zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

5 nejúčinnějších látek proti vráskám

5 nejúčinnějších látek proti vráskám
Autor: istock.com 5 nejúčinnějších látek proti vráskám
cernanm , Vydáno: 19.07.2017
Milovat své vrásky není úplně lehké a klobouk dolu před dámami, které to dokáží. My ostatní, které bojujeme s časem, doufáme, že nás zachrání kosmetika. Které látky proti vráskám jsou nejúčinnější?

reklama

Retinol - zabiják vrásek

Pokud je účinnou látkou ve vašem krému retinol, můžete opravdu zaznamenat rozdíl. Ve světě anti-aging kosmetiky je totiž retinol účinnou složkou číslo jedna. Působí proti jemným linkám a vráskám, podporuje produkci kolagenu, funguje proti hyperpigmentaci, drobným jizvičkám a umí léčit i akné. Retinol je vlastně jistou formou vitaminu A a jeho syntetická podoba je známá od čtyřicátých let minulého století. Ve skutečnosti se jmenuje retinyl palmitát a na retinol se mění až po vstřebání do pokožky.

Q10 - zázračný enzym

Asiatky ho milují! Koenzym Q10 je další superhvězdou mezi účinnými látkami proti stárnutí. Pokud chcete zachovat svůj vzhled co nejdéle svěží, určitě ho zařaďte do své kosmetické výbavy. Tento enzym si naše tělo vyrábí samo, ale získat ho můžete i z některých potravin, jako jsou ryby, maso, kukuřice či některé druhy oleje a zeleniny. Krémy, obohacené o koenzym Q10 mají blahodárný vliv na pleť: výrazně omlazují, redukují vrásky, podporují její přirozenou regeneraci a navíc zlepšují pružnost pokožky. Celkově zkrátka brzdí předčasnému stárnutí!

Kolagen - podfuk v krému

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která se tvoří ve škáře pleti a má za úkol udržet kůži pevnou a pružnou. Tedy mladou. Mnohé kosmetické anti-age přípravky kolegen obsahují a slibují, že ho pleti dodají zvenčí. To se ale, bohužel, nestane. Molekuly kolagenu jsou velké a do žádoucí vrstvy neprojdou, zůstanou na povrchu pokožky a pak se vymyjí. Ale nezoufejte! Tvorbu kolagenu v pleti můžete přirozeně stimulovat stravou! Jezte hlavně potraviny bohaté na vitamin C a mořské ryby.

Kyselina hyaluronová - vodárna v pleti

Je to takhle: zázračná kyselina hyaluronová vrásky nezastaví. To, jak funguje, připomíná houbu nasávající vodu. Molekuly této tolik populární kyseliny se totiž vyznačují vlastností mimořádně na sebe vázat molekuly vody a tím je pleť skvěle hydratovaná. Vyplní tedy prostory v kůži, které by působily suše a ochable. Zkrátka vám dodá šťávu a svěžest. Její účinek v krémech ale není dlouhodobý a musí se pravidelně doplňovat krémem nebo maskou. Případně injekčně u vašeho dermatologa.

Argan - nejdražší z olejů

Arganový olej je něco, co na pleť opravdu funguje. Lisuje se z plodů argánie trnité a jeho cena za litr je závratná. Účinky ovšem rovněž. Arganový olej patří mezi supersilné antioxidanty, dodává pleti cenný vitamin E a navíc ho kůže skvěle snáší. Regeneruje, zvláčňuje, léčí ekzémy i akné, eliminuje záněty, zlepšuje látkovou výměnu v pokožce, pomáhá hojit poškození a zároveň chrání. Pozor si dejte na výběr kosmetiky! Vzhledem k tomu, že je cena arganového leje velice vysoká, bývá ho v kosmetice jen malé procento a zbytek je nahrazen jinými oleji. Raději proto čtěte etikety!

I tyto články by vás mohly zajímat:

Možná zbytečně utrácíte za krémy, které omlazující látky neobsahují

Zpomalte stárnutí! 4 důležité složky, které by měl obsahovat váš pleťový krém

7 beauty triků od korejských žen

Korejské ženy si na dokonalou pleť nesmírně potrpí. Je to součást jejich kultury a vnímání krásy. Zkuste i vy přebrat pár jejich beauty triků!

Masáž horkou párou

korejky masáž horkou párou

Každý den, až se budete sprchovat, využijte okolní páry a dopřejte pleti důkladnou masáž. Tak to dělají Korejky. Použijte jednoduše prsty. Krouživými pohyby začněte na čele, pak se přesuňte na lícní kosti a tváře a jeďte po bradě a krku až k dekoltu. Tato jednoduchá (ale pravidelná!) masáž zvýší pružnost kůže, cirkulaci krve a hydrataci.

autor: KU

reklama

Související témata: kyselina hyaluronová , vrásky , kolagen , stárnutí pleti , retinol , Q10 , elasticita pleti

reklama

Přečtěte si také

reklama