Móda a krása

13. května 2017 14:00

Martina Čerňanská

Svatební trendy 2017: Radujte se a uvolněte se!

Svoboda! To je, trochu paradoxně, hlavním trendem svateb v tomto roce. Samozřejmě není řeč o svobodě partnerské, jako o té při výběru stylu, ve kterém se vaše svatba ponese. Pojďme se seznámit s nejžhavějšími svatebními trendy 2017!

Místo a čas

Klidně v květnu, klidně večer, klidně ráno. Svatební snídaně? Industriální svatba v bývalé továrně? Uprostřed šumavské louky? Žádný problém! Do toho! Chcete- li být skutečně in, pusťte k vodě konvenční radnice a zámecké salónky, kde se nevěsty střídají jak v čekárně u zubaře. Buďte prostě sví a originální. Uvolněnost, radost a naprostá svoboda jsou nejmodernější. Možná, že rodiče vaší svatbu budou muset rozdýchat, ale pokud toužíte po svatebním dni na vinici nebo ve skleníku botanické zahrady, udělejte to, módní vlna vám přeje. Zdaleka není dogma, že se musíte brát dopoledne, aby následoval oběd a odpolední hostina. Klidně si udělejte svatební brunch, obřad posuňte do odpoledních hodin, a pak si jen užívejte pohodový večer s hosty.

  • Šaty

Každá nevěsta má samozřejmě velmi jasnou představu, jak mají vypadat její vysněné šaty. Pokud ale chcete jít s trendy, připusťme si, že korzetu a obruči pod sukní poněkud odzvonilo. Zkuste prostudovat web Very Wang a zjistíte, co se letos opravdu nosí. Chybu neuděláte s dlouhými rukávy, zahalenými rameny a transparentními materiály. Trendy je i krajka, ale musí být kvalitní, na levnou náhražku zapomeňte. Linie vládnou jednoduché a splývavé, o to více se můžete rozjet ve výběru luxusního materiálu. Se závojem buďte trochu opatrnější. Jistě sluší dvacetileté nevěstince s broskvičkovou pletí, ale pravda je, že se nám věk nevěst posunul za hranici třicítky a tady je už kaskáda panenského závoje poněkud na hraně. V současnosti se ani příliš nenosí, ale pokud po něm toužíte, zkuste hladkou variantu ve stylu padesátých let.

  • Květiny

Před deseti lety se na na českých svatbách zabydlela kytice s pevně omotanými stonky, které pak vypadaly jako bolavá noha. Tudy ne. Jak svěží bude vaše svatba, určuje květinová výzdoba. Elegance a jednoduchost, to je vaše mantra. Pro někoho jsou pravé ořechové orchideje, pro někoho pivoňky a jiná z nás bude preferovat konvalinky nebo luční kvítí. Do toho si nenechte mluvit, ale nad jejich použitím se zamyslete společně se zkušeným floristou, který se nezasekl v devadesátkách. Dnes se používají i sukulenty nebo velmi neobvyklé kombinace květin. Barev se vůbec nebojte. Bílými a pastelovými tóny nic nezkazíte, ale s rudou, růžovou nebo jejich kombinací, uděláte díru do světa. Pro ženichovu korsáž platí, čím jednodušší a elegantnější, tím lepší a měla by samozřejmě ladit s kyticí nevěsty.

Dort

Jestli něco na svatbě strhne pozornost, pak je to svatební dort. V Americe se tím nemazlí a ochotně investují do dortu takové množství peněz, které by stačilo na svatební cestu. Bez ohledu na to, jsou americké svatební dorty často megakýč v praxi. U nás se k dortům přistupuje o poznání laxněji, vždyť se to sní. Přesto si zkuste dát na dortu záležet, měl by korespondovat s duchem svatby, ladit do jejích barev a stylu. Stále jsou populární potahované dorty, to je klasika. Chcete -li trochu posunout laťku, nechte si vyrobit tzv. “nahý” dort, kde je zcela přiznaná struktura dezertu i s případnými nedokonalostmi. Ozdobte ho květinami nebo ovocem a nechte ho bohémsky rozevlátý. Nebo udělejte menší dort a množství stejně laděných cupcakes, které se budou hostům o něco lépe pojídat i balit s sebou.

  • Ultratrendy!

Konvence vám nic neříkají a jdete s prstem na tepu doby? Pak svoji svatbu pojměte opravdu trendy. V mírném rozporu se stavební etiketou, ale daleko ekologičtějští budou elektronické pozvánky. Většina snoubenců si také dělá svatební web, kde informují hosty o průběhu příprav, o tom, co se děje a očekává. Najdete tam i seznam svatebních darů, případně číslo účtu. Pro svou svatbu si vymyslete i hashtag, kterým budete žít na sociálních sítích a svůj den sdílejte s přáteli. Nezapomeňte pobavit svatební hosty. Nejen místní kapelou, co hraje od Bacha po Vlacha, ale i netradiční zábavou, která může být v duchu umění, outdoorových sportů nebo si objednejte vlastního stand up komika.

Přečtěte si i tyto články! Mohlo by se vám hodit:

-KU-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.