Móda a krása

29. října 2015 04:45

Lucie Průchová

Trápí vás krepaté vlasy s roztřepenými konečky? Máme řešení!

Trápí vás krepaté vlasy s roztřepenými konečky? Máme řešení!

Lámavost a krepatost vlasů je záludná v tom, že vám kvůli ní vlastně nikdy nenarostou pořádně dlouhé vlasy. Než by to totiž vůbec stihly udělat, ulomí se, roztřepí se. A pokud ne, stejně to, co zbude, vypadá spíš jako pometlo než jako zdravá hříva.

V našem novém pořadu NEW LOOK vám vlasový specialista prozradí, jak se s krepatostí jednou provždy vypořádat a mít konečně ten uhlazený krásný účes:

Na další díly pořadu NEW LOOK, které vám třeba unikly, se můžete podívat na Prima Play. A nezapomeňte, již tuto sobotu: Startujeme v 17.15 na Prima LOVE!

https://www.facebook.com/PoradNEWLOOK

A jak docílit, aby byly vaše vlasy zdravé a krásné? Preventivně ne/dělat třeba toto:

Vlasy nedrbejte ručníkem

Vlasy ručníkem jen jemně promačkejte, netřete je příliš o sebe. To vše vlasy oslabuje a zamotává. Zvláště pokud máte dlouhé vlasy.

Šetrnější než froté ručník může být např. bavlněné tričko, do kterého vlasy zabalíte.

Nejlepší je, když necháte vlasy volně uschnout.

Nekartáčujte vlasy namokro

Počkejte, až vlasy proschnou. Naneste na ně vyživující emulzi, která usnadní rozčesávání a ochrání vlasy před horkým vzduchem fénu. K rozčesávání použijte hřeben s co nejširším rozestupem zubů.

Fénujte opatrně

Vlasy nepřesušujte. Ke konci nechte fén jen nastudeno. Některé přístroje mají dokonce čidla, která hlásí, že vlasy jsou příliš vysušené.

Spěte na jemném

Sežeňte si hedvábný nebo saténový podhlavník. Čím tvrdší látka, tím víc se vám vlasy mechanicky odírají. Podobné je to s límcem bund a kabátů. Když si krk zabalíte do hedvábného šátku, budete tím chránit i kvalitu vlasů.

Kupte si šetrnou gumičku

K dostání jsou gumičky z umělé hmoty, které vlasy netrhají, ani na nich nezanechávají stopy otlaku. Jsou dražší než ty obyčejné, ale dobře drží a jen tak neprasknou.

Citlivé rozčesávátko

Pod stromeček si můžete přát jemný rozčesávací kartáč tangle teezer. Připomíná trochu kartáče na hřebelcování koní, ovšem je také velmi účinný a šetrný.

Poskytněte vlasům výživu

Investujte do dobré vlasové masky a aplikujte ji aspoň jednou týdně. Dobrý je i olivový olej, jen se hůř vymývá. Zevnitř vlasům dodejte výživu v podobě potravin, které podpoří růst vlasů.

ČTĚTE: Delší vlasy: 6 potravin pro rychlejší růst

Sdílejte článek
Štítky ručník

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.