Móda a krása

16. února 2016 04:40

Lucie Průchová

Rozšířené póry a černé tečky… Vyzrajte nad nimi!

Krásnou alabastrovou pokožku chce mít většina žen. Nějaký ten pupínek můžeme dobře zakrýt make-upem, ale rozšířené póry a černé tečky na pleti nevypadají pěkně ani pod velkým nánosem krycích prostředků.

Hezké a bezchybné pleti bez rozšířených pórů dosáhneme především důkladnou péčí, používáním vhodné kosmetiky a zdravým životním stylem.

Póry jsou v pokožce přirozené, protože jí pomáhají dýchat, vylučují maz a nečistoty. Často ale, především u lidí s mastnou nebo smíšenou pletí, jsou póry zvětšené a viditelné na první pohled. Často k nim přibydou i nehezké černé tečky, které nejsou nic jiného než ucpané póry. Bohužel, pokud již na zvětšené póry trpíte, tak je nikdy stoprocentně neodstraníte. Ale vhodnou kosmetikou a péči, můžete zmírnit jejich viditelnost a zastavit rozšiřování.

Nejdůležitější je udržovat pokožku v dokonalé čistotě. Každý večer i ráno důkladně pleť odličte. Používejte zásadně nekomedogenní přípravky (neucpávající póry), jak odličovací vody (nejlépe micelární), tak mléka i krémy a make-upy. Stahující účinek na póry mají také adstringentní pleťové vody. Zbytečně si také na pokožku nesahejte neumytýma rukama. Můžete na ni zanést nečistoty.

Doma se ihned odličte

Hlavním nepřítelem póru je především nečistota. Při čištěni pleti místo odličovacích tampónků použijte čistící kartáčky. Ty pleť krásně promasírují a opravdu zbaví nečistot. Vyberte si ty kartáčky, které mají hlavici speciálně na pleť s rozšířenými póry. Důležité je také často prát a dezinfikovat kosmetické pomůcky, jako jsou štětce na pudr a make-up. Je dobré také nosit make-up co nejkratší dobu. Pokud přijdete domů, raději se hned odličte a nechte pokožku dýchat. 2x do týdne používejte peelingy s mikročásticemi, které pomohou s hloubkovým čištěním a rozzáří pokožku. Při líčení vždy nanášejte nejprve podkladovou bázi, která póry „vyplní“ a teprve pak aplikujte make-up.

„Opatrní buďte s kosmetickými rozjasňovači, ty mohou problematickou pokožku zvýraznit a přitáhnout na ni pozornost. Ze svého jídelníčku byste měli navíc odstranit bílý cukr (především omezit čokoládu) a tuky,“ říká kosmetická odbornice Dagrmar Korbová Krůzová z Vivantis.cz.

Doma si také můžete vyzkoušet účinné napařování pokožky. A jak na to? „Stačí se naklonit nad nádobu s velmi teplou vodou a nechat si nahřát pokožku obličeje. Pro umocnění účinku je také záhodno přehodit přes hlavu osušku, aby pára zbytečně neunikala po stranách a voda nechladla. Nic nezkazíte, ani když budete stát pod teplou sprchou – pára už si k vašemu obličeji také nějak cestu najde. Rozšířené póry se otevřou a čištění pleti pak bude daleko efektivnější,“ říká Dagmar Korbová Krůzová

Pokud máte póry skutečně velmi viditelné, vyzkoušejte například chemický peeling, metodu IPL (intenzivní pulsní světlo) či frakční laser v dermatologických studiích. Nadobro vás sice problému nezbaví, ale umí na chvilku opravdu zmírnit viditelnost. Vždy je ale důležité se poradit s kosmetickým odborníkem.

Sdílejte článek
Štítky kosmetika pokožka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.