Seriály a filmy

21. května 2021 01:00

Aneta Gretzová

Na houpačce poosmé: Tentokrát se vydáme do Českého ráje. Za hrou, zábavou a relaxací...

Rodinný život představuje základ spokojeného života. Chcete ten váš vylepšit také? Pak sledujte osmý díl rodinného pořadu Na houpačce už v sobotu 22. května v 17.55 na Primě.

Každý, kdo má rád zdravý životní styl a rodinnou pohodu, jistě uvítá nový magazín Na houpačce. Týdeník plný inspirace, nápadů, ale také zábavy a toulek po České republice.

Tentokrát budeme obdivovat roubenku v Českém ráji. Penzion Amulet vznikl podle přesného zadání a ve vzácné symbióze investora i architekta. Zjistíme například, proč a z jakého materiálu se v této oblasti Čech staví, jak se dá pracovat s pískovcem a proč se mu říká hřejivý kámen. Také to, že právě pískovec patří do chodníků, zídek, koryt, mlýnských kamenů.

Kluci vyrobí dřevěné piškvorky do kapsy a dají si na nich opravdu záležet. Vyzkoušejte návod se svými dětmi také a uvidíte, jak vás taková hra bude bavit. Holky oproti tomu s Evou vytvoří kuželky z plastových kelímků. I proto, že celý díl je věnovaný hrám, je to zcela na místě.

Následně si popovídáme s architektkou o její práci – za nejdůležitější předpoklad pro budování skvělých domů považuje pokoru. Architekta i investora. Zadání je vždy výzvou, ale bez respektu ke krajině to nejde. Souhlasíte, že právě toto je cesta, jak se dobrat skvělého výsledku?

Plánujete dětské hřiště u domu, vedle návsi, kdekoli, kde chcete slyšet dětský smích? Nechte si poradit mužem, který vytvořil velmi úspěšné místo pro svá vnoučata.

V neposlední řadě vyzkoušíme zdravé drinky, které nejsou složité na přípravu a jejich příprava je – jak jinak – hra.

S odbornicí se na závěr pořadu Eva zamyslí, proč je důležité, aby si rodiče s dětmi hráli, jak hrou překonat pubertu a vypustit do světa silného a sebevědomého člověka…

Po pořadu Na houpačce bude následovat krátké okénko Eva testuje, ve kterém budou diváci testovat v domácích podmínkách produkty, které Evu v průběhu přípravy pořadu zaujmou. Praktické rady tedy budou obsaženy v každé minutě obou pořadů.

Vždy v sobotu se diváci mohou těšit na rady, tipy a inspiraci pro zdravý životní styl i duševní pohodu celé rodiny. Každý díl je natáčen v krásném prostředí českého venkova.

Sdílejte článek
Štítky životní styl Eva Čejková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.