zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Nestíháte? Máte moc práce? Tak právě pro vás je jako dělaná kolekce Manifesto/EMET

Tvářemi kolekce je mj. Tereza Maxová či Josef Trojan
Autor: Petr Jandera pro Manifesto/EMET Tvářemi kolekce je mj. Tereza Maxová či Josef Trojan
cernanm , Vydáno: 20.06.2018
Herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová navazují na úspěšnou kolekci Manifesto novou kolekcí triček a poprvé i tašek Manifesto/EMET.

reklama

Manifesto svým názvem odkazuje ke stěžejnímu prvku kolekce a inspiraci pro její vytvoření – drobným manifestům, větám, které jsou notoricky používány. Ať už ve vztazích, nebo například v pracovním prostředí.

Podtitul navazující kolekce EMET je foneticky psané hebrejské slůvko, jež v překladu znamená pravda. Nová kolekce Manifesto/EMET poukazuje na náš současný životní styl a jeho zběsilé tempo.

Vybírat můžete ze šesti vět:

Já už nemůžu.

Nestíhám.

Pošli mi to mailem.

Mám moc práce.

Dnes jsem normální.

Už nejsme děti.

„Jsme stále více pracovně nasazeni, přetíženi, nestíháme, neustále to dokola opakujeme a zapomínáme na odpočinek a radosti, které nám život může přinášet,” zamýšlí se Ester Geislerová. „Vybraly jsme běžné věty, které jsou z pracovního prostředí a které říkáme i my anebo je denně slyšíme kolem sebe. Tyto věty se zcela přirozeně dostavily a my je zaznamenaly. A to opět na tričkách stejného střihu jako u předchozí kolekce. Změna spočívá ve fontu a v barvě potisku,“ doplňuje Josefina Bakošová.

Jan Cina, Natálie Řehořová Foto: Jan Cina, Natálie Řehořová. Foto: Petr Jandera

„Vše je vyrobeno z bavlněného úpletu pro maximální komfort. Přejeme si, aby se v kombinaci vtipného motivu a kvalitního materiálu lidé cítili dobře,“ říká Josefina. Věty jsou grafickým ztvárněním, jehož autorem je opět mladý umělec Tom Zahrádka, převedeným do formy nápisu na tričku.

Novinkou kolekce Manifesto/EMET jsou tašky atypického, jednoduchého střihu, ušité ze dvou vrstev bavlněného plátna. Mají větší objem, jsou dostatečně pevné, takže se hodí na přenášení předmětů či nákupů přes den i jako elegantní doplněk na večer. Na taškách jsou nejen “pracovní” věty z Manifesto/EMET, ale i “vztahové“ věty z předchozí kolekce Manifesto. (Nepoznávám se. Je to mnou. Já na tom telefonu pracuju. Musím ti něco říct. Mám asi divné období. Co je ti? Nic.)

Tvářemi kolekce se stali: Tereza Maxová, Bára Podzimková, Albert Černý, Jan Cina, Josef Trojan, Natálie Řehořová, Petr Prokop a Anna Jeníková.

Tereza Maxová, Barbora Podzimková s Albertem Černým Foto: Tereza Maxová, Barbora Podzimková s Albertem Černým. Foto: Petr JanderaPetr Prokop, Anna Jeníková Foto: Petr Prokop, Anna Jeníková. Foto: Petr Jandera

KOLEKCE TRIČEK MANIFESTO/EMET Foto:

Seznamte se: Ester Geislerová a Josefina Bakošová

 

Ester Geislerová a Josefina Bakošová tvoří kreativní duo zaměřující se na konceptuální módní projekty, styling a tvorbu pro děti. Aktivní spolupráci v roce 2016 odstartovaly interaktivní hračky v podobě originálních kabelek pod názvem Pepieta. S přibývajícími projekty se dvojice rozhodla působit pod kombinací svých jmen, tedy Ester & Josefina. Společným dílem je projekt a kniha Terapie sdílením a aktuální internetová senzace – Instagram Esterajosefina. V současnosti pracují na dalším projektu nazvaném Košilky.

Ester Geislerová vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze (obor Nová média) a věnuje se herectví, vizuálnímu umění a produkci.

Josefina Bakošová je kreativní ředitelkou galerie Harddecore a zároveň módní návrhářkou. Stěžejními prvky její tvorby jsou kvalitní materiály, jednoduché střihy, variabilní kabáty a asymetrické košile.

reklama

Související témata: móda , Manifesto/EMET , manifesto , terapie sdílením , Ester Geislerová , Josefina Bakošová

reklama

Přečtěte si také

reklama