Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

6 podivných retro trendů, které se vracejí na výsluní!

Možná jste přesvědčená, že TOHLE si na sebe už NIKDY neoblečete! Jenže paní móda je vrtkavá a skáče, jak hrstka módních guru píská. A tak jsou tu zas: trendy, které původně odvál čas!
Vydáno: 19.10.2018
6 podivných retro trendů, které se vrací na výsluní!
6 podivných retro trendů, které se vrací na výsluní! Autor: archiv značek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Retro je fajn, má v sobě krásnou nostalgii, je hravé a většinou sluší. Je tu několik trendů, které se prodraly na výsluní této sezony, a až je uvidí vaše maminka nebo babička, jistě si vzpomenou na svá mladá léta. Budou kroutit hlavou: to se ještě nosí? Ne, babi, už zase se to nosí.

Vzaly byste si na sebe tyto kousky?

Manšestr

Už loni atakoval manšestr kolekce známých řetězců a bez manšestrové čepice to na podzim nešlo. Letos se přestěhoval do asi nejpodivnější myslitelné formy: kostýmu. Ano, ano… Nosí se manšestr od hlavy až k patě, to jest sako plus kalhoty, dlouhé i krátké sukně a pro opravdové módní maniaky jsou tu manšestrové kabáty až na paty!

Manšestrové sako 2299 Kč, manšestrové kalhoty 1299 Kč, Zara
Manšestrové sako 2299 Kč, manšestrové kalhoty 1299 Kč, Zara
archiv značek

Cyklolegíny

Neboli “biker shorts” ovládly mola! Možná namítnete, že legíny se nosí už nějaký ten rok a má je ve skříni snad každá, ale tohle je jiná liga. Cyklistické legíny totiž budou hrát všemi barvami, končí někde v půli stehen nebo nad koleny a kombinují se s poměrně elegantními svršky. Prostě musíte vypadat jako dáma, která si zapomněla vzít kalhoty. Jak se budou nosit v zimních teplotách, nám není jasné.

Cyklolegíny, 699 Kč, Zara
Cyklolegíny, 699 Kč, Zara

Trvalá

I pudlík na hlavě se objevil na přehlídkových molech a to rovnou ve své drsnější verzi – s ofinou. Podívejte se na osmdesátkové účesy Petry Janů a budete doma. Pozor, tady to prostě musí vypadat jako záměr, jinak okolí vůbec nepochopí, jak moc jste “in”!

Trvalá je zase trendy
Trvalá je zase trendy
instagram Blake Lively

Kočičí brýle

Docela hezký brýlový trend, který evokuje zlatou éru Hollywoodu a filmové hvězdy. Pořád se nosí pilotky i lenonky, ale jestli chcete opravdu jít s trendy, pořiďte si hodně úzké plastové kočičí brýle, ve kterých budete vypadat jako vaše teta Agáta na fotce ze sedmdesátých let.

Kočičí brýle, instagram: camiderosa
Kočičí brýle, instagram: camiderosa
Camiderosa

Trička s límečkem

Jsou dva druhy lidí: jedni je pořád nosí a druzí je nesnášejí a jsou ochotní si je vzít maximálně na golf. Tričko s límečkem neboli polo triko je klasika, která ze šatníků nikdy nezmizela, ale většinou představuje pánskou neformální verzi běžného “topu”. Dokud polo trika nosí chlapi, svět je v pořádku, ale teď se tato poněkud asexuální záležitost začala vracet v podobě žhavého módního trendu. Musí být hodně oversize a kombinuje se s výsostně ženskými kousky šatníku!

Polo triko, JASPAL OFFICIAL
Polo triko, JASPAL OFFICIAL
archiv jaspalofficial

Batika

Pamatujete na to, jak jste si v devadesátkách batikovala trička, košile nebo sukně: To se v drogerii koupila barva Duha, vzal se velký hrnec a už se jelo. Byl to trend, otázka je, jestli batika opravdu někdy někomu slušela. Světe zboř se, je tu zpět! A ve velkém! Batice propadly renomované značky a na přehlídkových molech se to jen hemží flekatým oblečením. Pokud chcete jít s trendy, tentokrát Duhu nechte v drogerii a raději si kupte hodně značkové tričko v oversize velikosti.

Batika je zpět! Tunika, Cellbes
Batika je zpět! Tunika, Cellbes
archiv značky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama