Vybudujte si konečně šatník, který vám bude k užitku i radosti!

Vypadá to jednoduše, prostě si koupíte, co se vám líbí a co vám sluší. Tak proč pořád něco sháníte s pocitem, že nemáte co na sebe? Vybudujte si konečně funkční šatník!

Máte asi milion sukní, schraňujete staré džíny, trička vespod komínků neviděla světlo světa už měsíce a roky. Své oblečení máte ráda, máte ho dost a přesto pořád bojujete s pocitem, který zná asi každá žena: Nemám co na sebe!!!

Možná to chce zavést systém a rozum i do vaší skříně. I když se rády oblékáme podle pocitů, intuice, trendů, nálady, je čas si přiznat, že nám to často neslouží, jak potřebujeme. Oblečení se hromadí a přehled ztrácí.

Je čas, vybudovat si konečně funkční šatník, který budete mít pod kontrolou!

Také někdy máte pocit, že vás váš šatník doslova spolkne? Vidíte hezké věci, ale jak je rychle dát dohromady? Nakonec sáhnete po osvědčené kombinaci a jste naštvaná, že vám nic jiného nezbylo a nemáte vlastně “co na sebe”.

Udělejte průzkum!

Pokud to chcete změnit, musíte změnit i svůj přístup k celé oblékací problematice. Zkuste se na sebe podívat nezaujatýma očima, vyzpovídejte kamarády a známé, v čem se jim líbíte, co vám podle nich sluší. Zkuste jejich komentářům nezaujatě naslouchat, třeba něco zajímavého objevíte! Výsledek bude ale samozřejmě na vás.

Jen vy si totiž můžete opravu odpovědět na to, jak má váš šatník opravdu vypadat.

Spočítejte to!

Trendy jsou lákavé a vzbuzují v nás okamžitou touhu pořídit si je, aby ne, když si dali v marketingu takovou práci nacpat nám je do hlavy! Zkuste přemýšlet o svém šatníku jako o investici. Kolik jste do oblečení už “nalila” peněz? Považujete je za dobře utracené nebo jste nakoupené věci nevyužila? Přemýšlela jste někdy nad udržitelnou módou a svým osobním stylem?

Co šatníkem sdělujete?

V dnešní době už dávno nejsou pevná pravidla, jak se oblékat. Tón individuality a společenské diverzity zaznívá v módě skoro nejhlasitěji. O to větší svoboda pro vás! Můžete vyjádřit svou osobnost prostřednictvím našich šatů. Můžete se oblékat přesně tak, jak chcete, nebo „oblékat se, jak chcete být osloveni“.

Prozkoumejte realitu

Pokud jde o stavbu nového šatníku, první krok je tím nejdůležitějším: Vyhodnoťte svůj životní styl! Každý žije jiný život a má jiné potřeby. Pracujete v korporátu? Jste doma s dětmi? Bydlíte u lesa, nebo v rušném městském centru?

Potřebujete být reprezentativní, nebo se cítit spíše pohodlně. Můžete totiž milovat lodičky na jehlách, ale pokud jste denně v kontaktu s přírodou, buďte soudná a kupte si (stylové) tenisky. A naopak. Tato základní odpověď na vaši osobnost a potřeby bude dále určovat profil vašeho šatníku. Zohledněte také své příjmy, práci, podnebí a způsob, kterým trávíte den.

Vybudujte základnu!

Bude potřeba vybudovat solidní základnu. Bez ohledu na váš typ a styl existuje několik základních kousků, které by každá žena měla mít. Tyto základy jsou klasické, nadčasové a vytrhnou vám pokaždé trn z paty. Můžete v nich pro dítě do školy, na kafe do města, na večerní párty i před anglickou královnu. Mezi podstatné kousky rozhodně patří padnoucí černé sako, malé černé šaty, bílá košile, kvalitní džíny, neutrální vlněný svetr, trenčkot, pouzdrová nebo áčková sukně, ležérní kalhoty a také dobrá kabelka z kůže (fakt stačí jedna).

Co k vám patří?

Definujte si svůj styl. Pomůže vám, pokud se zamyslíte, co nejčastěji nosíte. Je to černé triko a sako? Květované šaty? Džíny a tenisky? Nebo podpatky? Bez čeho nemůžete být a co stejně nikdy nakonec nenosíte? Stačí věci pojmenovat a už se rýsuje, kde chcete být. Proč si kupovat propínací svetr, když si v něm připadáte jako učitelka. Nechte ho v obchodě pro ty, kterým se nosí hezky.

Co vám chybí?

Stejně tak si uvědomte, jaké věci na vašem šatníku chybí? V příštím nákupu je berte jako prioritu a kupte si je. Pokud potřebujete hezké společenské šaty nebo pěknou teplákovou soupravu, je čas do nich investovat. Zkuste si také najít celebritu, jejíž styl vás opravdu oslovuje a jste třeba podobný tip. Může vám být inspirací ve dnech, kdy nevíte, co na sebe. Ona si totiž jistě platí dobrého stylistu!

Nákup je výzva

Pokud nemáte ráda nákupy (i ženám se to stává), vezměte to jako jarní výzvu. Udělejte si poctivý nákupní seznam a čas, kterého nebudete litovat. Nemusíte si připadat marnivě ani rozmařile: Pokud totiž dobře nakoupíte a vybudujete si funkční šatník, který budete opravdu využívat, má to smysl i po finanční stránce!

autor: Kamila Ulčová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.