Super culík: Naučte se ho krok za krokem

Super culík: Naučte se ho krok za krokem

Tenhle účes zvládne každá žena, na každé hlavě vypadá úžasně a můžete ho nosit do práce i na večírek. Stačí mít vlasy alespoň k ramenům a trochu trpělivosti.

Jak ho udělat:

1. krok

Suché vlasy důkladně rozčesejte po celé délce kartáčem. Pomocí hřebenu do nich směrem od kořínků ke konečkům včesejte pěnové tužidlo pro zvětšení objemu.

2. krok

Aby vlasy získaly větší objem, vezměte si foukací kartáč s velkým objemem, natáčejte po úzkých pramíncích a asi dvě minuty nahřívejte fénem.

3. krok

Oddělte vepředu pramen. Zbývající vlasy zespodu natupírujte. Vlasy se tupírují nejen tam, kde chcete větší objem, ale ještě o dva centimetry více do šířky.

4. krok

Vlasy uhlaďte dozadu pomocí hřebenu a nízko na šíji stáhněte do culíku tenkou gumičkou. Kartáčem lehce upravte natupírovanou část na temeni, nerozčesávajte.

5. krok

Uvolněte dosud opomíjený pramen vlasů vepředu. Uhlaďte ho pomocí kartáče, potom stáhněte před učesané vlasy dozadu k culíku.

6. krok

Posledním pramenem omotejte culík, připevněte ho zespodu pomocí sponky. Volnou část culíku natupírujte, aby působil bohatším dojmem.

Vyzkoušeno

* Pokud máte jemné vlasy, které hůř drží v účesu, nejlépe bude culík držet druhý den po umytí. Také je můžete ještě zdrsnit slaným vlasovým sprejem.

* Tím, že vlasy natupírujete, získá účes nejen na objemu, ale také pramínky nebudou tak snadno vyklouzávat z culíku.

* Při následném rozčesávání vlasů postupujte šetrně po malých pramíncích a částech od konečků ke kořínkům. Můžete použít trochu vlasového oleje.

* Slavnostnější styl dodáte účesu tím, že gumičku omotáte pramínkem vlasů. Můžete také přidat do vlasů zajímavou čelenku nebo sponku s kamínky.

5 pomocníků, kteří by se vám mohli hodit:

Anna Trnková, Styling Sarah Maxwell/ Foto Nivea a archiv firem


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.