Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Trendy podzimu s Klárou Klempířovou: Co vám nesmí chybět v šatníku?

Podzimní móda je skvělá, plná zemitých barev a elegance. Konečně se můžeme oblékat bez obavy z propocených zad, konečně můžeme vrstvit a kombinovat. Jaké trendy letos ovládnou šatníky?
Vydáno: 18.09.2019
Nemáte co na sebe? Nechte si poradit od Kláry Klempířové
Autor: archiv Kláry Klempířové Nemáte co na sebe? Nechte si poradit od Kláry Klempířové

Letní kombinace typu šortky a triko, případně volné šaty a klobouk jsou sice prima, ale co si budeme povídat, i ta ležérnost se prostě přejí. Najednou se chceme oblékat, skutečně oblékat.

Být elegantní, trochu městské, pustit si k tělu nové trendy a siluety bez obav, že v outfitu nevydržíme vedrem. Ne, že bychom se na podzim netěšily z pohodlí, ale proč si opět nedopřát radost z hraní si před zrcadlem s trendy?

I když máte určitě svůj styl, můžete ho revitalizovat pomocí novinek na trhu módy a ukázat okolí, že víte odkud módní vítr vane. Abychom měly opravdu jasno, jak vidí podzimní módu roku 2019 módní influenceři, populární řetězce, přední návrháři, zkrátka co opravdu musíte mít, zeptaly jsme se naší přední módní poradkyně a majitelky Akademie stylu a módy Kláry Klempířové na módní nezbytnosti letošního podzimu.

  • Kláro, jaká bude podzimní módní scéna?

Věřím, že mnoho žen potěší, že se vrací na scénu nový pozitivnější pohled na estetiku, který bude slušivější i elegantnější. Nepůjde o to za každou cenu šokovat, ale zase to bude lidem hodně slušet v pravém slova smyslu. Každý si samozřejmě může zvolit svůj styl, svojí cestu a záleží jen na něm jak moc chce být vidět.

  • Pokud se podíváme na samotné trendy, které povedou?

Co se siluety týče, povedou stále předimenzovné horní partie. To znamená, že přetrvává trend výrazné horní části těla podobně, jako tomu bylo v osmdesátkách.

Trendy budou “krabicové” kabátky, které můžete zjemnit páskem v pase nebo nechat jejich délku jen do pasu. V každém případě by měly mít široká ramena, což platí nejen pro kabáty, ale i pro saka. Ostatně, sako si klidně půjčte z manželovy skříně, pánské sako na ženském těle s páskem bude velice aktuální. Milovnice pohodlí a tepla určitě potěší trend “puffer coats”, což jsou objemné bundy, připomínající polštář nebo spací pytel.

Esprit, info o ceně v obchodě, douřadý blejzr, Marks&Spencer, cena 2499 Kč
Autor: archiv značek Esprit, info o ceně v obchodě, douřadý blejzr, Marks&Spencer, cena 2499 Kč
  • Na jaké módní vychytávky se ještě soustředit?

Asi si na to netroufne každý, ale hodně trendy jsou široké kalhoty zastrčené do kozaček nebo holin. Pro inspiraci sledujte, jak tohle umí nosit celebrity, protože je to trochu stylistická “vyšší dívčí”. Těšit se můžeme také na volánové límce na halenkách, což je opět ozvěna let osmdesátých. Určitě se připravte, že přijde “doba pásková”, pásky se nosí přes všechno, jsou naprostá nezbytnost. Jako doplněk se vrátí rybářské klobouky!

Kožené kozačky, Mango, cena 4299 Kč, šaty, Marks&Spencer, cena na vyžádání v obchodě
Autor: archiv značek Kožené kozačky, Mango, cena 4299 Kč, šaty, Marks&Spencer, cena na vyžádání v obchodě
  • Podzim je i o krásných materiálech a vzorech…

Ano, a nejen krásných, ale také kvalitních! Bude to samozřejmě vlna, tvídy, ale i síťovina nebo všudypřítomný denim. Ze vzorů hodně zaboduje pepito neboli kohoutí stopa. Své místo budou mít opět kára a kostičky. A také patchwork, to pro odvážnější z nás…

  •  Trendy už známe, ale jaký celkový look zvolit?

Jak už jsem se zmínila, v módě je opět elegance, takový ten look připomínající britskou módu 70. až 80. let, které se příhodně říká “návrat buržoazie”. Celý tento sofistikovaný trend se nejvíce zrcadlí v kolekci značky Celine, kde jsou krásné vlněné materiály, britské desény jako kostky a kára, hedvábí na halenkách a šátcích. A již avizované široké kalhoty, kalhotové sukně a kozačky.

Saténová sukně H&M, cena 899 Kč, saténová sukně cropp.com, cena 399 Kč
Autor: archiv značek Saténová sukně H&M, cena 899 Kč, saténová sukně cropp.com, cena 399 Kč
  • Které trendy naopak už raději odložit do krabic na půdu?

Odcházejí slim saka a krátké kabátky na tělo. Už tolik “nepofrčí” hodně upnuté džíny typu leggins. Trendy nebudou ani vyštíhlené košile na tělo, dejte přednost objemným siluetám.

  • Kláro, které tři věci si máme na podzim pořídit, abychom šly s dobou? Prostě – must have…

Velké sako, boty typu martensky a rybářský klobouk! Pro Ženy s velkým Ž to budou saténové sukně.

Kotníkové boty, Deichmann, cena 1299 Kč, prošívaný kabát, Mango, cena  2999 Kč
Autor: archiv značek Kotníkové boty, Deichmann, cena 1299 Kč, prošívaný kabát, Mango, cena 2999 Kč
Článek je zařazen v: podzimní trendy, móda, kabáty, puffer coat, kozačky