Tipy pro letní líčení: Co se právě teď nosí?

Tipy pro letní líčení: Co se právě teď nosí?

Snadno ho vytvoříte a bude vám slušet. Prázdninový styl fandí sytým barvám i jemnému zkrášlování.

Matné rty

Matný efekt působí tajemněji než klasická rtěnka. I výrazný odstín, například stále moderní sytě červená barva, si zachová eleganci.

Nejsnadněji se pracuje s tekutými rtěnkami. Aplikátorem nanesete přiměřené množství barvy a nepřetáhnete kontury rtů. Při aplikaci začínejte od středu rtů, aby se barva nehromadila v koutcích.

TIP: The ONE Lip Sensation Matte Oriflame, 279 Kč

Odolné mrkačky

Léto nám sluší a často stačí jen prohloubit svůj pohled vrstvou řasenky. Určitě si vyberte voděodolnou, odolá pocení při prázdninových sportech a obvykle se nezalekne ani skoku do bazénu. Naneste si dvě vrstvy řasenky pouze na horní řasy. Pohybujte řasenkou cik-cak ze strany na stranu, aby se barva rozprostřela rovnoměrně po celé délce.

TIP: Wonder´full Water Proof Mascara Rimmel, 149 Kč

Zářivá pleť

Make-up odložte do skříně a nechte vyniknout přirozenou krásu pleti, zvýrazněnou pomocí rozjasňovače. Jedná se o tekuté líčidlo, se kterým se velmi příjemně pracuje. Patří na vystupující části obličeje pro efekt, jako když na ně svítí sluníčko. Naneste pár kapek přímo na kůži a rozklepejte prsty. Když si vyberete bronzový rozjasňovač, zvýrazníte opálení.

TIP: Lumi Drops GOSH, 299 Kč, ve FAnn parfumeriích

Lehký kouř

I v létě se nosí svůdné kouřové líčení očí. Sluší každé ženě, protože zvýrazní oči a opticky zahustí řasy. Navíc je voděodolné, takže vydrží u moře i na tanečním parketu. Pořiďte si na to měkkou kajalovou tužku. Udělejte linku co nejblíž u hranice horních i dolních řas. Vatovou tyčinkou ji rozmažte. Světlovláskám stačí jedna vrstva, tmavovlásky mohou postup zopakovat.

TIP: Eye Artist Luxury Kajal Astor, 119 Kč

Dotek bronzu

Během chvilky dodáte obličeji sexy opálení, aniž byste musela na slunce. Bronzovací tyčinka se dá používat mnoha způsoby. Rozetřete ji na tvář ošetřenou denním krémem, nezapomeňte také na krk a dekolt. Nebo se dotkněte míst, kde se tvář nejvíc opálí – lícních kostí, nosu a brady. Tyčinka se dá použít také jako oční stín a rtěnka.

TIP: Glow Nude Avon, 239 Kč

Barevné řasenky

Když budete mít chuť se trochu odvázat, zkuste retro hit – barevné řasenky. Není nutné ladit barvu s barvou očí, naopak, kontrast dodá očím živost. Barevné řasenky se dají kombinovat s černou a použít jen na konečky řas pro originální barevný akcent. Můžete také dát dvě odlišné barvy na horní a dolní řasy. Barvu řasenky zvýrazní stejně barevná oční linka.

TIP: Colour Mascara Dermacol, 199 Kč

Linkování

Oční linky nevyjdou z módy nikdy, právě teď si na ně pořiďte barevné konturovací tužky. Podle vlastní fantazie kombinujte barvy, létu sluší především všechny odstíny mořských vln a slunce. Linky se malují na horní víčko, silné nebo slabší, začínejte buď u vnitřního koutku, nebo uprostřed oka. Na konci vždy musí směřovat nahoru, aby oči nezískaly smutný výraz.

TIP: Crayon Couleur Vegetal Yves Rocher, 199 Kč

Anna Trnková/ Foto: archiv firem

Sdílejte článek
Štítky rtěnka řasy Yves Rocher řasenka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.