Móda a krása

19. října 2018 07:30

Martina Čerňanská

6 podivných retro trendů, které se vracejí na výsluní!

Možná jste přesvědčená, že TOHLE si na sebe už NIKDY neoblečete! Jenže paní móda je vrtkavá a skáče, jak hrstka módních guru píská. A tak jsou tu zas: trendy, které původně odvál čas!

Retro je fajn, má v sobě krásnou nostalgii, je hravé a většinou sluší. Je tu několik trendů, které se prodraly na výsluní této sezony, a až je uvidí vaše maminka nebo babička, jistě si vzpomenou na svá mladá léta. Budou kroutit hlavou: to se ještě nosí? Ne, babi, už zase se to nosí.

Vzaly byste si na sebe tyto kousky?

Manšestr

Už loni atakoval manšestr kolekce známých řetězců a bez manšestrové čepice to na podzim nešlo. Letos se přestěhoval do asi nejpodivnější myslitelné formy: kostýmu. Ano, ano… Nosí se manšestr od hlavy až k patě, to jest sako plus kalhoty, dlouhé i krátké sukně a pro opravdové módní maniaky jsou tu manšestrové kabáty až na paty!

Cyklolegíny

Neboli “biker shorts” ovládly mola! Možná namítnete, že legíny se nosí už nějaký ten rok a má je ve skříni snad každá, ale tohle je jiná liga. Cyklistické legíny totiž budou hrát všemi barvami, končí někde v půli stehen nebo nad koleny a kombinují se s poměrně elegantními svršky. Prostě musíte vypadat jako dáma, která si zapomněla vzít kalhoty. Jak se budou nosit v zimních teplotách, nám není jasné.

Trvalá

I pudlík na hlavě se objevil na přehlídkových molech a to rovnou ve své drsnější verzi – s ofinou. Podívejte se na osmdesátkové účesy Petry Janů a budete doma. Pozor, tady to prostě musí vypadat jako záměr, jinak okolí vůbec nepochopí, jak moc jste “in”!

Kočičí brýle

Docela hezký brýlový trend, který evokuje zlatou éru Hollywoodu a filmové hvězdy. Pořád se nosí pilotky i lenonky, ale jestli chcete opravdu jít s trendy, pořiďte si hodně úzké plastové kočičí brýle, ve kterých budete vypadat jako vaše teta Agáta na fotce ze sedmdesátých let.

Trička s límečkem

Jsou dva druhy lidí: jedni je pořád nosí a druzí je nesnášejí a jsou ochotní si je vzít maximálně na golf. Tričko s límečkem neboli polo triko je klasika, která ze šatníků nikdy nezmizela, ale většinou představuje pánskou neformální verzi běžného “topu”. Dokud polo trika nosí chlapi, svět je v pořádku, ale teď se tato poněkud asexuální záležitost začala vracet v podobě žhavého módního trendu. Musí být hodně oversize a kombinuje se s výsostně ženskými kousky šatníku!

Batika

Pamatujete na to, jak jste si v devadesátkách batikovala trička, košile nebo sukně: To se v drogerii koupila barva Duha, vzal se velký hrnec a už se jelo. Byl to trend, otázka je, jestli batika opravdu někdy někomu slušela. Světe zboř se, je tu zpět! A ve velkém! Batice propadly renomované značky a na přehlídkových molech se to jen hemží flekatým oblečením. Pokud chcete jít s trendy, tentokrát Duhu nechte v drogerii a raději si kupte hodně značkové tričko v oversize velikosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.