6 skvělých důvodů, proč nenosit podprsenku

Žádná žena se v dnešní době pravděpodobně bez podprsenky neobejde. Navíc krásné spodní prádlo je jedním ze znaků ženskosti. Mnohdy ji ale nosíme, i když jsme celý den doma, v domnění, že dodá našim prsům dostatečnou oporu. Ale jak to vlastně s tou pomocí a podporou vlastně je? Možná vás překvapí, až zjistíte, že podprsenku zase tak moc nepotřebujete. ​​​​​​​

Lepší krevní cirkulace

Možná vás to překvapí, ale život bez podprsenky má velmi dobrý vliv na kardiovaskulární systém. Když se nad tím zamyslíte, není vlastně podprsenka jen obrovská gumička, která vás obepíná kolem hrudníku? Všechno to sepnutí a mačkání vašeho hrudníku může zpomalit a omezit proudění krve. Zkuste podprsenku nenosit a váš krevní oběh to ocení.

Bude se vám lépe spát

Jestli máte potíže s usínáním, možná za to může právě vaše podprsenka. Pokud podprsenku nosíte na noc, je jasné, co dělat – spát bez ní. Ale i celodenní nošení podprsenky může mít vliv na váš spánek, konkrétně na cirkadiánní cyklus, tedy kolísání aktivity a bdělosti. Zkuste pár dnů chodit bez podprsenky a váš spánek se jistě zlepší.

Budete mít zdravější prsa

Podprsenky nejsou pro vaše zdraví nijak špatné, pokud ovšem nosíte správnou velikost. Pokud je příliš malá, může vám způsobit bolest žeber, zhoršit dýchání a přinést další zdravotní komplikace. Bez podprsenky se vám také nezadržuje na těle pot z celého dne a vaše pokožka lépe dýchá, což na ni má samozřejmě kladný vliv.

Vaše prsa budou pevnější

Většina žen si myslí, že když nebudou nosit podprsenku, ztratí jejich prsa tvar a nebudou už tak vypnutá. Odborná francouzská studie ovšem dokázala pravý opak – podprsenky způsobují ztrátu tvaru prsou, a to proto, že “opora”, kterou podprsenky poskytují, vlastně oslabuje svaly v hrudníku, což ve výsledku způsobuje povislá prsa. Samozřejmě to neplatí pro sport, na který dobrou podprsenku potřebujete.

Ušetříte peníze

Podprsenky nejsou levnou záležitostí, i když náhodou nějakou koupíte v akci. Pokud je ale přestanete kupovat (úplně vám stačí dva až tři kousky), ušetříte dost peněz, za které si můžete koupit něco jiného, třeba boty ;)

Je to jednoduše pohodlnější

Znáte ten pocit úlevy po tom, co si sundáte podprsenku po celém dni nošení? A teď si představte, že byste se takto svobodně a volně mohla cítit celý den. No nezní to skvěle?

​​​​​​​-mh-​​​​​​​​​​​​​​


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.