zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

6 skvělých důvodů, proč nenosit podprsenku

6 skvělých důvodů, proč nenosit podprsenku
Autor: iStock 6 skvělých důvodů, proč nenosit podprsenku
anna kopečková , Vydáno: 31.03.2020
Žádná žena se v dnešní době pravděpodobně bez podprsenky neobejde. Navíc krásné spodní prádlo je jedním ze znaků ženskosti. Mnohdy ji ale nosíme, i když jsme celý den doma, v domnění, že dodá našim prsům dostatečnou oporu. Ale jak to vlastně s tou pomocí a podporou vlastně je? Možná vás překvapí, až zjistíte, že podprsenku zase tak moc nepotřebujete. ​​​​​​​

reklama

Lepší krevní cirkulace

Možná vás to překvapí, ale život bez podprsenky má velmi dobrý vliv na kardiovaskulární systém. Když se nad tím zamyslíte, není vlastně podprsenka jen obrovská gumička, která vás obepíná kolem hrudníku? Všechno to sepnutí a mačkání vašeho hrudníku může zpomalit a omezit proudění krve. Zkuste podprsenku nenosit a váš krevní oběh to ocení.

Bude se vám lépe spát

Jestli máte potíže s usínáním, možná za to může právě vaše podprsenka. Pokud podprsenku nosíte na noc, je jasné, co dělat – spát bez ní. Ale i celodenní nošení podprsenky může mít vliv na váš spánek, konkrétně na cirkadiánní cyklus, tedy kolísání aktivity a bdělosti. Zkuste pár dnů chodit bez podprsenky a váš spánek se jistě zlepší.

Budete mít zdravější prsa

Podprsenky nejsou pro vaše zdraví nijak špatné, pokud ovšem nosíte správnou velikost. Pokud je příliš malá, může vám způsobit bolest žeber, zhoršit dýchání a přinést další zdravotní komplikace. Bez podprsenky se vám také nezadržuje na těle pot z celého dne a vaše pokožka lépe dýchá, což na ni má samozřejmě kladný vliv.

Vaše prsa budou pevnější

Většina žen si myslí, že když nebudou nosit podprsenku, ztratí jejich prsa tvar a nebudou už tak vypnutá. Odborná francouzská studie ovšem dokázala pravý opak – podprsenky způsobují ztrátu tvaru prsou, a to proto, že “opora”, kterou podprsenky poskytují, vlastně oslabuje svaly v hrudníku, což ve výsledku způsobuje povislá prsa. Samozřejmě to neplatí pro sport, na který dobrou podprsenku potřebujete.

Ušetříte peníze

Podprsenky nejsou levnou záležitostí, i když náhodou nějakou koupíte v akci. Pokud je ale přestanete kupovat (úplně vám stačí dva až tři kousky), ušetříte dost peněz, za které si můžete koupit něco jiného, třeba boty ;)

Je to jednoduše pohodlnější

Znáte ten pocit úlevy po tom, co si sundáte podprsenku po celém dni nošení? A teď si představte, že byste se takto svobodně a volně mohla cítit celý den. No nezní to skvěle?

​​​​​​​-mh-​​​​​​​​​​​​​​

reklama

Související témata: podprsenka , povislá prsa , správná velikost podprsenky , proč nenosit podprsenku

reklama

Přečtěte si také

reklama