Představujeme mladé tvůrce: České motýlky pro pány i dámy

Motýlek není jen pánským módním doplňkem. Oblíbily si ho i mnohé ženy. Když už ho někdo nosí, chce, aby byl kvalitní a často také originální. Právě takové ručně vyrábí česká firma, za kterou stojí dva mladí muži.

Krispol Store je česká značka specializující se na ruční výrobu pánských vázacích motýlků a ostatních doplňků z autorských látek. „Už od dětsví nás bavilo se dobře oblékat. Na českém trhu jsme ale nenacházeli kvalitní a originální motýlky, a tak jsme si řekli, že si je vyrobíme,“ prohlašují pánové Kristián Polívka a Tomáš Myler. Později po jejich motýlcích začali toužit i další lidé, a tak si řekli, že je budou prodávat. Ani jeden z nich neměl zkušenosti z oboru, takže se vše museli naučit od začátku. „Za tím vším je opravdu mnoho hodin a probdělých nocí,“ přiznávají.

Pamatujete si svého prvního motýlka? Jakou měl barvu a kdo vám ho dal?

Tomáš: Na svého prvního motýlka si pamatuji velmi dobře. Byl hedvábný, červený a dostal jsem ho k narozeninám.

Kristián: Svého prvního motýlka jsem měl už ve školce.

A pamatujete si na prvního motýlka, kterého jste vytvořil pro někoho jiného?

Tomáš: Bylo to 21. června a byl to bílý vázací motýlek s kotvičkami – dodnes ho máme v nabídce :-)

Jaký je to pocit, když na někom vidíte motýlka, kterého jste vytvořili? A zhodnotíte například, co má ten muž na sobě a jak mu to dohromady ladí?

Tomáš: Je úžasný pocit vidět naši práci, která tím, že ji někdo nosí, ožívá a žije svým vlastním životem. Nejkrásnější pak je, když je na zákazníkovi vidět, že je s naším motýlkem spokojen.

Kristián: My moc druhé nehodnotíme, protože každý má svůj specifický a osobitý styl. Naopak je pro nás velmi inspirativní vidět kombinace, které by nás nenapadly.

Zakládáte si na tom, že motýlky vyrábíte přímo vy, a kdo tomu nevěří, může se přijít podívat do vašeho showroomu...

Tomáš: Každý motýlek projde našima rukama, a tudíž je to náš produkt od A až do Z. Právě proto jsme naše motýlkářství v pražské Mánesově ulici 58 koncipovali jako dílnu s showroomem. Každý zákazník se tedy může podívat, jak motýlek vzniká.

Když se podívám kolem sebe, znám jen málo mužů, kteří do společnosti s tímto doplňkem vyrazí. Neskomíráte na nedostatek zákazníků?

Kristián: Naopak, situace se výrazně lepší a každý měsíc potkávám v ulicích více mužů s vázacími motýlky. Poptávka po nich výrazně stoupá a jsme moc rádi, že se nám podařilo do Čech vrátit tento trend.

Jak byste přesvědčili zavilého „kravaťáka“, aby vyzkoušel motýlka?

Tomáš: Kravata a motýlek se nedají srovnávat. Ale každý muž jistě uvidí velkou změnu v chování druhých, když se mu na krku bude vyjímat motýlek – všichni se na něj budou usmívat. Motýlek totiž dodává mužům sebevědomí a jisté charisma.

Motýlci na mužích jsou sexy, to asi řekne každá žena. Poradíte začátečníkům s výběrem? Doporučíte třeba, jak a s čím ho nosit?

Kristián: Určitě ano. Setkáváme se s tím každý den, že za námi chodí muži pro radu, jak a k čemu motýlky nosit. Dokonce se nám i stalo, že jeden náš zákazník kvůli našemu motýlku změnil celý šatník :-)

Co byste poradili ženě, která by chtěla, aby její muž nosil motýlka, ale neví, jak ho přesvědčit?

Tomáš: Zakládáme si na na individuálním přístupu, takže můžeme pro budoucího nositele udělat i motýlek na míru podle jeho představ.

Jsou místa, kam se víc hodí motýlek a kam zase kravata?

Tomáš: Myslím si, že v dnešní době neexistují žádná společenská pravidla, která by v jisté situaci motýlka zakazovala. Motýlek je jak pro každodenní nošení, tak i do té nejvyšší společnosti.

Prý si vyrábíte i své látky a s jejich motivy vám pomáhají i zákazníci. Jak to probíhá?

Kristián: Motýlky vyrábíme z nejlepší bavlny a hedvábí. Vymyslíme si vlastní motiv, který na látce chceme mít, a poté ji necháme vyrobit. Zákazníci nám dodávají spoustu nápadů a jsou pro nás velkou inspirací – takto vznikl například hudební motiv či motýlek s bostonským teriérem.

Máte i motýlky pro ženy. Myslíte, že ženám také sluší?

Tomáš: Ženám motýlky moc sluší. Zákaznice si u nás nejdříve nakupovaly motýlky pánské. Poté jsme zaznamenali velkou poptávku po dámské variantě, tak jsme se rozhodli udělat speciální limitovanou kolekci. Jsou v ní zastoupené motýlky, z kterých si vybere jistě každá žena :-)

Zákazníci vás mohou potkat i na takových akcích, jako je Dyzajn market. Jaké to je prodávat a vystavovat své výrobky takhle veřejně? A uvidíme vás i na nejbližší akci?

Kristián: Nám se Dyzajn market moc líbí. Je to jistě nejlepší možná platforma tohoto druhu v České republice. Pro nás je jakýkoliv přímý kontakt se zákazníkem velmi důležitý – je to pro nás ten nejcennější feedback. Uvidíte nás tedy i na Letním Dyzajn marketu.

Lucie Kořistová

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Česko motýlek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.