Relax od podlahy: 5 kroků k dokonalým nožkám

Relax od podlahy: 5 kroků k dokonalým nožkám

Už pěknou dobu týráme nohy v uzavřených zimních botách. Nastal čas dopřát jim trochu hýčkání.

Voňavá koupel

Jednou týdně nohy ponořte do hýčkající koupele. Ideální je například pátek nebo sobota večer, koupel totiž nejen uleví nohám, ale odplaví pracovní stres celého týdne. Pořiďte si na hýčkání dostatečně velké umyvadlo, do kterého se bez problémů vejde celé chodidlo, aniž byste musela krčit prsty. Voda by měla sahat až nad kotníky. Napusťte si horkou tak, jak vydržíte. Do vody si přidejte koupelovou přísadu, obsahuje blahodárné látky a navíc příjemně voní. Sázkou na jistotu je levandule! Dopřávejte si koupel tak dlouho, dokud voda nevychladne.

TIP: Antistres výživná koupel s vřídelní solí, mandlovým olejem a levandulí Manufaktura, 149 Kč

Save

Save

Jemné broušení

Koupel můžete zkombinovat s obroušením chodidel pomocí peelingu, trocha námahy v předklonu za to stojí. Budete mít pocit, že vám z nohou odpadlo pětikilové závaží. Hebká pokožka, která se nezatrhává o ponožky nebo o prostěradlo, má také něco do sebe. Na každé chodidlo si odměřte peelingovou hmotu v množství asi jako lískový oříšek. Pořádně promasírujte také prostor mezi prsty. Důkladně opláchněte. Peeling se dá použít na suchou pokožku, pak má větší účinek, zkuste ho třeba před večerní sprchou.

TIP: Voňavýpeeling s výtažky z červeného rybízu a vanilkou Avon, 149 Kč

Save

Save

Jak na tvrdé paty

Celoročně nejvíce trpí a zlobí kůže na patách. Teď v zimě se při chůzi ve vysokých botách odírá, což vede k tomu, že se vytvoří silnější a tvrdší ochranná vrchní vrstva. Platí na ni pravidelné obrušování pilníkem. Velmi příjemné jsou speciální skleněné pilníky, nejprve se pracuje hrubší stranou, jemnější se paty uhladí. Sklo se velmi dobře udržuje v hygienické čistotě. Méně námahy znamená použití elektrických kotoučových pilníků, mají vyjímatelné hlavice, které se dají omýt a nahradit novými po opotřebení.

TIP: Elektrický pilník na chodidla a paty Rollo ETA, 499 Kč

Save

Save

Krémování

Do každodenní kosmetické péče zařaďte krém na nohy. Vyberte či čas, kdy vám bude jeho použití příjemnější. Ranní krémování nohy příjemně osvěží a budou méně trpět odíráním v botách. Z večerního použití si zase můžete udělat rituál. Omyté nohy postavte na ručník přeložený na polovinu, aby vznikla kapsa. Krém rozetřete do obou dlaní a nanášejte na celou nohu směrem od prstů k patě. Přidejte ještě trochu krému na paty, které jsou nejsušší. Po nanesení strčte nohy do ručníkové kapsy, teplo podpoří relax i vstřebání krému.

TIP: Výživný krém na nohy Ziaja, 59 Kč

Save

Save

Sprejování

Používání spreje na nohy si všeobecně spojujeme spíš s horkými letními dny, ovšem také v zimě se nohy potí, především, když se celý den nepřezujete. Použití spreje ráno, na čisté nohy, je otázka chvilky, která se vyplatí, třeba když se budete muset na návštěvě zout. Navíc tato péče už dávno neslouží jen jako prevence nadměrného potu a nevábné vůně, ale přidávají se do ní také pečující látky. Dá se říct, že je to takový lehčí krém ve spreji. Nohy budou v pohodě až do večera a den za dnem krásnější.

TIP: Revitalizační sprej na nohy s mátovým a eukalyptovým olejem Oriflame, 199 Kč

Anna Trnková/foto archiv firem

Save

Save

Sdílejte článek
Štítky obuv podlaha relax Avon Oriflame pilník

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.