Prima+ uvede novou dokumentární sérii Bez lítosti!

Rozhovor s Martinou Eretovou

Už od 21. června se uživatelé platformy prima+ mohou těšit na novou dokumentární sérii Bez lítosti. Tento ojedinělý projekt přiblíží divákům, jaký je život za mřížemi, a ukáže život ve věznici těch nejhorších, tedy na doživotí odsouzených vrahů. Jednu epizodu budou moci sledovat i diváci televize Prima, a to v sobotu 1. července po seriálu Agrometal.

„Jsem ráda, že se podařilo natočit pořad, který vzbuzuje opravdu velmi silné emoce. Diváci budou mít možnost nahlédnout do míst, kam se rozhodně nikdo z nás dostat nechce. Věřím, že dokumentární minisérie Bez lítosti je doslova pohltí,“ říká výrobní ředitelka skupiny Prima Lucia Kršáková.

Sledujte zpovědi českých doživotně odsouzených vrahů v krimi dokusérii Bez lítosti exkluzivně na prima+

V nápravných zařízeních v Česku pobývá necelých 20 tisíc lidí, 49 z nich si odpykává doživotní trest za obzvlášť závažné zločiny. Projekt Bez lítosti představí osm takových jedinců, jejichž činy se dostaly do popředí zájmu médií. V osmidílné dokumentární sérii diváci uvidí například případ Michelle Sudků – vražedkyně ze Smíchova, Juraje Kučeráka – vraha se sekerovým syndromem, Miloslava Širůčka – vraha své vlastní rodiny, a další.

Epizoda, kterou odvysílá televize Prima 1. července, pak monitoruje Jaroslava Stodolu, který pochází z chudé, problémové rodiny. Jeho otec byl alkoholik. Stodola, jak říká, není moc chytrý. Vyučil se obuvníkem, ale už od mládí měl problémy s alkoholem a se zákonem. Je velkým milovníkem žen. Několikrát seděl za krádeže a výtržnosti. Pak potkal svou bývalou sousedku, Danu, a zamiloval se. Vzali se. Daně se ale nechtělo pracovat, a tak manželé Stodolovi začali přepadat a později i vraždit staré lidi v okolí svého bydliště, o kterých věděli, že mají peníze. Zabili sedm lidí.

Dokumentární minisérie Bez lítosti divákům přinese výpovědi vrahů, kriminalistů, ale ukáže i policejní záběry z místa činu a fotografie, ze kterých opravdu mrazí. „Docela důležitou věcí je to, že z vrahů opravdu nechceme dělat celebrity. Oni samozřejmě mají prostor vypovědět svoji verzi toho, co se stalo, i svého života. My jsme hledali odpověď na otázku, jak se z člověka stane vrah. Zajímalo mě, jestli jsou třeba nějaké společné prvky u těch příběhů, které jsme my měli možnost monitorovat. Ještě bych dodala, že všichni ti vězni se litovali, ale takovou tu opravdovou, upřímnou lítost nad tím, že zmařili život někoho jiného, jsem tam úplně nezažila. Za sebe musím říct, že vězeňství odvádí dobrou práci a vězni si ty tresty zaslouží,“ říká autorka projektu Martina Eretová.

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima vrah dokumentární série Česko odsouzení Michelle Sudků Jaroslav Stodola true crime prima+ doživotně odsouzený vězeň Bez lítosti Juraj Kučerák Miloslav Širůček

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.