zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vrásky na krku: 6 tipů, jak se jim co nejdéle vyhýbat

Proti vráskám na krku je potřeba začít bojovat včas
Autor: iStock Proti vráskám na krku je potřeba začít bojovat včas
anna kopečková , Vydáno: 11.08.2017
Při péči o pokožku je potřeba myslet nejen na obličej, ale i na další části těla. Právě krk je místem, na které se zapomíná a které často prozradí skutečný věk.

reklama

Přestože je krk neustále vystavený slunečním paprskům, má tenčí kůži než obličej. To způsobuje, že se na jeho jemné pokožce objevují vrásky. K jejich vzniku přispívá i nevhodná strava, špatná péče o pleť nebo vrozené dispozice.

Pokud patříte mezi ty, kdo by se rádi vráskám na krku vyhnuli, můžete se inspirovat našimi radami:

1. Hydratujte

Vystavení škodlivým UV paprskům ničí kolagen, kůže je potom matná a povadlá. Pomůže dostatečná hydratace. Nanesením krému nebo hydratační emulze zabráníte vysušení kůže. Nikdy nezapomínejte na krk a ošetřete ho ráno i večer před spaním.

2. Používejte ten správný výrobek

Abyste efektivně bojovala proti povadlé kůži na krku, musíte zvolit správný krém. Na trhu jsou dostupné speciálních krémy na vrásky na krku. Tyto krémy obsahují celou řadu vyživujících látek, které zabraňují povadání kůže. Mají většinou hutnější konzistenci než krémy na obličej a obsahují více přírodních látek, které stimulují tvorbu kolagenu. Když je budete používat pravidelně, vrásky budou mít těžší cestu na povrch.

3. Chraňte se před sluncem

Krém s vysokým ochranným faktorem je dalším pomocníkem na cestě k hladkému krku. Až 80 % žen má vrásky na krku jako důsledek soustavného vystavování se slunečním paprskům. Proto byste měla kůži před pobytem venku ochránit opalovacím krémem s ochranným faktorem SPF 30.

PŘEČTĚTE SI: JAK OMLADIT KRK? MYSLETE NA TO DŘÍV, NEŽ BUDE POZDĚ

4. Používejte masku

Stejně jako existují speciální krémy na krk, dají se koupit i pleťové masky, které krk ochrání před matným vzhledem a vráskami. Tyto masky obsahují aktivní substance, které pomáhají předcházet stárnutí.

5. Cvičení pro kůži na krku

Vzniku prvních vrásek se dá dobře zabránit i prostým pohybem. Stačí jednoduše otáčet a protahovat krk, dělat byste to měla asi 10–15 minut denně.

6. Olejová kúra

Některé druhy olejů, jako jsou třeba olivový nebo kokosový, také umí účinně řešit problém s vráskami. Prostupují hluboko do kůže a napomáhají jejímu zdravému vzhledu.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

Cvičení proti vráskám: Obličejová gymnastika, která omlazuje

Stejně jako pravidelný pohyb zkrášluje tělo, cvičením si můžete vylepšit i tvář. Pravidelné cvičení platí na vrásky a posiluje ochabující pokožku.

Co se děje

Cvičení napíná a posiluje obličejové svaly, což vede k pevnější a hladší pokožce. Bříšky prstů ji při něm současně masírujete a aktivujete reflexní body. Pokožka se uvolní, prokrví a zkrášlí. Kombinace cviků, masáže a krémů ubere tváři pár let.

Cvičení proti vráskám... Foto:

Jak na to

Přidejte si cvičení mezi večerní kosmetické rituály. Pečlivě si vyčistěte pokožku a naneste noční krém. Sedněte si před zrcadlo, ve kterém uvidíte celou tvář, krk a dekolt.

Cvičení aktivuje svaly, ovšem hlídejte si, aby se během něj pokožka zbytečně nemačkala do vrásek, nemračte se a nepitvořte.

Každý cvik opakujte 3x. Proveďte postupně celou sestavu nebo si vyberte cviky pro partie, které potřebují omladit.

Uvnitř článku vám také ukážeme 5 tipů krémů, které se hodí k použití společně s těmito cviky. Účinek bude dokonalejší...

Cvik 1

Uvolnění čela, zmírnění svislých vrásek mezi obočím

Konečky prstů položte do středu čela, malíčky pod obočí. Lehce tlačte na pokožku a zároveň prsty posouvejte směrem ke spánkům. Oči otevřete dokořán, obočí povytáhněte, čelo nekrčte. Vydržte pět vteřin a přitom jemně tiskněte malíčky k sobě.

5 nejúčinnějších látek proti vráskám

5 nejúčinnějších látek proti vráskám

reklama

Související témata: stárnutí , masáž , hydratace , krém , vrásky na krku

reklama

Přečtěte si také

reklama