Podprsenkové chyby: Máme tipy, jak je napravit

Zařízlá ramínka, přetékající prsa nebo viditelné obrysy – to jsou hlavní znaky, které trápí ženy, jež nosí špatně padnoucí podprsenky.

Dokážete si představit, že až 80 procent žen nosí podprsenku, která jim nesedí? Vzhledem k tomu, že většina žen nosí tento kus oblečení denně, jde o docela velký problém. Víme, že je složité najít kousek, který dokonale sedí, poskytuje podporu a přitom není pod oblečením téměř vidět. Možná budete muset vyzkoušet mnoho a mnoho podprsenek, ale věřte, najít správnou podprsenku stojí za to.

Už jen proto, že nošení nepadnoucí podprsenky je velmi nepříjemné. Taková podprsenka může škrtit, nebo vás bude omezovat jinak, protože si ji neustále budete muset upravovat. A kromě toho, s padnoucím prádlem bude vypadat lépe celá vaše postava.

Následující základní tipy vám v mnohém zjednoduší výběr a nákup této důležité součástí šatníku.

Zkontrolujte obvod

Obrázek vám pomůže pochopit, jak má správně podprsenka sedět. Popruh by měl na zádech pevně držet, rozhodně by se neměl libovlně posouvat nad úroveň kostic a lopatek. Pokud se tak děje, zkuste menší obvod podprsenky.

Podprsenka by kolem hrudního koše měla pohodlně sedět, neměla by být příliš těsná. Při koupi si však musíte uvědomit, že bude materiál pracovat, po dobu své životnosti se může vytáhnout až o sedm centimetrů. Takže koupě kusu s větším obvodem rozhodně nedává smysl.

Žádné vybouleniny

Podprsenka může dělat nevzhledné vybouleniny bez ohledu na to, kolik vážíte. Je hloupost si myslet, že hubené ženy mohou obléknout jakýkoliv model. Často se stává, že nepadnoucí, příliš těsná podprsenka vytvoří na zádech nebo v podpaží boule, které vzniknou shrnutím kůže či podkožního tuku. Ale zvětšení obvodu podprsenky nemusí vždy fungovat. Vyzkoušejte prostě jiný střih, kde bude širší pruh látky přes záda, širší ramínka či jinak posazené košíčky. To pomůže rozložit váhu prsou na větší plochu a podprsenka se nebude zařezávat.

Zkontrolujte velikost košíčku

Ujistěte se, že kostice se nikde nezapichují do ňader a že velikost a tvar košíčku nenutí prsa do pro ně nepřirozené polohy. Zkontrolujte také, zda se prsa "nevylévají" z košíčků vrchem či bokem. To jsou jasné známky toho, že na sobě máte špatnou velikost košíčků.

Podprsenka, která má košíčky příliš velké, je také problém. Košíčky se poté pod oblečením různě krčí, což vůbec nevypadá hezky. Prsa mají do košíčků zapadnout tak akorát.

Zkontrolujte obrysy

Pamatujte si, že by pod oblečením neměly být vidět žádné obrysy vašeho spodního prádla. Platí to pro podprsenku, stejně jako pro kalhotky. Není to sexy, naopak to vypadá trapně a neatraktivně.

Důvodů, proč se vám rýsuje pod oblečením podprsenka, může být několik – buď je podprsenka příliš velká, příliš malá, nebo se prostě nehodí k danému typu oblečení. Je jasné, že krajkové prádlo se nehodí pod upnutá tílka, protože bude prostě vidět. Proto byste určitě měla mít v šatníku hladkou, nevyšívanou podprsenku, ideálně v tělové barvě. Když vám nebude nic prosvítat, uvidíte, že se budete cítit daleko jistěji.

Slaďte podprsenku s outfitem

Při oblékání si zkontrolujte, jaký má top, který si chcete obléct, výstřih a podle toho zvolte vhodný střih podprsenky. Vždy se ujistěte, že podprsenka z výstřihu nekouká. Pokud jste se rozhodla obléknout si dlouhé večerní šaty s hlubokým výstřihem, nebudete chtít ostatním ukazovat nevzhledná ramínka. V dnešní době existují takové střihy podprsenek, které se dají ukrýt téměř pod každým oblečením, takže nemusíte jít bez podprsenky, když se bojíte, že vám ramínka budou koukat. Pod špagetová ramínka šatů lze také použít střihy bez ramínek či podprsenku se silikonovým páskem, který prádlo přilepí na tělo.

Nebo na ni naopak upozorněte

Nebojte se používat podprsenku nejen jako spodní prádlo, ale také jako součást vašeho outfitu. V takovém případě byste ale měla být opatrná, protože hranice mezi tím, co je sexy a co je vulgární, je velmi tenká. Když však uděláte vše správně, váš vzhled bude svůdný a nezapomenutelný.

Pamatujte si, že na správné podprsence nelze šetřit, protože je důležitou součástí vašeho každodenního života. Je také v pořádku, když nalezením toho správného kousku strávíte hodně času. Vždyť podprsenka musí být pohodlná, dobře vypadat a být kvalitní. A to není malý úkol.

-lk-/Foto: herbeauty.co


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.