Newyorský fashion week: Ty nejlepší šaty zimy 2022

Newyorský fashion week oficiálně skončil. Na poli módy přichází New York s větší diverzitou předvádějících modelek a modelů, ale také s mnohem menší okázalostí, než je u týdnů módy zvykem. Minimalismus, černá a kůže v bývalém městě Donalda Trumpa vždy vyhrává. Jaké byly ty nejlepší přehlídky v New Yorku?

Kromě přehlídek, kde mohli diváci vidět plus size modelky nebo influencery, se na mole jedné z módních show objevila ikona Beverly Johnson, které je 69 let. Ta byla jedna z prvních amerických topmodelek, která rozšířila tehdejší ideál krásy, když se objevila v roce 1974 na obálce amerického Vogue.

Nechyběly ani extravagantní kousky od návrhářů The Blonds, kde se objevila nejen Susan Sarandon, ale show si nenechala ujít ani filmová hvězda Drew Barymore, která vyrazila v červeném kalhotovém kostýmku.

„Je to skvělé. A je to opravdu skvělá příležitost opustit dům…Vidět přátelé a uvědomit si, jak krásný může být život. A v těchto časech jsou tato připomenutí privilegia," prozradila. Oslavě doby "po covidu" podlehla většina módních domů.

Krásná klasika od značky Carolina Herrera

Zatímco streetová móda v New Yorku osciluje mezi černými péřovými bundy gotického Ricka Owense a kabelkou značky Telfar, na newyorských přehlídkách byla možnost vidět i móda klasičtějších měřítek jako například show Carolina Herrera, pro kterou navrhuje Wes Gordon a oblečením oslavuje život. Inspiruje se v šedesátých letech, barvami a elegancí.

Chic elegance s příměsí sex-appealu podle Michaela Korse

Na klasiku vsadil i Michael Kors, který se inspiroval monochromatickým lookem a jednoduchou elegancí. Barva velbloudí srsti převládala nejen na šatech, ale i na kabátech. Návrhář se nevyhýbal ani černé, černé v kombinaci se žlutou, jasně červené a stříbrné.

Pohodlnosti jsme se ještě nezbavili

Opěvovaná Proenza Schouler touhou po pohodlnosti způsobenou dvěma lety života v pandemii přijala za svou, na rozdíl od svých kolegů. Topmodelka Bella Hadid tak předvedla dokonale široké kalhoty a pletený rolák. Designeři Lazaro Hernandez a Jack McCollough sice pracují s objemem, ale takřka architektonicky modelovaným.

Překvapením fashion weeku? Collina Strada ukazuje vkus generace Z

Jestli někam směřovaly reflektory newyorského týdne módy, tak je to rozhodně mladá značka Collina Strada, která má ve slovníku eklekticismus, barvy a kombinace, jež s nadšením nosí generace Z. Objímá kýč a pohrává si s nekombinovatelným.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.