Životní styl

9. října 2023 15:00

Komerční sdělení

Nenechte si ujít: Pátý ročník veletrhu a přehlídky čisté mobility e-SALON

Pátý ročník veletrhu čisté mobility e-SALON se opět blíží. Čeká vás historicky nejbohatší účast ekologické mobility. Úvodní den, 9. listopad, bude patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost se veletrh otevře 10. listopadu. Potrvá do neděle 12. listopadu. Spoluorganizátorem akce je stejně jako v předchozích letech agentura SOLOOTIONS ze skupiny Prima.

Desítky světových i tuzemských značek zaplní pět hal výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Elektromobily a hybridy doplní také přehlídka elektromotorek, elektrokol a dalších vozítek na alternativní pohon. Některé ze značek představí právě na pražském veletrhu e-SALON své nejžhavější modely v národních premiérách. Nebude chybět ani poutavý program pro odborníky i širokou veřejnost. „Již pátý e-SALON bude co do množství vystavovaných exponátů a prezentovaných značek nejbohatším ze všech ročníků. Představí to nejlepší, co oblast ekologických vozů aktuálně nabízí. Kromě představení nejnovějších modelů bude možné využít testovací jízdy, které pořádáme s partnerem VOLTDRIVE,“ zve ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Exkluzivní novinky světových značek

Na jaké novinky se návštěvníci mohou těšit? Automobilka Volkswagen přiveze několik modelů, včetně ID.7, Cupra předvede model Tavascan. Na expozici Hyundai bude připraven nový Ioniq 6, ale také novinka letošního roku KONA Electric, dosahující v evropské specifikaci nejdelšího dojezdu ve své třídě.

Pět modelů představí v Letňanech automobilka Kia, která návštěvníkům předvede Kia Sportage HEV, Kia Niro EV, Kia EV6, Kia EV6 GT a v národní premiéře představí model největšího elektrického SUV Kia EV9.

Peugeot vystaví na e-SALONu šestici vozů, z nichž největším lákadlem bude nový Peugeot e-2008, který vstoupil na český trh.

Všechny své modely vystaví značka DS, a to pluginhybrid DS 4 E-TENSE, DS 7 E-TENSE (v limitované kolekci ESPRIT DE VOYAGE), vlajkovou loď DS 9 E-TENSE a letošní novinku DS 3 E-TENSE. Značku DS si mohou zájemci vyzkoušet i na testovacích jízdách.

Nebudou chybět ani modely domácí automobilky Škoda, dále pak vozy značek Dacia, Opel, Alfa Romeo, Jeep, Fiat, Renault, MG, Mitsubishi a mnoho dalších. Z importérů se budou prezentovat také značky Tesla a Ford.

V letošním roce se na veletrhu rovněž představí nákladní e-trucky značek Mercedes-Benz, Volvo a Scania.

Během veletrhu bude představeno také portfolio řady výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií, výrobců manipulační a komunální techniky a chybět nebude ani atraktivní doprovodný program. První den veletrhu proběhne 5. ročník konference pro odborníky ČISTÁ MOBILITA, velkou premiérou bude soutěž Phoenix Contact Česká Trophy v EcoRally, na níž se představí alternativní druhy pohonu. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v rámci veletrhu.

Testovací jízdy i odborné přednášky

Během veletrhu bude vyhrazen prostor pro demonstraci nových technologií, pro zájemce bude připravena registrace pro testovací jízdy, a to nejen automobilů, ale i elektromotorek, elektrokol a dalších elektrovozítek. K vidění budou také produkty společností Unicorn, Phoenix Contact, ELEXIM a dalších. Součástí výstavy budou i doplňky, služby, aplikace a legislativa spojená s alternativními pohony vozidel. Pátý ročník konference ČISTÁ MOBILITA proběhne první den veletrhu a je určen pro odborníky. Výstava, kterou společně pořádají společnost ABF a FTV Prima, se bude konat ve dnech 9. – 12. listopadu 2023 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Setkání s hvězdami

Zábavu pro širokou veřejnost, především pro rodiny s dětmi, chystá i spoluorganizátor akce, primácká agentura SOLOOTIONS. Ta připravuje program plný zábavy, relaxační zónu, kde si budou moci návštěvníci oddechnout a pobavit se. Kromě toho návštěvníci veletrhu budou mít šanci setkat se s tvářemi televize Prima, oblíbených seriálů, zpravodajství, a zejména s tvářemi etablovaného motoristického magazínu AUTOSALON. „Jsme rádi, že můžeme svým divákům přinést to nejnovější z oblasti čisté mobility a také pobavit návštěvníky přímo na místě. Diváci se mohou těšit na autogramiádu hvězd FTV Prima, ale i další odpočinkové aktivity,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima a šéf agentury SOLOOTIONS.

Sdílejte článek
Štítky elektromobilita premiéra TV Prima Světová výstava veletrh

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.