Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Ruce prozradí váš věk. Dopřejte jim péči

1/7: Hydratujte
Hydratujte

Bez kvalitního hydratačního krému se v péči o ruce neobejdete. Aby ruce vypadaly svěže a mladě, musí dostávat pravidelnou výživu. Ale pozor, platí zde stejné pravidlo, jako v péči o obličej. Každý typ pleti potřebuje svůj krém. Možná vám tedy bude trvat nějakou dobu, než najdete ten pravý. Pokud máte ruce skutečně suché a bolestivě praskají, nebojte se požádat o pomoc dermatologa.

Aby byly ruce zdravé, potřebuje pleť výživu také zevnitř. Pomáhá strava plná vitaminů a minerálů, zařaďte proto do jídelníčku co nejvíc čerstvé ovoce a zeleniny. Tyto potraviny také obsahují antioxidanty, které v těle pomáhají likvidovat volné radikály. Další věcí, kterou můžete své pokožce prospět, je konzumace dostatečného množství bílkovin. Ty jsou základním stavebním prvkem zdravého kolagenu. A jak je známo, kolagen udržuje pokožku pevnou, přirozeně pružnou a zvlhčenou.

 

 

2/7: Tajná zbraň – olivový olej
Tajná zbraň - olivový olej

Jeden z nejlepších triků, jak dodat pokožce na rukou potřebné živiny, je olivový olej. Kvalitní olivový olej neobsahuje žádné konzervační látky a další chemikálie, naopak obsahuje vitamin E, stejně jako mastné kyseliny, a díky tomu dokonale hydratuje zvláště suchou pokožku. Může se také pochlubit i výbornými regeneračními, hojivými a antibakteriálními účinky. Vyživená a napnutá pokožka bude také okamžitě vypadat mladší.

Nebojte se koupit opravdu kvalitní olej, klidně extra panenský, protože láhev vám vydrží dlouho. Ruce si ošetřujte pravidelně, a to klidně až po lokty. Na suchou pleť nikdy nenanášejte neředěné oleje. Ty mají tendenci pleť ještě více vysušovat – proto se často doporučují u mastné pleti. Veškeré pěsticí oleje vtírejte vždy do vlhké pokožky. Pro co nejlepší výsledek používejte každý den.

 

 

3/7: Nezapomínejte na gumové rukavice
Nezapomínejte na gumové rukavice

V Česku je používání gumových rukavic v domácnosti stále považováno za projev jakési zhýčkanosti a hodně žen se domnívá, že něco takového na práci nepotřebují. Jenomže nejen horká voda ruce vysušuje. Hodně jim škodí také prostředky na mytí nádobí a další chemikálie používané při úklidu. Když už nebudete nosit rukavice na mytí nádobí, naučte se v nich alespoň uklízet.

 

 

4/7: A noste rukavice i do postele
A noste rukavice i do postele

Dobrý hydratační krém a pár kvalitních bavlněných rukavic nesmí chybět ve výbavě těch, kdo touží po mladě vypadajících rukách. Alespoň dvakrát týdně namažte ruce na noc velkou vrstvou krému a poté nasaďte rukavice. Ráno na vás budou čekat krásně vyživené a hebké ruce i zvláčněné kůžičky okolo nehtů, které byly ještě večer tvrdé a nepříjemné na dotyk.

 

 

5/7: Dělejte si pravidelně manikúru
Dělejte si pravidelně manikúru

Pravidelná manikúra je něco, na co by neměla zapomínat žádná žena. Opečované ruce jsou nejen naší skvělou vizitkou, ale také vypadají mladší. Není ale nutné, abyste na manikúru chodila do kosmetického salonu, i když nechat se jednou za čas hýčkat rozhodně není na škodu. Manikúru si můžete udělat i doma, dopřejte rukám pečující masku, zapilujte nehty do stejné délky a nakonec je nalakujte. Dávejte však pozor, jakou barvu laku vyberete, aby nezvýraznila vaše roky. Lepší jsou přírodní barvy, ruce pak budou vypadat mladší.

 

 

6/7: Myjte si ruce vlažnou vodou
Myjte si ruce vlažnou vodou

Možná vám někdo řekl, že horká voda je při mytí rukou důležitá, protože dokáže zabít hodně bakterií. Ale také vaše ruce hodně poškozuje, protože z nich odstraňuje tuk a pokožka se pak vysušuje. Proto na mytí volte spíš vlažnou vodu a ještě používejte mýdlo pro citlivé ruce.

 

7/7: Krém na opalování patří i na ruce
Krém na opalování patří i na ruce

V létě pravidelně používejte opalovací krém, a to i na hřbety rukou, na které se často zapomíná. Věk totiž prozrazují i pihy a pigmentové skrvny, kterých s věkem přibývá. A jejich výskyt lze právě omezit používáním kvalitního opalovacího krému. Vyhýbat se zcela slunci není nejlepší nápad, protože to je přirozeným zdrojem vitaminu D, který tělo potřebuje. Krém se naučte používat vždy, když se pohybujete na slunci, nejen o dovolené, když ležíte na pláži.

 

Lucie Kořistová

 

Reklama