8 největších mýtů o ňadrech a podprsenkách

Každá z nás se už jistě mnohokrát setkala s různými radami, které se týkají výběru a nošení podprsenky. Některé možná mohly být správné, některé by se daly zařadit spíš do kategorie mýtů a pověr.

Míra obvodu = velikost obvodu

Když přes obvod naměříte například 70 cm, pak je velikost obvodu podprsenky 70. To samozřejmě nemůže být pravda. Podprsenky se vyrábějí z elastických materiálů a jsou tedy pružné. Koupíte-li si podprsenku podle tohoto návodu, bude vám příliš volná a nebude dobře sedět na obvodu hrudníku a bude se vám různě posouvat po těle (pro míru 70 cm je nejvhodnější podprsenka s obvodem 65, záleží samozřejmě také na výrobci i materiálu, obecně však platí, že zapínání bychom měli odtáhnout tak na tři prsty).

  • Většina žen má velikost 75B

Asi nejznámější mýtus, s nímž se můžete setkat, je, že většina žen má velikost podprsenky 75B. Je ovšem nutné toto tvrzení poopravit na „většina žen nosí velikost 75B“. To samozřejmě neznamená, že to je jejich správná velikost.

  • V obchodech se dají koupit pouze velikosti A, B, C, D a v obvodech 75 až 85

Toto už není pravda. Specializované obchody nabízejí podprsenky od velikosti A po K, obvod již od velikosti 60. Není tedy nutné si kupovat větší obvod a cítit se v podprsence nepohodlně.

  • Posilování prsních svalů zabrání povislým prsům

Posilování prsních svalů je velmi chvályhodná činnost. V kombinaci s posilováním ostatních částí těla pomáhá udržet pevnou siluetu těla. Nezapomínejte na protažení prsních svalů, v opačném případě může totiž docházet k jejich zkrácení a to může zapříčinit hrbení a kulacení zad, což nevypadá dobře. Zvětší-li se prsní sval v důsledku posilování, jistě to mírně pomůže i celkovému vzhledu prsou, což může být více patrné u menších prsů.

Ale povislým prsům posilování prsních svalů příliš nepomůže. Prsa jsou z velké části tvořena tukovými buňkami, proto když hubneme, obvykle se nám prsa zmenší. Prsy drží zejména prsní vazy. Pokud prsa jsou prsa povislá, znamená to, že prsní vazy jsou povolené a tato změna je bohužel nevratná.

  • Malá prsa nemohou být povislá

Bylo by to pěkné, ale ani toto tvrzení není pravda. Také na malá prsa působí přitažlivost zemská a mohou být proto povislá. Péče o prsa je tedy důležitá u všech velikostí. Velmi důležité je dodržovat pitný režim a zabránit dehydrataci. A mazat a mazat!

Nejlépe po každé koupeli dobrým hydratačním krémem, který krouživými pohyby vmasírujete do prsou. Také správná podprsenka má nezanedbatelnou funkci. Zejména při cvičení je nutné mít vhodnou sportovní podprsenku, která zajistí nezbytnou podporu a zabrání rychlému povolení prsních vazů.

  • Velikost podprsenky „D“ patří do nadměrných velikostí

Velmi často se ženy děsí názvu velikosti „D“, což chápou jako nějakou hraniční velikost. Nechtějí si připustit, že by mohly takovou velikost vůbec nosit. Je důležité vědět, že velikost košíčku je přímo závislá na velikosti obvodu. Například košíček D u obvodu 70 je menší, než u obvodu 75 (zhruba o jednu velikost). Nosí-li tedy žena velikost 80B, ale měla by správně mít obvod 70, pak bude muset zvýšit velikost košíčku a správná velikost bude 70D.

  • Obvod podprsenky musí být hlavně pohodlný

Pokud bude obvod podprsenky velmi pohodlný, rozhodně nebude pevně sedět na obvodu hrudníku a při každém pohybu se bude posouvat, jak si zamane. Obvod podprsenky by měl nést zhruba 80 % hmotnosti prsou. Toho nedocílíme, pokud bude obvod volný. Ale pozor, obvod nesmí být příliš těsný a nesmíme se v něm cítit nepohodlně. Žádný extrém není dobrý.

  • Pokud po sobě podprsenka na těle zanechává stopy, má těsný obvod

Když si po celodenním nošení sundáte podprsenku, vždy najdete na těle stopy po jejím nošení – tzv. otlaky. To nemusí nutně znamenat, že je příliš těsná. Otlaky zanechává na těle téměř vše – kalhotky, ponožky, atd., ale obvykle nebývají těsné. U podprsenky dbejte zejména na to, aby se vám kostice nezapichovala do prsní tkáně, to by mohlo být opravdu nebezpečné.

  • Když je mi košíček malý, pomůže mi větší obvod

Pokud zvětšíte obvod, zvětší se i košíček, to je pravda (jak už jsem zmínila v předchozím textu). Ale rozhodně to není správné řešení. Budete mít špatný obvod, podprsenka nebude dobře sedět. Najděte si takový obchod, kde vaši velikost mají a kde vám se správnou velikostí rádi poradí.

Jestliže vám výběr padnoucí podprsenky dělá problém a nejste si jista svojí velikostí, doporučujeme navštívit specializovanou prodejnu spodního prádla. Jednou z nich je také obchod Správná podprsenka v Praze. S velikostí si zde nemusíte vůbec lámat hlavu, o vše se už postará odborný personál.

Přečtěte si také:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.