Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Vrásky na krku: 6 tipů, jak se jim co nejdéle vyhýbat

Při péči o pokožku je potřeba myslet nejen na obličej, ale i na další části těla. Právě krk je místem, na které se zapomíná a které často prozradí skutečný věk.
Vydáno: 11.08.2017, Anna Kopečková
Proti vráskám na krku je potřeba začít bojovat včas
Proti vráskám na krku je potřeba začít bojovat včas Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Přestože je krk neustále vystavený slunečním paprskům, má tenčí kůži než obličej. To způsobuje, že se na jeho jemné pokožce objevují vrásky. K jejich vzniku přispívá i nevhodná strava, špatná péče o pleť nebo vrozené dispozice.

Pokud patříte mezi ty, kdo by se rádi vráskám na krku vyhnuli, můžete se inspirovat našimi radami:

1. Hydratujte

Vystavení škodlivým UV paprskům ničí kolagen, kůže je potom matná a povadlá. Pomůže dostatečná hydratace. Nanesením krému nebo hydratační emulze zabráníte vysušení kůže. Nikdy nezapomínejte na krk a ošetřete ho ráno i večer před spaním.

2. Používejte ten správný výrobek

Abyste efektivně bojovala proti povadlé kůži na krku, musíte zvolit správný krém. Na trhu jsou dostupné speciálních krémy na vrásky na krku. Tyto krémy obsahují celou řadu vyživujících látek, které zabraňují povadání kůže. Mají většinou hutnější konzistenci než krémy na obličej a obsahují více přírodních látek, které stimulují tvorbu kolagenu. Když je budete používat pravidelně, vrásky budou mít těžší cestu na povrch.

3. Chraňte se před sluncem

Krém s vysokým ochranným faktorem je dalším pomocníkem na cestě k hladkému krku. Až 80 % žen má vrásky na krku jako důsledek soustavného vystavování se slunečním paprskům. Proto byste měla kůži před pobytem venku ochránit opalovacím krémem s ochranným faktorem SPF 30.

PŘEČTĚTE SI: JAK OMLADIT KRK? MYSLETE NA TO DŘÍV, NEŽ BUDE POZDĚ

4. Používejte masku

Stejně jako existují speciální krémy na krk, dají se koupit i pleťové masky, které krk ochrání před matným vzhledem a vráskami. Tyto masky obsahují aktivní substance, které pomáhají předcházet stárnutí.

5. Cvičení pro kůži na krku

Vzniku prvních vrásek se dá dobře zabránit i prostým pohybem. Stačí jednoduše otáčet a protahovat krk, dělat byste to měla asi 10–15 minut denně.

6. Olejová kúra

Některé druhy olejů, jako jsou třeba olivový nebo kokosový, také umí účinně řešit problém s vráskami. Prostupují hluboko do kůže a napomáhají jejímu zdravému vzhledu.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

5 nejúčinnějších látek proti vráskám

5 nejúčinnějších látek proti vráskám

Článek je zařazen v: stárnutí, masáž, hydratace, krém, vrásky na krku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama