Vlasy po zimě: Jak je dostat znovu do kondice

Vysušené, zplihlé, bez energie. A ke všemu ještě padají. Klasické povzdechy žen nad kvalitou vlasů v zimě a zároveň aktuální téma hovorů v kadeřnických salonech a v lékárnách. Jak vlasy před koncem zimy a příchodem jara nejlépe zregenerovat?

Když jde „jen“ o životní styl

Vlasy odrážejí zdravotní stav celého organismu a změna jejich kvality, či dokonce vypadávání vlasů často jako první signalizují, že s námi není něco v pořádku. Vlasy umí odhalit jak nedostatek vitaminů a minerálů v těle, tak i nezdravý životní styl. Kouříte? Pak si mimo jiné ničíte vlasové kořínky. Popíjíte častěji alkohol? Vysušuje vám kůži, včetně vlasové pokožky.

Chcete-li mít vlasy zdravé, používejte pro péči o ně kvalitní vlasovou kosmetiku, která svým složením vlasům prospěje. Pro posílení a regeneraci vlasů jsou vhodné přípravky s obsahem výtažku z ovsa, pšeničných proteinů a panthenolu. Aby vlasy nepadaly a lépe rostly, doporučují odborníci používat přípravky s kofeinem.

Zkuste také změnit životní styl. Jídelníček upravte tak, abyste tělu i vlasům pravidelně dodávali potřebné živiny. Problémy s vlasy mohou být samozřejmě také indikátorem nástupu hormonálních změn nebo začátku nemoci, a to je potřeba řešit s lékařem.

Omezte tepelné úpravy

Fén, kulma, žehlička. Pokud s nimi upravujete vlasy často, což je obzvlášť v zimě běžné, nejspíš už ztratily lesk, jsou křehké, lámou se a štěpí. Podle odborníků na vlasovou péči jde o typické projevy poškození vlasů právě těmito elektrickými přístroji. Vlasům pochopitelně neprospívá ani chemické barvení, odbarvování či trvalá. Přestože už dnes existují přípravky, které dokážou vlasy při těchto procedurách dokonale ochránit, ne všichni kadeřníci je používají, takže může dojít k poškození horní vrstvy vlasu, štěpení a lámání.

TIP: Pokud v tomto směru nehodláte na vašich zvycích nic měnit, měli byste věnovat zvýšenou pozornost pravidelnému ošetřování vlasů. Používejte šetrné šampony a kondicionéry s posilujícími účinky. Vhodné jsou také výživné masky na vlasy. Ideální je kombinovat přípravky jedné značky vlasové péče.

Mít, či nemít pod čepicí

Čepice v zimě chrání vlasovou pokožku před nízkými teplotami, které mohou na vlasech napáchat velké škody. Zároveň ale čepice brání přístupu vzduchu a světla, jejichž dostatečný přísun vlasová pokožka potřebuje. Když k tomu ještě připočteme negativní vliv suchého vzduchu ve vytápěných místnostech, jsou na konci zimy vlasy extrémně vysušené a zplihlé, bez energie, a ke všemu ještě vypadávají. Co s tím?

TIP: Dopřejte vlasům masáž!

Správná péče o vlasy vyžaduje víc než jen mytí a česání. Vhodná je pravidelná masáž pokožky hlavy k povzbuzení krevního oběhu. S pomocí kvalitního vlasového kartáče ji zvládnete i sami, ideálně každé ráno a každý večer. Krouživými pohyby kartáčem postupujte od spánků až k temeni hlavy a tento postup několikrát opakujte. Soustřeďte se při tom pouze na plynulé masážní pohyby a snažte se být uvolnění.

Masírování hlavy přispěje k prokrvení pokožky a posílí celkové zdraví vašich vlasů. Masáž kartáčem můžete kombinovat také s masáží pokožky hlavy kvalitním vlasovým tonikem.

Revalid HAIR TONIC

Jemná masáž pokožky hlavy tímto tonikem s obsahem kofeinu stimuluje krevní oběh, vlasovou pokožku a vitalitu vlasových kořínků, čímž zabraňuje vypadávání vlasů a zároveň podporuje jejich růst. Výtažek z ovsa a pšeničné proteiny vlasy regenerují, posilují a celkově zlepšují jejich strukturu. Panthenol navíc vlasovou pokožku zklidňuje. Speciální kúru vlasového tonika balenou ve 20 ampulích můžete aplikovat na suché i mokré vlasy. Doporučená cena 380 Kč.

Weleda Rozmarýnové vlasové tonikum

Oživuje pokožku hlavy, zlepšuje výživu vlasových kořínků, příznivě působí proti tvorbě lupů. Osvěžující vlasové tonikum s rozmarýnovým olejem je určeno k denní péči o pokožku hlavy. Zlepšuje její prokrvení, udržuje vlasy hebké a navrací jim vitalitu a vzdušnost. Při pravidelném používání normalizuje obsah tuku v pokožce a odstraňuje pocit svědění. Doporučená cena 269 Kč.

Eucerin Dermo Capillaire Tonikum proti vypadávání vlasů

Eucerin Dermo Capillaire Tonikum bylo vyvinuto speciálně pro zpomalení dědičně podmíněného vypadávání vlasů, nejčastější příčiny úbytku vlasů u mužů i žen. Obsahuje zklidňující licochalcon A pro zmírnění mikrozánětů vlasové pokožky, které oslabují vlasové kořínky. Obsahuje také kreatin a karnitin, které pomáhají posílit vlasové kořínky a zpomalují proces řídnutí vlasů. Doporučená cena 385 Kč.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.