Móda a krása

20. června 2018 06:00

Martina Čerňanská

Nestíháte? Máte moc práce? Tak právě pro vás je jako dělaná kolekce Manifesto/EMET

Herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová navazují na úspěšnou kolekci Manifesto novou kolekcí triček a poprvé i tašek Manifesto/EMET.

Manifesto svým názvem odkazuje ke stěžejnímu prvku kolekce a inspiraci pro její vytvoření – drobným manifestům, větám, které jsou notoricky používány. Ať už ve vztazích, nebo například v pracovním prostředí.

Podtitul navazující kolekce EMET je foneticky psané hebrejské slůvko, jež v překladu znamená pravda. Nová kolekce Manifesto/EMET poukazuje na náš současný životní styl a jeho zběsilé tempo.

Vybírat můžete ze šesti vět:

Já už nemůžu.

Nestíhám.

Pošli mi to mailem.

Mám moc práce.

Dnes jsem normální.

Už nejsme děti.

„Jsme stále více pracovně nasazeni, přetíženi, nestíháme, neustále to dokola opakujeme a zapomínáme na odpočinek a radosti, které nám život může přinášet,” zamýšlí se Ester Geislerová. „Vybraly jsme běžné věty, které jsou z pracovního prostředí a které říkáme i my anebo je denně slyšíme kolem sebe. Tyto věty se zcela přirozeně dostavily a my je zaznamenaly. A to opět na tričkách stejného střihu jako u předchozí kolekce. Změna spočívá ve fontu a v barvě potisku,“ doplňuje Josefina Bakošová.

Jan Cina, Natálie Řehořová. Foto: Petr Jandera

„Vše je vyrobeno z bavlněného úpletu pro maximální komfort. Přejeme si, aby se v kombinaci vtipného motivu a kvalitního materiálu lidé cítili dobře,“ říká Josefina. Věty jsou grafickým ztvárněním, jehož autorem je opět mladý umělec Tom Zahrádka, převedeným do formy nápisu na tričku.

Novinkou kolekce Manifesto/EMET jsou tašky atypického, jednoduchého střihu, ušité ze dvou vrstev bavlněného plátna. Mají větší objem, jsou dostatečně pevné, takže se hodí na přenášení předmětů či nákupů přes den i jako elegantní doplněk na večer. Na taškách jsou nejen “pracovní” věty z Manifesto/EMET, ale i “vztahové“ věty z předchozí kolekce Manifesto. (Nepoznávám se. Je to mnou. Já na tom telefonu pracuju. Musím ti něco říct. Mám asi divné období. Co je ti? Nic.)

Tvářemi kolekce se stali: Tereza Maxová, Bára Podzimková, Albert Černý, Jan Cina, Josef Trojan, Natálie Řehořová, Petr Prokop a Anna Jeníková.

Tereza Maxová, Barbora Podzimková s Albertem Černým. Foto: Petr JanderaPetr Prokop, Anna Jeníková. Foto: Petr Jandera

Seznamte se: Ester Geislerová a Josefina Bakošová

Ester Geislerová a Josefina Bakošová tvoří kreativní duo zaměřující se na konceptuální módní projekty, styling a tvorbu pro děti. Aktivní spolupráci v roce 2016 odstartovaly interaktivní hračky v podobě originálních kabelek pod názvem Pepieta. S přibývajícími projekty se dvojice rozhodla působit pod kombinací svých jmen, tedy Ester & Josefina. Společným dílem je projekt a kniha Terapie sdílením a aktuální internetová senzace – Instagram Esterajosefina. V současnosti pracují na dalším projektu nazvaném Košilky.

Ester Geislerová vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze (obor Nová média) a věnuje se herectví, vizuálnímu umění a produkci.

Josefina Bakošová je kreativní ředitelkou galerie Harddecore a zároveň módní návrhářkou. Stěžejními prvky její tvorby jsou kvalitní materiály, jednoduché střihy, variabilní kabáty a asymetrické košile.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.