Móda a krása

12. prosince 2015 04:45

Lucie Průchová

Protančete se ke smyslné postavě a ženskosti!

Protančete se ke smyslné postavě a ženskosti!

Utečme podzimním plískanicím a sedění doma na zadku do vyhřátého Karibiku a Latinské Ameriky. Ne, letenku tentokrát potřebovat nebudete, ale zápisné na latino tance určitě. Protančete se k ženským křivkám na vlnách temperamentních tanců jako je hříšná mamba, svádivé merengue, nebo cha-cha!

Na parketu v rytmu smyslné hudby se zavlníte v bocích, laškovně budete házet nohou přes nohu a vaše mysl se mezitím, co se budete opravdu chytlavým způsobem loučit s tukovými polštářky, regenerovat. Domů se tak vrátíte s čistým štítem, temperamentem a vášní, co se možná i mimo jiné podepíše na aktuálním dění ve vaší ložnici. Připravili jsme si pro vás taneční seznamku, která k vám připlouvá na vlnách slunečného Karibiku a odnese vás až do srdce Jižní Ameriky.

Kubánská mamba aneb Baby, nebude sedět v koutě! A vy ale taky ne!

Stěží bychom asi našli někoho, komu neříká vůbec nic výše uvedená hláška z Hříšného tance, ve kterém se Baby na prázdninách s rodiči protančila k lásce. A když si připomeneme závěrečnou tečku s písní The time of my life, kterou můžeme hltat pohledem klidně několikrát za sebou a pořád máme málo, vidíme se na místě Frances, a to vůbec není nereálné.

Stačí si osvojit taneční kroky vášnivého a přitom elegantního mambo, jež se začalo tančit až v daleké Kubě – v zemi doutníků, slunce, skvostných pláží a rumu. Mambo poznáte podle typických pohybů v oblasti pánve. Zatrsat si s partnerem však budete muset na verzi mambo – bolero, která je určena pro páry.

Z mambo vychází oblíbená opět kubánská salsa, je energická, stejně jako jiným ji neschází vášeň, a i když je čím dál oblíbenější, tak ji mnozí hodnotí jako náročnější tanec. A pokud vyrazíte do Brazílie na karneval, tak spatříte sambu, ji lze ale těžce popsat, je totiž různorodá, ale společným rysem je kmitání těla a pohyb na špičkách.

Kubě ale patří i dík i za tanec cha – cha, který je svižný a rychlý, od něj se vyvinula pomalejší romantická sestřička rumba. I přes tento něžný fakt ale cha-cha rozhodně vede. Tento karibský ostrov je vlastně kolébkou tance sám o sobě.

Merengue: Dotek Dominikánské republiky!

Pokud frknete do karibských končin vstříc slunci, a to přesněji právě do Dominikány, uslyšíte tóny merengue snad úplně všude. A když se snese soumrak, lidé opustí pláže, poručí si bílý rum q páry si to naštrádují směrem k parketu a vlnění v bocích pro tento taneční styl tolik typické, je tady s plnou parádou a trochou hravosti, která je umocněna prvkem rozpustilosti.

Merengue je tancem, který si oblíbili především chudší obyvatele a díky své popularitě se stal národním symbolem tohoto skvostného karibského ostrova. Pokud byste se chtěli merengue podívat víc na zoubek a zabrousit do historie, narazili byste na nejasný původ a nespočet teorií. Rozhodně skvělou zprávou je fakt, že merengue má jednoduché kroky, takže ho zvládnete i za předpokladu, že s latino tanci začínáte. Určitě si vás ale podmaní. Dřív či později vás vyláká k tomu, abyste jej spatřili tančit na vlastní zraky v rodné Dominikáně. Kousek merengue se ale skrývá i v zumbě, ale jen nepatrné znaky. Základem je mít přikrčená kolena a zapamatovat si pravidla dva kroky tam a dva zase zpět.

Vášnivá energie z Buenos Aires - Tango

Důrazné, vášnivé, majestátní a energické stejně jako hudba, na kterou se tančí. Tango pochází z Argentiny, ale u nás, v Evropě, vesměs nemá pravá argentinská tvář tanga moc společného. Dá se říci, že jsme si tento tanec krapet poevropštili. Původní tango si zakládá na vášni, dá se dokonce říci, že jej vykresluje vnitřní vybuchující sdělení mezi tanečníky a hlavně v něm panuje pravá jihoamerická nálada. Abyste tango pochopili a opravdu ho zatančili, musíte ho prvně cítit. Tango to je rytmus, hrdost, touha a nespoutanost.

-lz-

Sdílejte článek
Štítky Evropa tanec Kuba Brazílie Argentina Jižní Amerika Latinská Amerika Karibik Buenos Aires Řád bratří kazatelů

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.