zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zaostřeno na obočí: Jak ho správně upravit a čemu se obloukem vyhnout

Jak na dokonalé obočí
Autor: thinkstock.com Jak na dokonalé obočí
motlovk , Vydáno: 18.11.2016
Také se někdy vylekáte, když spatříte jinak celkem sličnou ženou s hrazením nad očima, že by se člověk úlekem krve nedořezal? Co vede některé z nás k tomu, že si dobrovolně zhyzdíme obličej obočím, které je, kulantně řečeno, upravené velmi nepřirozeně?

reklama

Těžko říct… někdy je to snaha zamaskovat pokus o neumělé vytvarování obočí. Znáte to: zasníte se, trháte a trháte, bolest už nevnímáte a najednou je půlka obočí v tahu. Takže k tomu se snažíme doladit i druhý oblouk. Ten také „dorasujeme“ a pak "ladíme" zase ten první. A najednou se TO stane: nikde nic není!

Přirozenost nadevše

Současným trendem je přitom obočí co nejpřirozenější. Vytrhávat se mají jen chloupky mezi očima. Ono místo dobře ohraničují vnější strany chřípí nosu. Už se pomalu upouští i od trhání obočí v nadočnicovém oblouku, i když právě tohle nám snadno pomůže k optimističtějšímu výrazu obličeje.

Odborná úprava obočí

Pokud trpíme nedostatkem chloupků v obočí, měli bychom ho domalovávat co nejsvětlejší tužkou. Zde platí, že by ideálně neměl její odstín být tmavší, než je barva vlasů. Pokud si při malování nevěříme, nebo nás to nebaví, můžeme sáhnout k tetování obočí. Ale v tomto případě se vždy nejdříve vyptávejte na reference a certifikáty salonu. Vyžádejte si fotky předchozích klientek a budoucí tetování si nechte nejprve namalovat tužkou a domluvte se s kosmetičkou o tom, jaké jsou vaše představy o vysněném obočí. Pokud si nejste jistá, zvolte nejprve jen jemnou konturu, přibarvit lze oblouk vždycky.

Tohle je ta špatná cesta!

A pokud si přesto stále nejste jistá a máte pocit, že "pořádně vyškubané" obočí je to jediné pravé, podívejte se na následující fotogalerii. Pokud vás neodradí toto, pak už nic.

Mohlo by vás také zajímat:

Výraznější oči, klenutější obočí, užší nos... Co všechno bychom na svém obličeji změnili, kdyby to šlo?

Ideální obličej: Podívejte, jak si lidé přejí vypadat

reklama

Související témata: kosmetika , jak na to , návod , obočí , beauty , vytrhané obočí , makeup

reklama

Přečtěte si také

reklama