Seriály a filmy

11. června 2021 01:00

Aneta Gretzová

Na houpačce pojedenácté: Díl věnovaný větru, drakům, mlýnu i tradicím

Rodinný život představuje základ spokojeného života. Chcete ten váš vylepšit také? Pak sledujte jedenáctý díl rodinného pořadu Na houpačce už v sobotu 12. června v 17.55 na Primě.

Každý, kdo má rád zdravý životní styl a rodinnou pohodu, jistě uvítá nový magazín Na houpačce. Týdeník plný inspirace, nápadů, ale také zábavy a toulek po České republice.

Tentokrát navštívíme větrný mlýn ve Zbyslavicích. Jeho majitel je zároveň držitelem ocenění za citlivé rekonstrukce. Probereme, jak se starým domům vdechuje nový život, proč je recyklace bydlení i materiálů zapotřebí a proč se v takových domech skvěle bydlí.

Holčičky vyrobí květinové dekorace, které se hodí jako výzdoba do interiéru, ozdoba na kabelku nebo tečka na sladký muffin.

Kluci si vytvoří draka – a hned vyzkouší, jak létá. A že jim to půjde!

O vlně a jejím dokonalém složení se dozvíte mnoho nového. Třeba to, že jsou z ní skvělé pokrývky na léto i na zimu. V létě se vlákno totiž smršťuje, v zimě roztahuje. A tím se mění jeho tepelné vlastnosti. Také si ukážeme přístroj na česání vlny – krampl, který má více než sto let, a přesto stále ještě funguje bezvadně.

V neposlední řadě se naučíme vázat květiny bez floristické hmoty. Jednoduše, přirozeně a z květin, které vás obklopují. Trend je jednoduchý. Důraz je kladen na přirozenost, sezónnost i to, aby kytice byla z lokálních zdrojů.

Závěrem zjistíte něco o bylinkách. Respektive o microgreens. Slyšeli jste o nich? A o tom, proč by vás měly právě tyto rostlinky doprovázet celoročně? Pokud ne, sledujte pořad Na houpačce.

Po pořadu Na houpačce bude následovat krátké okénko Eva testuje, ve kterém budou diváci testovat v domácích podmínkách produkty, které Evu v průběhu přípravy pořadu zaujmou. Praktické rady tedy budou obsaženy v každé minutě obou pořadů.

Vždy v sobotu se diváci mohou těšit na rady, tipy a inspiraci pro zdravý životní styl i duševní pohodu celé rodiny. Každý díl je natáčen v krásném prostředí českého venkova.

Sdílejte článek
Štítky životní styl Eva Čejková Eva testuje

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.