Ruce prozradí váš věk. Dopřejte jim péči

Ruce prozradí váš věk. Dopřejte jim péči

Každá žena se snaží vypadat mladší, než ve skutečnosti je, a tak používá na obličej a dekolt různé krémy proti stárnutí. Jenomže skutečný věk se daleko dříve než na obličeji pozná na rukou, protože ty jsou často namáhány, ať už za to může počasí nebo používání různých saponátů v domácnosti. Přesto, jakou nám dělají službu, často péči o ně zanedbáváme. Přitom jsou ruce velice citlivé na první známky stárnutí, při nedostatečné péči mohou vypadat o deset i dvacet let starší, než skutečně jsou. Aby ruce vypadaly krásně, nestačí jen používat krém na ruce, i kdyby byl sebedražší.

Většina žen začíná pečovat o své ruce poté, co překročí třicátý, nebo dokonce čtyřicátý rok života. To se totiž objeví první známky stárnutí. Ale to už je pozdě, čím dřív začnete, tím lépe budou vaše ruce vypadat, až vám bude padesát.

Hydratujte

Bez kvalitního hydratačního krému se v péči o ruce neobejdete. Aby ruce vypadaly svěže a mladě, musí dostávat pravidelnou výživu. Ale pozor, platí zde stejné pravidlo, jako v péči o obličej. Každý typ pleti potřebuje svůj krém. Možná vám tedy bude trvat nějakou dobu, než najdete ten pravý. Pokud máte ruce skutečně suché a bolestivě praskají, nebojte se požádat o pomoc dermatologa.

Aby byly ruce zdravé, potřebuje pleť výživu také zevnitř. Pomáhá strava plná vitaminů a minerálů, zařaďte proto do jídelníčku co nejvíc čerstvé ovoce a zeleniny. Tyto potraviny také obsahují antioxidanty, které v těle pomáhají likvidovat volné radikály. Další věcí, kterou můžete své pokožce prospět, je konzumace dostatečného množství bílkovin. Ty jsou základním stavebním prvkem zdravého kolagenu. A jak je známo, kolagen udržuje pokožku pevnou, přirozeně pružnou a zvlhčenou.

Tajná zbraň – olivový olej

Jeden z nejlepších triků, jak dodat pokožce na rukou potřebné živiny, je olivový olej. Kvalitní olivový olej neobsahuje žádné konzervační látky a další chemikálie, naopak obsahuje vitamin E, stejně jako mastné kyseliny, a díky tomu dokonale hydratuje zvláště suchou pokožku. Může se také pochlubit i výbornými regeneračními, hojivými a antibakteriálními účinky. Vyživená a napnutá pokožka bude také okamžitě vypadat mladší.

Nebojte se koupit opravdu kvalitní olej, klidně extra panenský, protože láhev vám vydrží dlouho. Ruce si ošetřujte pravidelně, a to klidně až po lokty. Na suchou pleť nikdy nenanášejte neředěné oleje. Ty mají tendenci pleť ještě více vysušovat – proto se často doporučují u mastné pleti. Veškeré pěsticí oleje vtírejte vždy do vlhké pokožky. Pro co nejlepší výsledek používejte každý den.

Nezapomínejte na gumové rukavice

V Česku je používání gumových rukavic v domácnosti stále považováno za projev jakési zhýčkanosti a hodně žen se domnívá, že něco takového na práci nepotřebují. Jenomže nejen horká voda ruce vysušuje. Hodně jim škodí také prostředky na mytí nádobí a další chemikálie používané při úklidu. Když už nebudete nosit rukavice na mytí nádobí, naučte se v nich alespoň uklízet.

A noste rukavice i do postele

Dobrý hydratační krém a pár kvalitních bavlněných rukavic nesmí chybět ve výbavě těch, kdo touží po mladě vypadajících rukách. Alespoň dvakrát týdně namažte ruce na noc velkou vrstvou krému a poté nasaďte rukavice. Ráno na vás budou čekat krásně vyživené a hebké ruce i zvláčněné kůžičky okolo nehtů, které byly ještě večer tvrdé a nepříjemné na dotyk.

Dělejte si pravidelně manikúru

Pravidelná manikúra je něco, na co by neměla zapomínat žádná žena. Opečované ruce jsou nejen naší skvělou vizitkou, ale také vypadají mladší. Není ale nutné, abyste na manikúru chodila do kosmetického salonu, i když nechat se jednou za čas hýčkat rozhodně není na škodu. Manikúru si můžete udělat i doma, dopřejte rukám pečující masku, zapilujte nehty do stejné délky a nakonec je nalakujte. Dávejte však pozor, jakou barvu laku vyberete, aby nezvýraznila vaše roky. Lepší jsou přírodní barvy, ruce pak budou vypadat mladší.

Myjte si ruce vlažnou vodou

Možná vám někdo řekl, že horká voda je při mytí rukou důležitá, protože dokáže zabít hodně bakterií. Ale také vaše ruce hodně poškozuje, protože z nich odstraňuje tuk a pokožka se pak vysušuje. Proto na mytí volte spíš vlažnou vodu a ještě používejte mýdlo pro citlivé ruce.

Krém na opalování patří i na ruce

V létě pravidelně používejte opalovací krém, a to i na hřbety rukou, na které se často zapomíná. Věk totiž prozrazují i pihy a pigmentové skrvny, kterých s věkem přibývá. A jejich výskyt lze právě omezit používáním kvalitního opalovacího krému. Vyhýbat se zcela slunci není nejlepší nápad, protože to je přirozeným zdrojem vitaminu D, který tělo potřebuje. Krém se naučte používat vždy, když se pohybujete na slunci, nejen o dovolené, když ležíte na pláži.

Lucie Kořistová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.