jsou běžnou součástí kosmetických výrobků, tedy proč je nezkusit v té nejčerstvější podobě?

Přečtěte si také:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.