Móda a krása

27. února 2019 07:30

Martina Čerňanská

Jaké se letos budou nosit džíny? Čím originálnější, tím stylovější!

Znáte někoho, kdo by neměl alespoň jedny džíny v šatníku? Určitě si je dopřejete alespoň o víkendu. Seznamte se proto s letošními džínovými trendy.

Pokud děláte novoroční revizi šatníku, jistě dojde i na džíny. Vlastně s nimi asi rovnou začnete, protože je nosíte denně. Džíny jsou už prostě takový základ jako bílá košile nebo malé černé. Které si ale ve skříni letos nechat a které už odložit na jiné časy? (Správně, džíny nevyhazujte, trendy se vracejí!)

Pořád se někde píše, že slimkám odzvonilo, ale ruku na srdce, stejně je nosí všichni! Zvlášť v zimě jsou to jediné džíny, které v pohodě zastrčíte do kozaček. Takže jaképak copak, slimky klidně noste. Ať si návrháři vymyslí cokoli, úzké džíny na tělo pořád frčí. Svědčí o tom i světové konfekční značky, které mají staré dobré slimky v mnoha provedeních stále masově v prodeji. Ideální volbou budou indigově modré nebo černé, které se hodí prostě ke všemu! Pořád se ještě nosí vysoký pas, ale už nepatří mezi horké trendy. Klidně si ale “hight waist” pořiďte nebo sáhněte po nižší variantě.

Zvonáče zažijí letos velký comeback! Ostatně Victoria Beckham se rozšířených nohavic snad nevzdala nikdy. Kalhoty do zvonu mají mít délku až na zem a pokud si seženete bílé à la Pepek námořník, budete hvězdou jara! Skvělý ale bude i tmavý nebo naopak sepraný denim, zkrátka zlatá sedmdesátá jsou zpět.

“Moms” neboli máminy džíny také ještě unosíte, ale “boyfriends” nechte ještě u ledu, jejich čas zatím nenastal. Letos to ovšem bude přímo sezona pro džíny vaší babičky, protože se hlásí návrat do džínového pravěku. Denim bude pěkně surový, opotřebovaný a s délkou nad kotníky, kde vám budou povlávat širokánské nohavice.

Nebojte se aplikací, zase se vracejí! Od lampasů přes výšivky, korálky, flitry a zipy – čím víc, tím lépe! Dejte ale pozor na laciné provedení, nestačí vytáhnout kalhoty deset let staré. Naopak, klidně tvořte sami! Sežeňte pořádně retro džíny a vytvořte si na nich design podle svého gusta, budete mít svůj originál!

Plísňáky, to je další trend, který nesmí žádný módní maniak minout. Třebaže se o jeho estetičnosti dá dost pochybovat, osmdesátky mají zelenou a plísňové džíny také. Pokud se toho nebojíte, prokažte nadhled a vyrazte v nich do města.

Dalším ohlédnutím do minulosti a zároveň progresivním pohledem vpřed budou džínové šaty. Chce to samozřejmě správně vyladěný look, abyste nevypadala zastydle, ale pořádně informovaně. Džínové šaty, kabáty a saka se budou nosit ve stylu devadesátých let a americké street fashion. Jen vzpomeňte na BHčko 2010 a budete doma!

<p>&nbsp;</p>

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.