Móda a krása

29. července 2016 04:50

Martina Čerňanská

Vlasový contouring - hra světla a stínu, která dokáže zázraky

Contouring mnoho z vás zná jako tvarování pomocí světlých a tmavých odstínů make-upu, díky němuž lehce dosáhnete zúžení nosu, zkrácení vysokého čela nebo zjemnění brady. Jenomže teď si obličej můžete vytvarovat i vlasy – skrze světlé a tmavé odstíny.

Práce se světlejšími a tmavšími odstíny vlasů umožní zjemnit či zvýraznit rysy obličeje a podtrhnout tak jeho půvab.

Tomuto trendu podlehly celebrity jako Drew Barrymore nebo Scarlett Johansson, které byly následně inspirací pro další ženy po celém světě. Vlasový contouring dokáže upravit tvar obličeje a zdravě ho prozářit i bez použití make-upu. Ovšem pamatujte, že se v tomto případě vždy raději svěřte do rukou odborníka. Aby byl výsledek přirozený, je potřeba aby barva perfektně splynula s vašimi vlasy a tónem pleti. A věřte nám, toho doma sama nedosáhnete.

A abyste si mohli udělat jasnější představu, o čem vlasový contouring vlastně je, máme pro vás tři ukázky, jak pomocí této techniky přizpůsobíte účes pokud máte protáhlý, hranatý nebo trojúhelníkový tvar obličeje.

Protáhlý tvar obličeje

Máte obličej ve tvaru obdélníku, kterému chybí měkké, zaoblené linie? Tady funguje pravidlo tmavá nahoře a světlá dole: zkrácení a zmenšení obličeje se dosáhne tak, že se na vrchní část hlavy až po linii obočí aplikuje tmavší barvu. Dolní část obličeje se zjemní světlejším odstínem, který minimalizuje linii čelisti. Obličej je tak zdánlivě kratší a pleť rozjasněná.

Vlasový contouring - hra světla a stínu, která dokáže zázraky, Foto: L´Oréal Professionnel

Hranatý tvar obličeje

Pro tento typ obličeje je charakteristická čtvercová brada, silný krk a výrazná čelist. proto je důležité ji potlačit a zjemnit díky efektu stínů v koncích vlasů. Tmavší tóny se táhnou přes spánky a krk, což zjemňuje bradu a zužuje krk. Na vrch hlavy a na konce vlasů se aplikují světlejší kakaové odstíny, které krásně zjemní rysy tváře.

Vlasový contouring - hra světla a stínu, která dokáže zázraky, Foto: L´Oréal Professionnel

Trojúhelníkový tvar obličeje

Máte výraznou, špičatou bradu? Aby váš obličej působil zaoblenější, nechte vlasy delší a prosvětlete je hlavně v délkách. Nenápadné vrstvení pak ostrou bradu zakryje a celý obličej se zjemní.Brada do tvaru V se opticky potlačí tak, že se barvou podtrhnou kontury tváře. Obličej bude díky tomu působit oválnějším dojmem. Oblast kolem obličeje se rozjasní pomocí světlých pruhů, které rozšíří jeho úhly.

Vlasový contouring - hra světla a stínu, která dokáže zázraky, Foto: L´Oréal Professionnel

Připravila: Martina Čerňanská/ L´Oréal Professionnel

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.