Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Trápí vás krepaté vlasy s roztřepenými konečky? Máme řešení!

Lámavost a krepatost vlasů je záludná v tom, že vám kvůli ní vlastně nikdy nenarostou pořádně dlouhé vlasy. Než by to totiž vůbec stihly udělat, ulomí se, roztřepí se. A pokud ne, stejně to, co zbude, vypadá spíš jako pometlo než jako zdravá hříva.

V našem novém pořadu NEW LOOK vám vlasový specialista prozradí, jak se s krepatostí jednou provždy vypořádat a mít konečně ten uhlazený krásný účes:

Na další díly pořadu NEW LOOK, které vám třeba unikly, se můžete podívat na Prima Play. A nezapomeňte, již tuto sobotu: Startujeme v 17.15 na Prima LOVE!

https://www.facebook.com/PoradNEWLOOK

A jak docílit, aby byly vaše vlasy zdravé a krásné? Preventivně ne/dělat třeba toto:

Vlasy nedrbejte ručníkem
Opatrně s ručníkem
Opatrně s ručníkem
Vlasy nedrbejte ručníkem

Vlasy ručníkem jen jemně promačkejte, netřete je příliš o sebe. To vše vlasy oslabuje a zamotává. Zvláště pokud máte dlouhé vlasy.

 

Šetrnější než froté ručník může být např. bavlněné tričko, do kterého vlasy zabalíte.

 

Nejlepší je, když necháte vlasy volně uschnout.

 

 

Nekartáčujte vlasy namokro
Nerozčesávat namokro
Nerozčesávat namokro

Počkejte, až vlasy proschnou. Naneste na ně vyživující emulzi, která usnadní rozčesávání a ochrání vlasy před horkým vzduchem fénu. K rozčesávání použijte hřeben s co nejširším rozestupem zubů.

Fénujte opatrně
Nepřehánějte to s teplotou dénu
Nepřehánějte to s teplotou dénu

Vlasy nepřesušujte. Ke konci nechte fén jen nastudeno. Některé přístroje mají dokonce čidla, která hlásí, že vlasy jsou příliš vysušené.

Spěte na jemném
Jemný polštářek
Jemný polštářek
Spěte na jemném

Sežeňte si hedvábný nebo saténový podhlavník. Čím tvrdší látka, tím víc se vám vlasy mechanicky odírají. Podobné je to s límcem bund a kabátů. Když si krk zabalíte do hedvábného šátku, budete tím chránit i kvalitu vlasů.

Kupte si šetrnou gumičku
Gumička
Gumička

K dostání jsou gumičky z umělé hmoty, které vlasy netrhají, ani na nich nezanechávají stopy otlaku. Jsou dražší než ty obyčejné, ale dobře drží a jen tak neprasknou.

Citlivé rozčesávátko
Kartáč
Kartáč

Pod stromeček si můžete přát jemný rozčesávací kartáč tangle teezer. Připomíná trochu kartáče na hřebelcování koní, ovšem je také velmi účinný a šetrný.

Poskytněte vlasům výživu
Maska na vlasy
Maska na vlasy

Investujte do dobré vlasové masky a aplikujte ji aspoň jednou týdně. Dobrý je i olivový olej, jen se hůř vymývá. Zevnitř vlasům dodejte výživu v podobě potravin, které podpoří růst vlasů.

ČTĚTE: Delší vlasy: 6 potravin pro rychlejší růst

 

Reklama